Autor Zpráva
asm
Profil *
Ahoj, prosím o zhodnocení webu věžovky.cz. Jde o upravenou WP šablonu, která původně byla mnohem složitější, ale já ji upravil do této podoby a docela se mi tak líbí. Je to jednoduché a přehledné. :) Co si o tom myslíte? Je třeba něco vylepšit?
joe
Profil
Opera mi hlásí, že

"Nelze nalézt vzdálený server". Máš správně adresu?
l564
Profil
Mozilla mi to krásně načetla.

Jednoduchý web, krásný, a dobré hry jednu tu hraji už 30 minut:-)
Děkuji že si založil tento web
Plaváček
Profil
asm:

IE si neškrtnul, nevidím nic.
Lupa
Profil
Jednoduchý, prehľadný web. Takto to má byť. Na validite by trebalo ešte zapracovať.
jenikkozak
Profil
asm:
- Proč se na stránce objevuje horizontální posuvník, když napravo od obsahu je stejně jen prázdné bílo?
- "tower defense", “hrdiny” - čeština používá počáteční uvozovky dolní. Obojí jsou vypouklé směrem k textu, který uvozují.
- Nedala by se ta stránka udělat bez divů?
- Spodek stránky není přeložen. Stejně jako formulář na posílání komentářů.
- „Error: please fill the required fields (name, email).“ Znamená to, že obsah komentáře povinný není?
asm
Profil *
Díky za reakce.

joe:
Mně to v pohodě jede, možná krátký výpadek.

l564:
Jsem rád, že se líbí. :)

Plaváček:
Tak to je divné. Otestoval jsem to v http://ipinfo.info/netrenderer/index.php a u všech verzí se to zobrazuje správně.

Lupa:
Validita není důležitá, pokud se jí budu zabývat, tak leda až mě přestanou bavit i ty hry. :)

jenikkozak:
- Jaké máš rozlišení?
- To vím. Ale zatím jsem nepřišel na způsob, jak WP přinutit, aby tam dával ty správné.
- Proč? Vadí to?
- Jo, na to se ještě vrhnu, nevím ještě, jestli si tuhle šablonu nechám nebo ji změním.
- Za to také může WP, s tím momentálně nic neudělám. :)
jenikkozak
Profil
asm:
Jaké máš rozlišení?
1920 × 1080. Ale to vůbec není rozhodující, neotvírám okna na celou šířku, protože stránky buď nejsou tolik flexibilní, nebo pak nevypadají hezky. Jen jsem se ptal, proč je tam ta bílá mezera.

Ale zatím jsem nepřišel na způsob, jak WP přinutit, aby tam dával ty správné.
Nespoléhám na systémy, ale na paměť. Alt + 0132 a Alt +0147 jsou krásně zapamatovatelné kombinace. :D

Proč? Vadí to?
Nevadí. Ale znalejší člověk by mohl mít pocit, že HTML a CSS byly autorem lépe zvládnuté. Cílová skupina se do kódu stejně dívat pravděpodobně nebude.

Validita není důležitá, pokud se jí budu zabývat, tak leda až mě přestanou bavit i ty hry. :)
Ten div „enh“ by se zavřít mohl, aby se neřeklo. Na vyhození těch mezer s lomítkem stačí ve většině editorů zkratka Ctrl + H. ;-) Ale je fakt, že v tomto kódu žádná pořádná chyba není, takže osobně bych na nevalidnost neupozorňoval.
Lupa
Profil
asm:
Validita není důležitá, pokud se jí budu zabývat, tak leda až mě přestanou bavit i ty hry. :)

To áno, bežný návštevník ti ani nebude pozerať, či to je validné. Ani nevie čo to je. Ale profesionál by mal tvoriť web stránky podľa mňa validné. Opravte ma, ak sa mýlim. Je to do určitej miery aj tá nejaká vizitka.
jenikkozak
Profil
Lupa:
Ale profesionál by mal tvoriť web stránky podľa mňa validné. Opravte ma, ak sa mýlim.
Ne. Řešilo se to tu stomilionkrát, stačí hledat, tady to je mimo téma.
Plaváček
Profil
asm:

Je mi líto, ale "Oops! Internet Explorer could not find vezovky.cz". Máš někde něco špatně.
joe
Profil
asm:
Ne, to není výpadek. Já se na ten web nedostanu, i když funguje (nezávisle na prohlížeči). Nefunguje ani příkaz ping z příkazového řádku a hlásí, že se hostitele nepodařilo najít. O tomhle víc nevím, takže neporadím, kde je problém.

Plaváček:
Zkoušel jsem to přes anonymizér, kde jim stránky načíst jdou. Možná máme stejný problém.



Co se týká hodnocení, tak není zrovna moc co hodnotit. Možná bych zvážil, jestli nedát ten název hry napravo od obrázku.
TomasJ
Profil
jenikkozak:
Ta bílá mezera tam je kvůli, skoro neviditelném, pozadí patičky (bílý box), ke všemu je to obrázek - zbytečné, stačí nastavit pozadí a aby se text odsazoval třeba 5px (nebo podle libosti) od okrajů.

Lupa:
Webylon.info od Chamurappiho také není validní a záměrné. Na validitě vůbec nezáleží, ta není rozhodující faktor.

asm:
Web je celkem přehledný, pěkný.
Nelíbí se mi pozadí té patičky, je tam zbytečný obrázek. Vždyť v originální šabloně také není obrázek a taky si myslím, že ta mezera je způsobená právě tím, že tam na tom tvém webu není pravé postranní menu (nemusí tam být, ale aspoň se té mezery zbav).
asm
Profil *
Tak jsem to ještě vycentroval a trochu srovnal, teď by to mělo vypadat lépe.
Pokud máte ještě nějaké připomínky, sem s nimi. :)
Plaváček
Profil
asm:

Mám jednu zásadní připomínku, která ti možná přijde marginální. Ale mně ten web nefunguje ani na jednom z pěti počítačů, které mám k dispozici. Nechceš se zamyslet, co děláš špatně?
Davex
Profil
Plaváček, joe:
Potvrzuji problém s nenačtením webu.

Je to způsobeno tím, že doména vezovky.cz nemá v pořádku podpis a pokud Vámi používaný DNS server podporuje DNSSEC, tak doménu vyhodnotí jako neplatnou a nevrátí žádnou adresu.

asm:
Pokud Endora nepodporuje DNSSEC, tak doporučuji DNSSEC u domény vypnout.
asm
Profil *
Upravil jsem menu, přidal oddělující čáry, like buttony pod hry, změnil způsob stránkování a dopřeložil šablonu. Je to alespoň trochu lepší?

Davex, Plaváček
DNSSEC KEY jsem zrušil, běží ten web už v pořádku?
asm
Profil *
Takže jsem provedl několik menších změn.

- Přidal jsem levé menu
- Horní menu jsem zrušil
- Stránku jsem posunul doleva (vycentrované s vyčuhující hrou doprava to nevypadá hezky)
- Rozšířil jsem popisky her
- Staré náhledy jsem nahradil screenshoty přímo ze hry
- Přidal jsem seznam nejhranějších her

Vypadá to líp? :)
Davex
Profil
asm:
Doménové jméno se už správně převede na IP adresu i na DNSSEC validujícím resolveru a web funguje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0