Autor Zpráva
Pavel J.
Profil *
Dobrý den,

rád bych si přečetl názory lidí na nový projekt www.autopujcovna-agent.cz.
Jedná se o službu zprostředkování služeb pro lidi, co hledají autopůjčovnu. Fungovat to má tak, že poptávající vyplní poptávkový formulář s požadavky a my
porovnáme nabídky autopůjčoven v centrálním systému (do kterého se autopůjčovny zaregistrují). S nejvýhodnějšími nabídkami se zákazníkovi ozveme.
Pokud si z nabídek vybere, předáme kontakt provozovateli autopůjčovny a se zákazníkem se spojí.

Služba je samozřejmě pro zákazníky zdarma.

Jak se Vám líbí internetové stránky?
Jak na Vás působí formulář?
Jak se Vám líbí samotný nápad?
Jak byste takový projekt propagovali?

Děkuji za Vaše názory :) Určitě mi pomohou v pokračování :)
Taurus
Profil
Na první pohled pěkná práce. Nadpisy jsou lehce odsazené zleva - to určitě ne, klikací logo bych taky zarovnal nalevo. Nepoužívejte justify na tak úzké bloky textu, vznikají řeky. Nepodtrhávej to, co není odkazem, naopak bych text v tlačítku nepodtrhával. Nadpisy se píší jako h1 aj., ne jako span. Stránka o-službě je "moc černá", udělal bych veselejší. U formuláře je divně odsazená patička. Zarovnal bych agentovy statistiky v zeleném pruhu vpravo. Oprav si typografické chyby, spojovníky na pomlčky, odstraň jednoslabičné spojky/předložky na konci řádku aj. Např. "© 2011" je hloupost, protože značka copyrightu označuje následný výraz jako vlastníka autorských práv a tím datum určitě nebude... Chybí tisková verze.
Plaváček
Profil
Pavel J.:

Taurus výhrady shrnul pěkně i za mě. Ještě bych dodal, že ta pohybující se auta jsou otravná a k ničemu. Pryč s nimi, pokud nemají žádný jiný význam, než odvádět pozornost.

Tak složitý poptávkový formulář bych asi nevyplňoval, pokusil bych se ho velmi, velmi zjednodušit (nebo udělat dvoustupňový - rychlá verze pro ty, kterým je fuk, jestli má auto stahování oken a podrobnější pro fajnšmekry. Třeba)
Pavel J.
Profil *
Oběma děkuji. Nadpisy jsem vložil vlevo, stejně tak i obrázek agenta. Statistiky jsem srovnal vpravo. Tlačítko poslat poptávku jsem upravil ve smyslu odstranění podtržení.

K ostatnímu se dostanu až budu dělat další upravy.

Poptávkový formulář jsem udělal tak, aby obsahoval co nejméně, ale na druhou stranu když bude obsahovat ještě méně, tak se bude ztrácet čas tím, že se ze zákazníka budou tahat další požadavky, takže to výjde nastejno.

Jak byste takovou službu propagovali? Děkuji
Mmmíra
Profil *
Docela pěkná práce. Nevidím zde nic co by výrazně rušilo. Takže + :)
Darker
Profil
• Patičku bych zarovnal na střed a přidal bych do ní email webmastera
• Nasránce "O službě" nechápu smysl odkazu v prvním odstavci.
• Bylo by hezké, kdyby měly checkboxy ve formuláři label, ale to je jen taková drobnost
• Chybí favicon. Je zvykem ukládat tuto ikonu do rootu jako favicon.ico. Soubor odkazovaný v hlavičce neexistuje, je to gif, ne ico. A udělej mu průhlednost
• Netuším proč linkuješ jQuerry+ další dva pluginy do něj.
• Seznam autopůjčoven pravděpodobně není hotový
• Je nesmysl zobrazovat email jako obrázek. Otravuje to, nedá se na něj kliknout a začít psát.
-- A dvojnásobně to naštve ve chvíli, kdy ten text vypadá jako odkaz.

Jinak dobře udělané, nadprůměr.
Pavel J.
Profil *
Darker
- v patičce budou ještě další texty, takže jsem to dal úmyslně vlevo. E-mail na webmastera tam dávat nebudu, ať si pošlou z formuláře na stránce kontakty
- když kliknout, přejdou rovnou k poptávce a to je účel
- hezké ano, ale nemůžu to zakombinovat do toho stylu jak jsem to udělal
- zapomněl jsem to převést na ico, díky
- jQuerry - nevím ani co to je :(
- email dávám jako obrázek kvůli spamu

Díky :)
Plaváček
Profil
Pavel J.:

email dávám jako obrázek kvůli spamu

E-mail jako obrázek je uživateli k prdu a vůbec nechápu, proč svoje starosti přenášíš na případného zákazníka. E-mail je nezastupitelný komunikační kanál a budeš-li takto návštěvníkům házet klacky pod nohy, připravíš se o ně. Zbytečně.
Stano
Profil
Plaváček:
email ako jpg mi absolútne nevadí. teda ak to nieje dáky dlhý paškvil. ale ak je že info@daco.com tak to je v pohode. na druhú stranu nenávidím
<a href="mailto:info@daco.com">

keď na to kliknem začne sa inštalovať outlook. úlpne zbytočná forma podla mňa. aj keď môže byť že ju iní používajú.
Plaváček
Profil
Stano:

keď na to kliknem začne sa inštalovať outlook

Proč by se měl instalovat Outlook? Většinou se spustí výchozí e-mailový klient.

aj keď môže byť že ju iní používajú.

Ano, jiní takovou formu používají. Proč ne?
Pavel J.
Profil *
Potenciální zákazník mi má poslat poptávku přes formulář. Pokud chce poslat email, má tam formulář na odeslání mailu. Raději přijdu měsíčně o jednoho zákazníka než abych musel zvedat svou řiť kvůli spamu každou hodinu.
Petr Wudi
Profil
Myslím, že proti spamu se dá bránit i javascriptem.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0