Autor Zpráva
tom.rossi
Profil *
Ahoj všem, prosím o KONSTRUKTIVNÍ rady nikoliv kritiku (neboť ta sama o sobě lautr nic neřeší) co s designem tohoto hudebního bazaru.
Nejsem - a nikdy jsem se netvářil, že je tomu jinak - designér a sebekriticky přiznávám, že design jakož i výběr barev nejsou právě v souladu s obsahem (o hlavičce ani nemluvím, ta je under construction komplet). Lebky a víc černé by asi bylo "stavovštější",ale rád bych oslovil i milovníky jiných žánrů než je hard rock nebo metal jakkoli zejména ten první zmiňovaný proud je mou srdeční záležitostí. To prosím při doporučeních zohledněte a případné hard core kritiky prosím o přiložení odkazů na jejich vlastní díla, kde budu moci načerpat inspiraci pro další úpravy. Takže aby se nenašel někdo komu se bude zdát, že nebyl vysloven požadavek...

Doporučte prosím barevné schéma ev. i rozložení prvků stránky a v nejlepším případě podložte svá tvrzení přiložením odkazů na inspirativní weby.

Jinak všem, kteří opravdu poradí nikoliv jen tupě zkritizují veliké díky.
okolojdouci
Profil *
Je to neutrální šablona. Kytara v záhlaví z toho kytarový web neudělá.
Layouty s šířkou 100 % nemám rád, ale uznávám, je to věc vkusu.
Kód asi nemá smysl komentovat, protožes ho netvořil ty.

Není zač, rád jsem pomohl.
peta
Profil
* v okne 500x500 ti to nedokresluje vpravo Prihlaseni
* v hornim menu, jak tam jsou sipecky, bych na hover zkusil sipecku udelat oranzovou jako u odkazu. A mozna bez hoveru bych zkusil modrou, tez z odkazu.
* sedivy podklad v menu vlevo neni prilis kontrastni na lcd, totez sediva pod odkazem "Číst dál"
* "Posted Po, 04/11/2011 - 09:03"
* odkazy v textu nejsou podtrzene. Je prokazane, ze vetsina muzu je barvoslepa na jednu barvu, takze tak 5-10% z teto skupinky bude mit na tve sstrance problem.
* Hudebni bazar, ten vzhled neni nic moc, pusobi to rozsypane. Ja bych nadpis orezal pres overflow na jednoradkovy, obrazek vypustil a pridal vic textu.
* Mozna bych pro bazar, forum a prihlaseni zvazil sloupec vpravo. Nezapada to vzhledove do vzhledu menu.

V okenku 500x500 ve FF se to cele rozsype, obsahova cast. Ono se to sype i jinde, ale zde je to vyrazne.
http://www.muj-lespaul.cz/hudebni-bazar
http://www.muj-lespaul.cz/hudebni-servery

Forum, vzhled tabulky je takovy divny, nedelalo ti to nahodou ovx?
Obalka neni vystredena na radek.
Tady to treba vypada o moc lepe: http://www.muj-lespaul.cz/hudebni-forum/kytary/hrani-na-kytaru

Novy inzerat, popisek/navod je nad nadpisem? proc?
Totez novy odkaz.

Alternativa pro pripad, ze tam neni obrazek bych nechal prazdne misto, mozna preskrtle jemne sedou. Kdyz tam das jakoukoliv jinou grafiku, muze si uzivatel myslet, ze to tam vlozil prave autor. Zvlast, kdyz to tam bude treba jen jednou. Cili skupina Nemesis ma logo preskrtle cervene kolecko. Tak bych to chapal jako clovek, co nezna skupinu v Ostrave bliz.

http://www.muj-lespaul.cz/hudebni-forum/kytary/hrani-na-kytaru/elektricka-kytara/vyska-strun-nad-snimacem
"Přihlašte se nebo zaregistrujte pro psaní komentářů."
Na webu je to takove oddelene, jakesi.

Moderátor Petr ZZZ: Piš prosím s diakritikou a vůbec polaď styl a pravopis, tohle je utrpení číst. Jiným radíš, jak vylepšit web, a náš web hyzdíš.
jenikkozak
Profil
okolojdouci:
Layouty s šířkou 100 % nemám rád, ale uznávám, je to věc vkusu.
Autor asi taky ne, tenhle web se neroztahuje do nekonečna. (Podívej se do toho kódu, který podle tebe nemá smysl komentovat, nehledě na to, že zakladatel tématu si komentování kódu ani nepřál, ptal se na design.)

tom.rossi:
Pochopil jsem, že není-li zadán u inzerátu obrázek, objeví se u něj to proškrtlé kolečko. Asi bych je tam nedával. Nebo aspoň ne červeně, vyjadřuje to totiž zákaz.
Nemohla by se ta reklama, co se zobrazuje napravo, dát až pod ten přihlašovací formulář? Takhle jsou totiž dvě reklamy pod sebou.
Té horní reklamě bych nastavil stejné pozadí jako té vpravo.
Zmenší-li se šířka v Hudebním bazaru, inzeráty umístěné vedle reklamy a formuláře na přihlášeníse začnou překrývat. To by mohlo vyřešit odstranění zápisu jejich výšky. (Případně nastavení overflow:hidden, ale první navržené řešení je lepší.)
Stejně tak při menší šířce vyhledávací formulář zasahuje do prvního inzerátu.
Patička stránky jako by nepasovala k horní liště. Nemohla by mít stejné pozadí jako to menu Hudební servery, Hudební fórum a Hudební bazar?
Odkazy, které se zobrazují pod čarou (nad patičkou) bych odstranil, pro uživatele asi nebudou příliš důležité.)
Sice se to netýká designu (ale vzhledu ano), nevypadá hezky, že u částí inzerátů v levém sloupečku to nerespektuje konce slov a tři tečky to doplní klidně za první písmeno slova.
okolojdouci
Profil *
jenikkozak:
web se neroztahuje do nekonečna

Sorry, mám 1280 px a zdálo se mi, že při zmenšování okna se layout zužuje. http://www.muj-lespaul.cz/sites/default/files/css/css_4ec9563e6dbc865d45064661a6370275.css jsem otevřel, ale obratem zase zavřel.
tom.rossi
Profil *
peta:
Díky, o tohle mi šlo. Jak bude chvilka, zkusím se v tom pohrabat a upravit dle Tvých doporučení.

