Autor Zpráva
neliCZka
Profil
Prosím o názory na stránku lepido.mzf.cz, obsahovou stránku neřešte, jde jen o fiktivní školní projekt. :) Díky, N.
joe
Profil
neliCZka:
Web pojišťovny
Není to vidět.

Hlavička zbytečně moc velká, přechod na motýlu se mi nelíbí, to v tom kolečku má být "L" nebo "IL"?
Barevné přechody by mohly mít lepší odstíny, veselejší a ne takhle nudné.

Jednou máš odkazy podtržené tečkovaně, podruhé linkou, lepší je to mít sjednocené.
Stín okolo stránky je moc silný.

Text "Restaurace se šťávou..." přesahuje stránku.


jde jen o fiktivní školní projekt
Škoda času, proč nepoužiješ nějakou šablonu? :)
neliCZka
Profil
Ta "Restaurace" je reklama od endory..na webu bych to pak nastylovala, ale nejdřív to posílám jako archiv (nezávisle na hostingu) a to by pak nebylo validní
Škoda času to není, aspoň jsem si to zas vše připomenula, procvičila, dostala víc do ruky..bude se to hodit, protože mě webovky docela baví. A šablona by asi neprošla, už tak mělo spolužactvo velké problémy při odevzdávání minulého projektu (plagiátorství atd.)
Co se týče toho "L" tak je to "L", ale taky jsem v tom viděla i to "IL", což se mi líbilo skrz fakt, že anglicky by to vyhovovalo jako "Insurance Lepido"..přišlo mi to právě díky tomu zajímavější :)
Díky :)
jenikkozak
Profil
neliCZka:
Ze stránky Projekt:
„používání rozdílných položek "title", "keywords", "description" pro každou stránku“
Keywords vyhledávače nezajímají. Už jsou chytřejší než byly před lety, dokážou klíčová slova vyčíst z obsahu webu.
„validní kód (X)HTML“ Validní není. :-)

Přijde mi trochu nepřehledné, jak se na některých stránkách zobrazuje to podmenu, v němž není aktivní stránka.
Podle mne to jako školní projekt není špatné. Kdyby však ta společnost nebyla fiktivní, bylo by mé hodnocení kritičtější. :-)
neliCZka
Profil
Máme zadáno, aby to bylo validní podle W3C, tam to mám validní.
Za ty keywords moc díky, to jsem, popravdě, nevěděla..
To s tím submenu jsem řešila..nevěděla jsem, jestli to tam cpát, nebo ne...a pak to beru jako obecnou stránku k položce hlavního menu a přišlo mi zybtečné, aby tam ta položka byla ještě i v tom submenu, když je tam na ni zpět cesta v drobečkové navigaci...ale každopádně moc děkuju za názor, asi by to opravdu bylo přehlednější..
Mmmíra
Profil *
Ty barvy dost drsné. Někomu se to možná líbí. Ovšem moc to neladí.
neliCZka
Profil
To asi těžko soudit, každý má jiné estetické cítění. Původně jsem ladila web spíš do modra..ale nějak podprahově jsem asi byla ovlivněna naši trikolórou (MS v hokeji) :D
joe
Profil
neliCZka:
Škoda času to není, aspoň jsem si to zas vše připomenula, procvičila, dostala víc do ruky
Ok, v případě že se tím chceš zabývat pak každé procvičení dobré...

Máme zadáno, aby to bylo validní podle W3C, tam to mám validní.
Tady asi není co dodávat, všichni učitelé patří do jednoho pytle a validaci nesmyslně požadují (asi aby měli co hodnotit) - bohužel se tak děje i na vysokých školách...

Pár rad:
- je dobré si určit šířku stránky v nějakém elemetu (<div id="page">) a ten vycentrovat (margin: auto;) - není pak nutné centrovat každý blok a při změně šířky stačí jen jedna změna. Pak (skoro) vše bude v tomto elementu a nestane se, že to někde bude přesahovat.

- resetování všeho v CSS nepoužívat ( * { ... } ), ničí to formulářové prvky
- mít všechny stránky sjednocené - nejlépe pokud odkazy vypadají na každé stránce stejně, to samé s nadpisy, apod...
- a trochu zlepšit grafické cítění, ale to asi nejde, já ho mám od narození :)

Když červenou, proč ne nějakou veselejší, třeba #d8101e a tomu hezkou modrou 0662d4
Jinak černý text na modré není zrovna moc dobře čitelný.

Pokud děláš gradient, stačí malé rozdíly barev - například pro modrý #0662d4 -> #0556ba
Pak barvu textu není dobré volit úplně bílou, ale trochu v odstínu té barvy -> #eff6ff, přidání stínu a pak to může vypadat třeba takhle

Ale to jsou jen rady do budoucna... pro školní práce tohle není příliš důležité, protože ani plno učitelů nemá cit pro grafiku, která je na webu jednou z nejdůležitějších věcí s obsahem :)
509
Profil
Nemaj mi to za zle, ale nechal by som ta s kludom prepadnut...

V skole ta neucili, ze kombinacia modrej a cervenej je esteticka vrazda? to skratka bude bez pojiva, vzdy len pruser...
peta
Profil
* mezi obrazky schazi mezera jako je mezi daspisy "Pojisteni osob" a dva vedle
* paticce, pod modrym radkem, schazi horni padding, texty v ni nedavaji smysl a tucna mi tam vadi; navic pri full screen text vyteka a pri 500px sirce se chybne vykresluji sede stiny vpravo
* hledani, okenko a tlacitko mi prijde prilis male
* O nas, leva strana se mi nelibi, tam by to chtelo u menu asi zmenit uplne vzhled, treba na odrazky se sipeckami z uvodni stranky nebo jen na neco jednoducheho, viz treba vsb.cz; a nemas tam smysluplny text v ceskem jazyce
* mozna by u drobeckove navigace vypadal lepe vetsi pading, viz Projekt, nadpis "On-page faktory" Zleva stejny, zhora nevim, snad polovicku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0