Autor Zpráva
martos
Profil *
Dobrý den, prosím váš názor na stránky www.eroticke-privaty-v-cr.cz
Zároveň prosím o vaše názory k problematice okolo konverzního poměru. V detailu každého inzerátu je možnost získání kontaktu na inzerenta za poplatek (zaslání placené SMS). V praxi se však konverzní poměr pohybuje okolo 1%. Tedy 1 uživatel ze 100 si nechá poslat kontakt na inzerenta. Osobně se mi to u takových stránek zdá málo. Na stránky chodí z 90% přes vyhledávaše a očekával bych, že když už to hledají, tak si kontakt nechají poslat. Čekal bych konverzní poměr tak alespoň 10%. Pídím se tedy po příčině. Jak to vidíte vy?
Louka
Profil
Líbí se mi menu a ovládací tlačítka (myšleno Vložit, změnit,...).

Co se mi naopak nelíbí je hlavička, nějak mi do toho nezapadá, a taky fakt, že celý web je hodně červený. Možná by neškodilo pozadí celé stránky vymyslet nějak jinak. Patička (tradičně) působí celkem odfláknutě.

A ta blikající blbost vpravo je pro mě graficky vyloženě odpudivá.
Louka
Profil
Jinak konverzní poměr: to, že tam přijde návštěvník z vyhledávače neznamená, že tam najde to, co hledal.
Další věc - třeba když se někdo podívá sem, tak už ani sms za 30 korun posílat nemusí, dívčina tam má telefonní číslo.
Keeehi
Profil
Navíc kontakt se dá poměrně lehce najít na googlu. Tvojí nevýhodou bohužel je, že inzerenti používají pořád stejný text na různých servrech, takž není problém vyhledat třeba šesti-slovnou shodu a řekl bych, že kontakt na každého se najde do prvních pěti výsledků.

Zkusil jsem to u náhodných sedmi a u šesti se mi to bez problémů povedlo. U toho jednoho jsem zase uspěl, jelikož v nadpisu byla poměrně přesná adresa. Můj výsledek 7 ze 7. Takže možná právě proto to 1%.
Louka
Profil
Možná by stálo za zvážení vzít si od každého inzerenta mail a místo 30 kč smsky tam mít "objednávkový" formulář, po jehož odeslání bys po inzerentovi požadoval 30 kč - pokud by se jednalo o "závaznou objednávku" (text by sis uložil). Tím bys neodvedl uživatele, neboť mail zadarmo pošle člověk radši než placenou sms, a o peníze bys nepřišel (při zvýšení konverze spíše naopak).

Keehi
už si chystáš adresy na výlet jo? :D
Keeehi
Profil
Louka:
Ne, jen jsem ověřoval svojí hypotézu.
norník
Profil *
Proč by měl zájemce platit za jedno telefonní číslo ťapiny 30Kč, když třebas v Avízu si můžu prohlížet online inzeráty zdarma, listování v kompletní papírové verzi, včetně týden starých čísel, je za 20Kč.

Keeehi:
Myslím si, že takhle to v praxi nefunguje, zájemce raději najde jiný inzertní web, kde jsou telefonní čísla k dispozici a fajnšmekři dokonce mají své nornické diskuse, kde si vyměňují zkušenosti a kontakty.
Kacko
Profil
IMHO: Vetsina lidi co je ochotna dat za sex 1000 a vice kc nebude resit nejakou sms za 30Kc a v klidu ji posle.
Louka
Profil
Keeehi:
Promiň :).

Jiná věc mě napadla - co nechat adresy bez poplatků a dát vystavení inzerátu řekněme na paušál? Např. na měsíc za XXX korun.