Zasláno: 09:16:40

jenikkozak:
Ano s tím "default" obrázkem máš pravdu a už jsem nad tím taky dumal :-) Zkusím to nahradit něčím méně "drastickým" ev. úplně vynechat. Uvidím co bude lepší a hlavně co se mi podaří :-D
Toho překrývání inzerátů jsem si nevšiml, takže díky za upozornění!
Dvě reklamy nad sebou. Tak takhle mě nenapadlo se na to dívat. Má to hodně do sebe, co píšeš.

Dík moc...

Zasláno: 09:34:36

okolojdouci:
no comment.
Pro ostatní podobně chápající význam slova konstruktivní: pokud prosím opravdu nemáte k tématu co říct, nebo Vás stránky, které chci na základě Vašich doporučení vylepšit hodně iritují, tak se raději nevyjadřujte protože potom se v hromadě nicneřešících příspěvků velmi špatně orientuji a můžu i ty, které mají nějakou hodnotu přehlédnout a to bych opravdu nerad. Díky fakt za pochopení.

Zasláno: 10:13:56

peta:
To fórum mám v nejsyrovějším stavu v jakém vůbec je možné. Tam jsem si se stylama ještě nepohrál prakticky vůbec, takže se tu za čas zase určitě ukážu a oživím tohle téma s dotazem jakýže máte dojem z nového designu diskusního fóra :-)

Pokud jde o tento bod: "* Hudebni bazar, ten vzhled neni nic moc, pusobi to rozsypane. Ja bych nadpis orezal pres overflow na jednoradkovy, obrazek vypustil a pridal vic textu.", tak si nejsem úplně jistý zda rozumím správně. Můžeš prosím dát nějaký link, kde se to limitně blíží tomu co popisuješ? Díky

Moderátor Petr ZZZ: Sloučeny tři čtyři příspěvky.
peta
Profil
Vlevo, Hudebni bazar, inzeraty, nebo, jak to nazvat.
Nektere nadpisy jsou pres 2 radky.
Textu je tam zatracene malo, toho bych pridal.
A vedle je nic nerikajici obrazek, ktery bych zrusil.
pavuk
Profil
Zrovna hard rock je styl kterej jde vlastní cestou, boří hranice, neohlíží se na konvence, bere si co chce, je drsnej i kulatej, stojí na tvrdým riffu a klouže po slidech... tady si myslím je prostor pro naprosto nestandardní kreace (teda s dodržením použitelnosti a přehlednosti...) tenhle layout by mě jako rockera stěží přitáhl, nemá to nápad jako "lepárdi", jednoduchou krásu jako "elektrikáři", drive jako "sabati", originalitu jako Phil Lynnot, žádnou sugestivitu jako basa u "rybíhooka", postrádám "vychcaný vychytanosti" nirvány...
Neboj se toho, ukaž "rohy", znalci ocení, a ty na stránky potřebuješ natáhnout. Já za sebe si myslím že jsem moc usedlejch a konzervativních "drtičů" nepoznal, ty by sem měli přijít a pro ty jsou tyhle stránky stvořený, nebo ne?
tom.rossi
Profil *
pavuk:
Pěkné!!!! v tom úvodu mi mluvíš z duše ačkoliv s tímhle webem si nedávám za cíl bořit hranice. Sebekriticky musím říct, že jako rockerovi mi ten design taky dech nevyráží, ale jak jsem psal, grafik nejsem a proto tady "žadoním" o náměty (byť nějakou představu mám jen musím vyšetřit čas ji zrealizovat). Na druhou stranu kdyby sis pročetl některé články na tom mém konzervativně zaměřeném webu :-), tak by jsi zjistil, že nechci oslovovat pouze rockery, ale plošně všechny, kteří se jakkoliv nechávají hudbou ovlivňovat. Nemám v úmysliu válcovat již zavedené, jasně vyhraněné weby... nemám na to ani čas ani prostředky. Tahle sajta má být spíš něco jako můj hudební cancák (což potvrzuje i název domény) a "privátní" knowledge base nebo seznam bookmarků dalo by se také říct. A pokud by se to líbilo i někomu jinému bez ohledu na žánr a kdyby to někomu k něčemu i bylo, jedině plus. Každopádně myslím, že v určitém ohledu je Tvá reakce přínosná a tedy díky.
tom.rossi
Profil *
pavuk:
napsal jsem to blbě... ne v určitém ohledu je přínosná, ale navzdory tomu, že nenavrhuješ konkrétní řešení ve smyslu "mrkni na tohle", tak to ukazuje směr.
peta
Profil
pavuk, tom.rossi: Mno, vzhledove je to jako obchod s nastroji pro deti a zeny. :) Prijemne pyzamkove barvicky.
tom.rossi
Profil *
peta:
:-D :-D no něco s tím udělám. Už se na tom pracuje ... pyžámková barvičko :-D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0