Autor Zpráva
Edhel
Profil
Ahoj, poprosil bych o zhodnocení stránek http://www.safepla.net
Dopředu upozorním, že stránky jsou anglicky a že s grafickou podobou (barvy, pozadí atd.) už se nebude dát hýbat. Budu rád za jakékoliv připomínky i názory.
johnl
Profil
Bílí text v logu se hodně špatně čte na světlém pozadí..

Menu se mi moc nelíbí, jak z hlediska použitých obrázků tak kvůli tomu že po najetí na položku mi cosi vyskočí (a dezorientuje mě to na webu) a po odjetí zase zmizí víc by se mi líbilo že po kliknutí se nabídka rozevře a tak jak je to teď, ale nerozevírala se jen na najetí (ale je to můj názor)..

Při rozlišení 1024x768 je na této stránce text až pod menu..

Další položka je zanedbatelná, ale neodpustím si odkaz na validátor..
joe
Profil
Neuspořádáné, z názvu webu nevím o čem to je. Barvy mi ani tak moc nevadí, ale mohly by být lépe použité. To aktuální menu je příšerné, smazat, začít znovu a lépe.

Co se týká tvorby - pro obrázky jsou použité špatné tagy - img v HTML je pro obsahové obrázky, nikoli pro součást designu. Menu by mohlo být textové s image replacemenetem.
Louka
Profil
Jako uživateli mi na náladě nepřidá, když jedu po menu a jednou nečekaně vyskočí submenu pod Flagships. No dobrá, ale jedu dál a chci kliknout na Events, ale ouha - než to stihnu, menu se sbalí a já se musím vracet...
Jsem tvoje spása
Profil *
Jediné, co se mi líbí, jsou ty štítky :-)
Lupa
Profil
To menu je príšerné, pätička odfláknutá.

Jsem tvoje spása:
Jediné, co se mi líbí, jsou ty štítky :-)Súhlasím. :)
Edhel
Profil
Dovolím si pár výmluv:) Chtěl bych dodat, že nejsem profesionál, jsou to druhé stránky, co jsem kdy napsal, takže jsem docela rád, že fungují. Jsou to navíc "neoficiální" stránky kampaně. (Protože než se na OSN rozhodnou, že oficiální stránky chtějí, může to taky trvat rok, tak zatím funguje tahle "provizorní" varianta.)
Co se barev týče, to je grafická záležitost, se kterou nemůžu hnout. Má je na svědomí profesionální grafik, jehož slovo má v tomhle větší váhu. (To samé se týká i bílého textu v logu.) Chaotičnost je bohužel výsledkem toho, že o obsah se stará někdo jiný, jehož názor moc ovlivnit nemůžu, já to jen dal dohromady. Nicméně jsem jim to samozřejmě vyřídil:)
Menu je opravdu asi nejhorší prvek na těch stránkách. I když jsem nakonec rád, že se mi ho podařilo rozhýbat. Máte někdo nějaký nápad, jak by mohlo být lepší? Variantu, co navrhuje johnl jsem také chtěl prosadit, ovšem tam je problém, že i Flagships i Evenst a všechny ostatní nadřazené mají svou vlastní stránku, která se nedá vypustit. Zkoušel jsem menu udělat, aby se rozbalilo svisle vedle hlavního menu, ovšem i tam je potíž, že když je uživatel třeba ve fotogaleriích a najel by myší na Flagships, vedlejší menu, které by mu vyskočilo, by se překrývalo s vedlejším menu Medií, které by už bylo vedle rozbalené. Že je menu obrázkové je jednak trochu přežitek z předchozí verze (původně měla být tlačítka více grafická), ale také řešení toho, že ne každý popisek se ve stejném písmu do tlačitka vešel. U některých se musely například zúžit mezery mezi znaky (a na to bych asi zdrojový kód nenapsal).
Validátor jsem se rozhodl ignorovat už na začátku psaní těch stránek:) Jednak jsem kdesi slyšel, že ani takové stránky jako Seznam nejsou validní, ale hlavně pro mě bylo důležité, aby stránky opravdu fungovaly. Takže jsem je místo toho průběžně testoval asi v pěti prohlížečích (Firefox, IE, Opera, Safari, Google chrome).

To johnl: Ve kterém prohlížedle se ti ta stránka takhle zobrazila? Mně se ve všech pěti ukázala správně.
To Jsem tvoje spása: A zrovna ty štítky se mi vůbec nelíbí, nějak jsem nedokázal přijít na to, k čemu vlastně jsou:)
To Lupa: Mohl bys, prosím, rozvést, v čem je patička odfláknutá? Takhle nevím, jestli myslíš obsah nebo co... Pokud se ti nelíbí, jak jsou tam ta loga, tak za to může neschopnost pěti kousků OSN dohodnout se na tom, aby měly nějak pěkně kompatibilní loga:)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0