Autor Zpráva
silver
Profil *
Prosil bych o zhodnocení stránek s internetovou prodejnou s investičním zlatem a stříbrem : www.silver-gold.cz . Na vysvětlenou jen uvedu, že jsem absolutní začátečník /spíše neznalec-samouk/ , který koupil doménu a pronajal e-schop jako dárek přítelkyni k narozeninám. Administraci e-shopu jsem víceméně zvládl, ovšem popravdě řečeno nevím co dál , proto prosím o rady, zda mohu něco vylepšit sám, nebo zda mám najmout nějakou SEO firmu, a pokud ano tak bych prosil o doporučení na nějakou solidní, aby vynaložené prostředky měly efekt. Kritiku samozřejmě dopředu příjmám.
jenikkozak
Profil
Mohu vůbec napsat nějakou kritiku, když darovanému koni se nemá dívat na zuby?
- Zdrojový kód je možná výsledkem redakčního systému. Ale upřímně řečeno je hrozný.
- Patičku webu bych celou smazal.
- Tlačítko v patičce (kterou na mé doporučení smažete) vede na docela nepěknou adresu, která je duplicitou té, na které se zobrazuje úvodní stránka.
- Před otazníkem se nedělá mezera. Před čárkou také ne. Dokonce ani před dvojtečkou.
- Před znakem procent se píše mezera, neboť jinak by se tento znak četl spolu s předcházejícím číslem jako přídavné jméno („jednoprocentní“ místo „jedno procento“).
- Otáčející se zeměkouli bych vyhodil, ruší.
- Nadpisy by měly být tvořeny pomocí elementů <hX>, ne pomocí <p><span><strong> a nezalomitelných mezer.
- Je fajn, že na stránkách je odkaz na vytištění stránky. Ale zkuste si dát náhled, co uživateli z tiskárny vyleze.
silver
Profil *
Díky za názor, jen si ověřím zda jsem to pochopil správně :

- poznámkou že zdrojový kod je hrozný, mě naznačujete, že jsem zvolil "nevhodnou firmu" na pronájem e-shopu ? Nebo to špatně chápu ... ?
- zdrojový kod asi neovlivním, neboť se krom článků/popisků a pod./ se do něj vůbec nedostanu, abych jej mohl upravit, ale zkusím se dotázat provonajímatele e-shopu.
- kterou patičku mám smazat , tu co je součástí eshopu/červená/ nebo to co je pod ní a dal jsem tam já ?
- předpokládám mluvíte o tlačítku s bežícím nápisem ,nikoli vytvořeno..... ?
- nevím o přesně o čem mluvíte jedná se o pravopis v textech, nebo o něco jiného ....
- nejsem si jist o kterých "procentech" mluvíte, kde jsou na uvodní straně kromě grafů ??? Ty ovšem neopravím, jsou převzaté....
- zeměkouli ruším.....
- které nadpisy myslíte, v administraci e-shopu nemám možnost ovlivnit nadpisy, jak jsem již řekl to jde jen v článcích a vlastních textech.

Budu rád za další kritiku a rady jak bych mohl e-shop posunout v SEO optimalizaci. Za názory moc děkuji .
silver
Profil *
Ještě jeden dodatečný dotaz - má nějaký relevantní smyl tzv. rotátor na úvodní straně ? Pomůže k něčemu v rámci SEO ?
jenikkozak
Profil
silver:
- kterou patičku mám smazat , tu co je součástí eshopu/červená/ nebo to co je pod ní a dal jsem tam já ?
Tu spodní. Tu Vaši.

- předpokládám mluvíte o tlačítku s bežícím nápisem ,nikoli vytvořeno..... ?
Ano, mám na mysli tlačítko, ne odkaz.

Ještě jeden dodatečný dotaz - má nějaký relevantní smyl tzv. rotátor na úvodní straně ? Pomůže k něčemu v rámci SEO ?
Co si pod tím mám představit? Název ale tak nějak říká, že bych tento rotátor raději smyl.

Už jsem psal, že před otazníkem se nedělá mezera. Na webu o zlatu, dokonce ani na diskusním fóru. Nikde.
silver
Profil *
- dík už jsem více v obraze

- jen k tomu pravopisu, přiznám vždy jsem s tím měl problémy, ale web jsem nechal zkontrolovat třem lidem, kteří by na tom měli být lépe, takže jsem si byl jistý, že pravopis v textech webu je v pořádku, proto ta moje první naivní reakce.

- u poslednho dotazu se omlouvám vypadlo mě "s" ze slova smysl, asi vlivem pozdní doby. Na vysvětlenou, rotátor je "okénko" na úvodní straně, kde se cca po 3-5 vteřinách obměňují obrázky produktů s popisem. Podotýkám je součástí šablony e-shopu. Je tedy k něčemu nebo ne?
peta
Profil
Nejhezci cast je paticka a ten sedy radek nahore Prihlaseni, Registrace. A jeste tlacitko Koupit by se dalo zkousnout. Vse ostatni bych zahodil.