Kacko:
To je sice pravda, ale už samotné znepřístupnění adres je pro uživatele nepohodlné, pomineme-li 30 korun. Snažím se jen popřemýšlet nad tím, zda to nelze udělat i jinak - pohodlně a výhodně/výhodněji.
Bubák
Profil
martos
Můžeš si vybrat mezi dvěma weby:
- na prvém získáš kontakt rovnou a zadarmo
- na druhém musíš překonat obstrukce v podobě posílání premium SMS, ztráta času a peněz
Který web si vybereš?
Louka
Profil
Bubák:
Někdo si vybere ten, který bude ve vyhledávání výše. Někdo ho pak ale opustí a bude pokračovat v hledání jinde.
Zbytek rovnou upřednostní web nabízející kontakty zdarma.
martos
Profil *
Díky za vaše reakce.
1/ To, že si uživatel zkopíruje kus textu z konkrétního inzerátu a zkusí ho "vygooglit" a najít kontakt na jiném webu, je sice reálné, ale kolik lidí by takto postupovalo. Myslí si osobně, že moc ne. Možná bych mohl zkusit texty zrušit, mít tam jen fotku a nabízené služby. Vidělo by se, co by se stalo.
2/ To. že si někdo koupí Avízo, kde má všechny kontakty...proč tedy takovýto uživatel zadává do googlu nebo do Seznamu klíšové slovo např "erotický privát jihlava" ?? Proč se rovnou nepodívá do Avíza? Nebo na web Avíza nebo jiného inzertního webu? Nebo proč se nepodívá rovnou kamkoliv jinam na web. Navíc Avízo, Anonce, Profit...jsou docela úzce zaměřené na konkrétní regiony. Ostatní regiony se tam v podstatě nevyskytují. Asi není problém najít kontakt na privát v Praze, Brně, Ostravě...ale menší regiony už trochu problém je. Navíc komu by se chtělo třeba v anonci hledat konkrétní inzerát meci těmi stovkami dalšími, když si na mém webu může vyfiltrovat přesně to, co chce.
3/ Jak píše "Kacko", když už je někdo ochotný dát 1000 za privát, 30 Kč už ho nevytrhne. Tak jsem uvažoval i já.
4/ Všechny argumenty, které zde padly (Avízo, jiné weby s kontakty zadarmo...)...s tím počítám a je logické, že to tak někteří řeší. Ale nechce se mi zdát, že by to takto kvůli 30 kč. řešilo 99% uživatelů. Kdyby 90%, tomu bych věřil.
5/ Je to podobné, jako na shopu se zbožím. Mám shop, kde jsou ceny o 40% dražší, než kdekoliv jinde. A proč to tam ti lidi kupují, když se můžou podívat jinam. A na tom shopu není žádná přidaná hodnota a není ani výrazně propagován, spíše jen přes SEO.
martos
Profil *
Louka:
Chápu to správně? V detailu inzerátu místo toho bloku s informacemi o zasání SMS by byl formulář, kde by pro získání kontaktu uživatel vyplnil svůj mail. Po kliknutí na odeslat by se mu zobrazila info ve smyslu "Pošli SMS na čílo XY a obatem dostaneš kontakt na mobil" ?? Takto jsi to myslel?
joe
Profil
Po grafické stránce se mi líbí tak akorát menu, ostatní za moc nestojí (hlavička, tlačítka vpravo, ...)

Místo (c) se píše ©

Dál se mi nelíbí, že vyděláváš na lidský hlouposti (viz. tvůj shop, kde jsou ceny o 40% dražší). Nevidím důvod, proč by někdo měl platit za zbytečnou smsku, když takových inzerátů je všude plno a zadarmo.

Ztotožňuju se s tím, co napsal [#10] Bubák ve svém příspěvku.
Louka
Profil
martos:
Nn, snažil jsem se vyvarovat posílání sms - člověk by poslal maila přímo ze stránky tomu inzerentovi, ty bys jen evidoval kolik těch mailů (objednávek) který inzerent dostal a dělal bys vyúčtování.

1. Návštěvník na webu
2. Najde co chce
3. Místo SMS tam bude normál emailovej formulář (jméno, text), co by posílal mail na adresu inzerenta (tý holčiny)
4. Návštěvník odešle mail holčině (ale nezná její adresu ani kontakt, to by neviděl)
5. Holčina přijde objednávku
6. Ty budeš mít přehled o tom kolik mailů se komu poslalo (=kolik kdo měl klientů) a budeš dělat zúčtování (1 mail = 30 kč pro tebe)

