Autor Zpráva
joe
Profil
Ahoj,

po dlouhé době bych si tu taky nechal rád zkritizovat, prozatím návrh. Předem píšu, že minimalizmus mám velmi rád :-)
Najdete ho na této adrese.

Prosím všechny o neuvádění jména (budoucího majitele) v diskusi, ani případné uvedení URL adresy dosavadních stránek.

Děkuji
Taurus
Profil
Ani mi to nepřijde jako minimalistické, spíš bych řekl fakt hodně pěkné... :-) Můžu max. tak kritizovat spojovník v patičce u let nebo výraz 20-ti aj... Léčitelství je vybraná položka? Ta pod ní je rozbalená? Teď ještě to pěkně nakódovat a bude to paráda. Přece jen - patička je možná zbytečně vysoká, text má prostor. A nakonec - text ve stránce je dost na šířku, lepší by byly např. dva sloupce nebo zúžení stávajícího. A nebo zvětšit text...
TomasJ
Profil
joe:
Oproti dosavadnímu webu je to parádní :) není to tam špatný, ale prostě je hezčí tenhle návrh... Zajímalo by mě jak bude vypadat ten "režim Noc" :)
joe
Profil
Taurus:
Díky, právě jsem to trošku updatoval :-)

Léčitelství je vybraná položka?
Už je. Dostal se mi tam nějak stín, který tam nepatřil.

Ta pod ní je rozbalená?
Ano, to by mělo být rozbalené. Koukám, že jsem tam nenahrál úplně aktuální verzi, ten text podmenu by měl být trošičku víc vpravo. Al ještě uvidím, jak to bude. Ty + a - v menu ještě asi upravím nebo nahradím ikonkami.

patička je možná zbytečně vysoká, text má prostor. A nakonec - text ve stránce je dost na šířku, lepší by byly např. dva sloupce nebo zúžení stávajícího. A nebo zvětšit text
Máš pravdu, v patička je asi trochu větší. Uvidím, jak na to budu koukat zítra. S tím textem, myslíš, že takto to není dobré ke čtení - tj. že je to moc široké? Texty jsou poměrně dost obsáhlé a tak by se zase muselo více scrollovat. O větším písmu popřemýšlím, je možnost zvětšit si písmo, mně samotnému se větší velikost už přestává líbit :-)

EDIT: Pomlčku jsem protáhnul, v malování :) Jinak texty, vím, že by bylo dobré opravit podobné chyby, ale takto to má svou originalitu od samotného autora. Je to na něm, napomenu ho.

TomasJ:
Taky díky. Ten dosavadní web jsem dělal před 4 lety, je už poměrně zastaralý, chtěli jsme udělat něco modernějšího, tak snad se podařilo.

Zajímalo by mě jak bude vypadat ten "režim Noc" :)
To mně taky :-))

Každopádně až to bude nakódované, dám to sem taky. Plánuju tam celkem dost JavaScriptových blbůstek, tak snad ten režim noc bude k něčemu (asi tam dám snad i počítadlo, jestli to někdo používá :))
__construct
Profil
joe:
Design sa mi páči - jedniné s čím sa nejak nestotožňujem je pätička (mne by sa tam viac hodilo niečo na takýto spôsob)
Ešte by ma zaujímalo - v čom to je zobrazené, že je ten font v nadpisoch taký zubatý?
Chamurappi: Ďakujem za postreh - odkaz opravený.
Chamurappi
Profil
Reaguji na __constructa:
v čom to je zobrazené, že je ten font v nadpisoch taký zubatý?
Kolega joe má rád zubatost :-)
Odkaz ve tvém příspěvku má mimochodem špatně cílovou adresu.


Reaguji na joa:
Nelíbí se mi podivný pokus o stín pod levým menu.
Barevné provedení hlavičky jsi nejprve vymyslel a pak k němu hledal pasující fotku zadavatele, nebo ses přímo nechal inspirovat designem studia Všechnopárty? :-)
Zajímalo by mě, kam povede odkaz „z masa a kostí“. Tam by pěkně pasovala kontextová reklama na masokostní moučku.
Taurus
Profil
joe:
J, šířka pro text je o něco větší než by bylo pro pohodlí přesunu očí na další řádek vhodné. Na svých stránkách v zápiscích to dělám dvěma sloupci s větším písmem – mám rád psaní stylu novinových sloupečků (nebylo vymyšleno nadarmo). Když tak přemýšlím, pro tvůj typ písma by se zvětšení asi nehodilo, to je fakt.

A ohledně autentičnosti – taky ji mám rád, a proto píšu v podstatě tak, jak mluvím ("miluji a potřebuji" bys u mě nenašel, tak jak u p. F, koncovky by byly určitě s "u"). Originalita je tedy vhodná v textu, ne v typografii (myšleno způsobem, jako je v obrázku).
joe
Profil
__construct:
Na patičku se ještě podívám, tak jak navrhuješ by to bylo lepší.

v čom to je zobrazené, že je ten font v nadpisoch taký zubatý?
Nanastavuju písmu aliasing, protože v grafických programech vypadá jinak než v prohlížeči.

Chamurappi:
Kolega joe má rád zubatost :-)
To bylo dřív :-) Od doby co nemám Windows XP ale 7 jsem si už zvyknul, navíc bych řekl, že 7ky mají to vyhlazení o dost jemnější a nevadí mi tolik jako dřív. Do návrhů ho ale nedávám (viz odpověď pro __construct).

Nelíbí se mi podivný pokus o stín pod levým menu.
Jo, ten stín tam je hrozný...

Barvy jsem měl v podstatě vymyšlené na začátku, původně jsem chtěl zanechat stejné, jako v původních stránkách. Ale ta vínová barva se mi tam už moc nehodila. Fotky bych řekl, že trošičku klamou, ono to studio bude spíš do modra se zelenou, takže vlastně místama se tam může objevit i zvolená barva. A teprv teď jsem si všimnul, že p. Šíp sedí na červené židli :-)

A ten odkaz, tak ten nepovede nikam, náhodně jsem vybral několik slov pro odkazy, tučné písmo, ... ale to je asi jasné.

Taurus:
S tou šířkou ještě uvidím, ona je skoro stejná jako teď. Vlastně jsem plánoval, že bych to udělal natahovací, ale do toho se mi moc nechce.

Pravda, pro návrhy budu volit nějaký vhodnější (typograficky) text.


Jinak díky všem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0