FF4, okenko 500x500
* nahore mam cerny prouzek
* ostry prechod cerna bila (svetle seda) je dost neprijemny na oci (pozadi za strankou, hlavicka, nad patickou cerny blok reklam)
* kontrast prvku, ktere nejsou dulezite pouta pozornost (hlavic, menu nahore, menu vlevo, vpravo, paticka)
* nema to shodny graficky vzhled. Pokud plnou cervenou v paticce povazuji za zaklad, pak zadne dalsi prvek na strance uz se ji nepodoba. Pokud text "Jak nakupovat", nahore v menu, budu brat jako "vychozi" polozku pro vsechna menu, pak se ptam, proc je prvni polozka velkymi pismeny? Proc v levem menu neni padding zleva pred sipkou stejny jako u "vychozi" polozky? Proc u tlacitko Ok pro vyhledavani neni tez stejny padding? A proc ma jinou vysku? Totez tlacitko koupit. A proc maji tlacitka ramecky, kdyz "vychozi nema"? Proc vpravo silvergold ma kulate ramecky a jiny vzhled? To je proste rozdilny graficky vzhled.
* "Vstupte do e-shopu" - to neni dost vyrazne, kontrast pismo pozadi. Ja bych udelal treba cele menu v sedivych odstinech. Stejnotil barvy (treba na tu cervenou, v male ikonce to tolik nebude svitit jako ve velkem textu) a velikosti ikonek (eshop sipka, hledani lupa). Pozadi bych dal asi cely sloupec sedou, zahlavi zvyraznil cervenou v paticce. Nebo bych pouzil vzhled u Hledani, sedy text a svetle sede pozadi. Zadne vyrazne prechody pod textem. Text na sedem podkladu bych dal jemne do sede. Ostra cerna je prilis kontrastni.
* Stred, to je graficky des, vic nereknu
* Pokud mozno, pro menu sjednot styly pisma na 2-3, totez pro obsah. Takhle je v tom dost gulas.

Rozmisteni prvku.
To je trosku chaos. Podle dulezitosti bych to videl takto.
Vlevo
1. Eshop, to je jasne.
2. Akce podnadpisy zlato, stribro.
Vpravo
1. Kontakt
2. Anketa
3. Grafy spolu, zlato, stribro (ten vykup nechapu)
4. Dodavatele
Mmmíra
Profil *
Co dodat. Šablonovací systém. Neurazí ani neoslní. Takový průměr.

Ale docela mě baví "peta"
Mohl bych vzhlédnout nějakou tvou práci? Jsem to nový, ale už jsem na tvé reakce několikrát narazil. Zatím sleduji tvé tvrdé a velice podrobné hodnocení, které bych čekal spíše od profesionála. Rád bych viděl tedy opravdovou práci profesionála :)
silver
Profil *
No teda "peto" ty mě dáváš...., ale děkuji za to.

Smutné je však to, že 90 % toho co bys změnil, já nijak neovlivním. Písmena, barvy, pozadí atd. je prostě dáno šablonou, kde jsou již předem barvy nakombinované bez toho abych je mohl změnit, nebo poupravit dle tvých rad. Mohu vyměnit pouze celou šablonu, kdy však z výběru cca 250 byla bohužel tato jako jedna z mála, která se hodila k logu firmy. Střed stránky mám možnost pouze odstanit a nechat jen uvodní text, graficky jej upravit nijak nelze.
Co se určitě pokusím dle tvé rady změnít, je rozmístnění prvků a styly písma v textech. Písmena v rámečcích nijak neovlivním.

Celkově však tvé hodnocení na mne dělá dojem, že jsem asi opravdu zvolil špatnou firmu na pronájem e-shopu, s čím se však musím smířit....

Pokud však ještě něco půjde napravit, poraďte. Díky předem.
silver
Profil *
Nedalo mě to a změnil jsem barevnou šablonu. Jak to vypadá teď?
Darker
Profil
Samovyskakovací náhledy mincí jsou tedy pěkné peklo.
U bloku s invem v pravo je hozně matoucí ta výrazná šipka co nic nedělá.
Font je ošklivý a špatně se čte.
Hover bloků s mincemi působí necelistvě.
Pokud mají dodavatelé webové stránky, možná by jejich loga mohla být zároveň odkazem.
Mmmíra
Profil *
"silver" Nemyslím, že by jsi zvolil špatnou firmu. Ale náklady odpovídají kvalitě. Ostatně investuj třeba 30tisíc do vlastního šeření a designu a stejně ti mnoho lidí řekne, že to stojí na prd. Protože každý člověk preferuje něco jiného. Takže se nenech ovlivnit názorem jednoho člověka. Mohl by jsi se tak nechat svést někdy i z dobré cesty!
silver
Profil *
For Mmmíra - díky za lidský názor, máš naprostou pravdu.

Jinak musel jsem vrátit původní šablonu, neboť to bylo přání přítelkyně a už mám zakázano na ni šáhnout. Holt je to její dárek. Proto bych rád slyšel co lze zletpšit, především ve vztahu k SEO. Názory na grafiku si sice rád poslechnu také, ale není v mé moci dělat velké změny. Moc díky.
peta
Profil
silver:
"Smutné je však to, že 90 % toho co bys změnil, já nijak neovlivním. Písmena, barvy, pozadí atd. je prostě dáno šablonou"
Pokud nemuzeme hodnotit web jako celek, bylo by vhodne napsat, co na tom mame tedy hodnotit? Ja osobne Koukam na vzhled, rozmisteni prvku, logiku, jednoduchos orientace, ..., nekdy html css js kod.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0