Autor Zpráva
Ice
Ahoj, dávám ke kritice web zastupitelky z menší "městské části". Díky za poznatky. www.reznickova.eu
Lupa
Sú tam malé chybičky, ale to nič. Vzhľad sa mi páči, nevidím tam nič zlé. Jedine by som tam pridal favicon.
Taps
Ice:
1) když kliknu na 3 "puntík" ve slideru obrázku tak slider zmizí
2) zvolil bych efekt prolnutí mezi jednotlivými fotky
3) špatná struktura nadpisů
4) po kliknutí na článek bych zvolil lepší url (nejlepe seo)
5) stránka není validní ( ani css)
6) u jednotlivých obrázků ve slideru chybí vyplněný alt
7) možná by bylo vhodné do description doplnit popis k webu
8) vhodné by bylo doplnit i nějaké kontaktní informace
Lupa
když kliknu na 3 "puntík" ve slideru obrázku tak slider zmizí“ Áno, to je pravda, najprv som si to ani nevšimol, nie vždy to robí. Aspoň u mňa.
Taps
Lupa:
tak jde o to slider doladit
Lupa
Taps:
No áno
__construct
Ice:
• V pozadie položiek v menu si urob cez CSS Sprites nepreblikne to pri prvom :hover
• Nepáči sa mi u položiek menu to zväčšovanie písma
• Nepochopil som používanie class="neaktivni"
• Jeden štýlopis vracia 404
• Javascripty ktoré nepoužívaš pred vykreslením stránky daj na koniec dokumentu
• používaš neefektívne CSS selektory - napr. #in ul li ul li, #in .in-right .novinkynauvodu h2 a:link
Taps:
5) stránka není validní ( ani css)
To vadí? Tvoje tiež nie sú valídne.
Taps
__construct:
ale já stránky nedávám k hodnocení. Navíc pokud uživatel dá stránku k hodnocení tak by měli mít stránky určitou úroveň. A validita je jedním z prvků, které by měl kvalitní web splňovat.
joe
Ice:
- celkem příjemné barvy
- nefunkční slider a na oko by bylo lepší přidat nějaké prolnutí mezi obrázky (jak už tu někdo psal)
- duplicitní obsah tady a tady (možná tam toho bude více)
- do menu nedávat změnu písma na tučné při hoveru
- u novinek se mi nelíbí, že je podtržené i datum
- při najetí na odkaz "Vypsat všechny novinky" se stává díky barvě nečitelný
- odkaz na Facebook a LinkedIn, tam asi chybí nějaký profil?
- pravá část v patičce není vertikálně zarovnaná

Taps:
4) po kliknutí na článek bych zvolil lepší url (nejlepe seo)
Proč? Na URL nezáleží

tak by měli mít stránky určitou úroveň. A validita je jedním z prvků, které by měl kvalitní web splňovat.
Není.

__construct:
používaš neefektívne CSS selektory - napr. #in ul li ul li, #in .in-right .novinkynauvodu h2 a:link
Co je na tom neefektivního? Nic špatného na tom nevidím.
Nicméně to není první web, kam takovou výtku píšeš. Tak co to tedy dle tebe znamená neefektivní CSS?
Taurus
Při vypnutých obrázcích nečitelné některé nadpisy. Nelíbí se mi tisková verze. Texty v patičce nemají dobré zarovnání, opticky jsou nízko. Navigace je zvláštní. Boční by nemusela být a všechno by mohlo být nahoře. Sekcí míň, dají se sjednotit, navíc vzhledem k malému množství textu. Tučnost při hoveru bych oddělal, nechal jen u aktivní položky. Lepší adresa článku by vážně bodla. Validita není podstatná. Neefektivními selektory možná má být myšleno, že není třeba vypisovat přesnou cestu a jde to zkrátit (zobecnit).

Poměrně pěkná práce...
__construct
<mimo-téma>
Taps:
A validita je jedním z prvků, které by měl kvalitní web splňovat.
Tak ako Ti už joe povedal [#9] nie je - už si tu dlho na fóre na to aby si to vedel.
joe:
Co je na tom neefektivního? Nic špatného na tom nevidím. … Tak co to tedy dle tebe znamená neefektivní CSS?
Nie je to nič čo by som si vymyslel ja. Pre spôsob akým prehliadače vykresľujú stránku je to neefektívne a môže to spomaľovať vykreslenie stránky.
Stačí si na google vyhľadať „inefficient css selectors
</mimo-téma>
joe
<mimo-téma>
__construct:
Díky za odkaz, kouknu se na to (moná také dělám něco špatně a ani o tom nevím). Ale asi to moc známé nebude, protože v češtině o tom toho zase tolik není nebo jsem nic moc podstatného nenašel.
</mimo-téma>
Taps
joe:
„tak by měli mít stránky určitou úroveň. A validita je jedním z prvků, které by měl kvalitní web splňovat.“
Není.
Podle mě je to diskutabilní. Je to věc názoru
peta
Ice:
* spousta prvku ma definovanou color, ale nema background. Takze ve vysledku, nez se nacte obrazek, tak text neni citelny.
* u hoveru menu je to vyrazne, kdyz se objevi svetle modra, ktera je v zapeti prebarvena zlute oranzovou
* fotky nemaji stejny styl. Casto se objevi hranata fotka v kulatem ramecku.
* vpravo, vlevo neni stejna mezera od okraje okna 500x500, vlevo je to asi 10px, vpravo je to 30px.

Jinak se mi to nelibi. Fotka Aleny, modra pod nadpisy, zluty hover/select v menu jsou pekne barvy. Stred obsahu je dobre zpracovan.
Jako, celkove se to da prohlizet. Ale myslim si, ze z hlediska grafiky by se s tim dalo udelat vic.

Mozna bych zacal takto.
Dole paticka, pozadi pruhledne, barvu pisma stejnou.
Horni menu bych pridal k tomu vlevo, protoze O me, Moje práce, Záliby, to je vsechno o te osobe. Proc by to nekdo delil pul tam a pul tam?
Jmeno bych dal pod fotku, protoze vpravo ti bude schazet horni pruh a nevypadalo by to dobre.
Nadpisy vpravo bych nechal cernou nebo sedou ze zruseneho horniho menu.
Menu vlevo bych dal nadpis Menu nebo Alena Reznickova, protoze pro novinky pouzivas take nadpis.
Bloky vlevo by mohli byt vsechny v sedych rameccich, nadpis by mohl byt sedy s pozadim stare paticky nebo vytvorit jine sede pozadi, pulkulate (nahore kulate, dole hranate, prilepene k bloku). Polozky menu muzou byt vyrazne modre tlacitka jako je nadpis novinky (ale to by chtelo zkusit, treba to nebude ladit).
Novinky, seznam polozek bych nepodtrhaval.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: