Autor Zpráva
Vasuge
Profil
Děkuji za názory na moje stránky www.baskytary.com. Za každou radu, co zlepšit, budu velmi rád :)
Louka
Profil
Zaujaly mě tyto 4 věci (do podrobnějších rozborů se pouštět nebudu):
* Obrázek na pozadí je velký datově, ale ne až tak velký, aby pokryl celou stránku. A je ošklivé, když tam dole končí (pokud to není záměr). Doporučuji background-attachment:fixed, když už takovýto obrázek.

* Ten slider na úvodní stránce - scrollováním myši lze přepínat. To je hezké, ale nevím, kolik lidí to ocení. Spíš se najdou asi tací jako já, kterým to stíží život, neboť musím scrollovat jinde na stránce, abych se dostal dolů. Třeba já jsem přišel na stránku, chtěl přejet dolů a nic se nestalo. Jen zběsile přebíhaly obrázky ve slideru :).

* Kontrast modrých nadpisů je nedostatečný.

* Patička je odfláknutá.

EDIT: Klikací logo přidat, modrý hover v menu změnit a hodiny vpravo vyhodit :).
Vasuge
Profil
Děkuju moc :) ...no s tim pozadím... tady je problém s rozlišením :) ...je to 1440 na 900... myslíte že by to chtělo zvětšit? :)
Louka
Profil
Pozadí: je jedno kolik bude mít px na výšku - když bude hodně dlouhá stránka, stejně jednou nedostačí. Radil jsem když už, tak background-attachment:fixed; - to by mělo ten obrázek držet na místě, aby "neodjel".

Moje rada:
Vykašli se na tak obrovský pozadí. Udělal bych něco menšího, nech šířku, ale výšku sniž na třeba 400px (aby to šlo jen někam pod menu) a nakonec dej grandient (přechod) do černé, aby to nebilo do očí. Přechody bych dal také na kraje, protože na mém 1600px už to nestačí ani do krajů - nehezké. Snad jsem to napsal srozumitelně :).

Zase EDIT: pro představu: Podobné to mají na stránkách Microsoftu.
Vasuge
Profil
Poslední dotaz... ten background-attachment:fixed; už tam dávno je... ono vám to fakt odjíždí?
Louka
Profil
Promiň, do kódu jsem nekoukal. Odjíždí.
Petr ZZZ
Profil
1. Jezdící texty jezdí příliš rychle a hodila by se možnost je zastavit. Nemám šanci si přečíst ani polovinu.
2. Změníš-li charset=windows-1250 na charset=utf-8, přečtu si to aspoň v kódu (pokud tedy nebudeš psát diakritiku entitami). Takhle tam místo jižní části města vidím jižní èást mìsta; je to docela nečitelné.
3. Hodilo by se logo (a mělo by být klikací).
4. Fitnesová reklama v hlavičce zcela odvádí pozornost, dlouho vůbec netuším, o čem web vlastně je. Její dominance budí podezření, že se jedná o MFA-web a to není dobré, protože MFA weby mívají zřídka kvalitní obsah.
5. Možnost zvětšit písmo je chvályhodná, overflow:hidden však tuto vymoženost znehodnocuje.
6. Nikde nevidím menu, ani informace o provozovateli.
7. Grafiku nehodnotím (v IE6 to moc dobře nevypadá, ale budiž, ten už dnes moc lidí nevlastní).
Chamurappi
Profil
Reaguji na Petra ZZZ:
Změníš-li charset=windows-1250 na charset=utf-8, přečtu si to aspoň v kódu.
Vážně? Ty snad máš nějaký prohlížeč zdrojáků, který nepodporuje windows-1250? To, že autor (či autorův editor) zapisuje některé znaky entitami, nijak nesouvisí s použitým kódováním. I ve windows-1250 jsou všechny potřebné české znaky.


Reaguji na Vasuge:
V Exploreru 7 je to také nějaké rozlítané, po první novince je tam průvan. Nastylované je to celé poněkud divně.
Vadí mi, že kolečkem myši nemůžu rolovat stránku, pokud jsem najetý na té první novince. Kdybych si chtěl rolovat novinkou, nebudu přeci točit kolečkem myši — točí jen ten, kdo chce jet dolu (nebo nahoru).
Lupa
Profil
Ten slider odpotrúčam prerobiť. Dôvod: Prišiel som na web, mišou som chcel prebehnúť po stránke. Nedalo sa, ďábelsky na tom slideri začali skákať obrázky. A bum, odišiel som. Nemám čo dodať.
Petr ZZZ
Profil
Chamurappi:
Hm, i ve zdrojáku tohoto vlákna čtu např. Za ka¾dou radu, co zlep¹it, budu velmi rád (na stránce samotné diakritiku vidím). Ve zdrojáku mé stránky o pralese vidím diakritiku v pořádku. Web píšu v poznámkovém bloku ("editor") a zdrojáky stránek z netu se mi zobrazují v něm; používám momentálně winXP v němčině a IE6, mám německou klávesnici. České texty píšu nejprve bez diakritiky, pak si je dám ohákovat; chyby řeším pomocí Ctrl+C/Ctrl+V.

Podobné téma jsme tu už měli (Nefunguje mi na DJPW hledání s diakritikou), tak jsem si ze zvědavosti zkusil tím vyhledávacím políčkem vpravo nahoře hledat Háčkičistán, zkopírovaný pomocí Ctrl+C a Ctrl+V do vyhledávacího políčka ze zdejší stránky, a normálně to funguje. Zkopíruji-li však (Ctrl+C, Ctrl+V) Háčkičistán z výsledku hledání ještě jednou do toho samého hledacího políčka Google, najednou to nefunguje: HĂĄÄ kiÄ istĂĄn (prostě jenom přímo v tom vyhledávacím políčku udělám Ctrl+C, Ctrl+V).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0