==> Neplatí klient za SMSku, ale inzerent za dohozenou objednávku.
Bubák
Profil
Někde jsem četl, že převážná část pánských ochran se nepoužije k účelu, pro který byly vyrobeny.
S priváty to může být podobné. Přestože jsem mnohokrát četl inzerci, žádný jsem nenavštívil a udělal jsem si nereprezentativní miniprůzkum ve svém okolí a aspoň občasné čtení erotické inzerce přiznala třetina mužů, prostě tam chodí na "čumendu".
martos
Profil *
Bubák:
jj, to chápu, že chodí na čumendu, ale zase jsme u toho....na čumendu podle mě nechodí 99% uživatelů. Tomu nevěřím. Prostě mi ten konverzní poměr 1% přijde dost málo. Vyzkouším ještě nějaké varianty a uvidím.
martos
Profil *
Louka:
Už tomu rozumím, jen dotaz...jak zaručíš, že ti ta dívka za dohozený kšeft zaplatí. Schrábne objednávky zákazníků a na platbu se vykašle. A argument, že ji přestanu posílat objednávky asi nebude brát vpotaz.
martos
Profil *
Louka:
A ještě jeden zádrhel tam vidím.... ten uživatel bude chtít kontakt na dívku v reálném čase...teď hned. Než ta dívka odpoví na jeho email/objednávku, tak to může být klidně týden.
Bubák
Profil
Ještě mě napadla jedna věc. Pokud si "dívka" aktivně hledá zákazníky a ty jí v tom pomůžeš za úplatu pomůžeš, třebas provozem inzertního serveru, tak je to podle naší právní úpravy v pořádku.
Ale pokud "dívce" dohodíš zákazníka a chceš za to po ní peníze, jsi kuplíř. Pozor, hranice mezí tím je v některých případech velmi tenká a křehká.
Petr ZZZ
Profil
Louka:
Tvůj návrh [#15] nepočítá s možností, že frajer pošle mejla, ale na schůzku nedorazí. Chudák prostitutka neudělá kšeft, ale pasákovi má platit? – Nelíbí.
Keeehi
Profil
martos:
A máš k dispozici čas strávený na stránkách. Nemohou, těch 99%, být lidé kteří přijdou na stránky, zjistí, že přímo na stránkách kontakt nezjistí a tak jdou pryč?
Joker
Profil
martos:
když už je někdo ochotný dát 1000 za privát, 30 Kč už ho nevytrhne.
Jenže kolik procent návštěvníků je skutečně ochotných těch 1000 dát?
A u placených SMS jsou ještě další faktory- placená čísla jsou často spojována s různými podvody, navíc zrovna v tomhle případě pro hodně lidí bude asi důležitá ochrana soukromí, takže pro ně může být problém někam publikovat svůj telefon a předpokládám premium SMS pak bude vidět i ve vyúčtování.

Ale nechce se mi zdát, že by to takto kvůli 30 kč. řešilo 99% uživatelů. Kdyby 90%, tomu bych věřil.
na čumendu podle mě nechodí 99% uživatelů
Když už děláme „statistiky“ toho druhu „já si myslím, že nějak tak to může být“, přece to nemusí být 99% uživatelů v každé té kategorii, ale 99% v součtu.
Například dejme tomu (čísla si vymýšlím), že polovina tam přijde jen tak koukat, případně omylem. Z toho zbytku 90% není ochotných posílat 30Kč SMS. A z toho zbytku 80% i tak narazilo na stránky kde to je zdarma. A máme 1% konverzní poměr.

To, že si uživatel zkopíruje kus textu z konkrétního inzerátu a zkusí ho "vygooglit" a najít kontakt na jiném webu, je sice reálné, ale kolik lidí by takto postupovalo.
Ovšem daleko pravděpodobnější je tohle:
Například na zmíněný dotaz „erotický privát jihlava“ je ten web na 6. místě. Kdo se dostal k 6. výsledku musel alespoň zaznamenat existenci těch prvních pěti a dost pravděpodobně bude ochotný kliknout i na ty další.
No a pak to nebude volba mezi „Zaplatit 30Kč tady, nebo zkusit hledat dál“, ale „Zaplatit 30Kč tady, nebo ve vedlejší záložce je to je zadarmo“
martos
Profil *
Keeehi:
Čas strávený na stránkách je 3,5 minuty, každý v průměru zhlédne 8 stránek. To si myslím, že je OK.
Louka
Profil
martos:
Jo, máš pravdu, není to ono. Snažil jsem se jen vymyslet způsob, jak to udělat bez smsek. To, že smsky nejsou až tak moc fajn tady říkají i ostatní.

Petr ZZZ:
To samé, máš pravdu - znovu, jen jsem chtěl přinést něco novýho.
peta
Profil
* inzerat - podtrhaval bych jen asi id, aby se to nemnozilo pres 3 radky
* ta cervena v pozadi je fakt odrazujici, prilis vyrazne pozadi, neprijemne, neslo by tam dat spis neco jemne odstinovane do cervene? Takove neco jako efekt opacity 80% v jedne barve, treba nejakou peknou slecnu. Nicmene u menu bych ji nechal.
* U menu bych dal +- take bile, neni to videt.
* U reklamy pod menu neni text citelny.
* prava strana je tam celkem zbytecna, ty tlacitka by mohli byt v hlavicce.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0