Autor Zpráva
Michal Novak
Profil
Ahoj lidi moji zlatí. Jaký je Váš názor na stránky Poznávačky pro zahradnické obory. Jsou sice v začátcích, ale .....
Snad každý se se mnou shodne, že pravdivých obrázků je na internetu málo. Tenhle projekt jsem rozjel ve spolupráci se SOŠ stavební s zahradnickou a pomáhá mi s tím i pan profesor na PC. Jde mi o Váš názor, jestli tomu dáváte šanci, jestli joomla je pro tvorbu dobrá, popř. co byste doporučili a tak vůbec.
jenikkozak
Profil
Michal Novak:
- Tu statistiku bych vyhodil, vůbec se netýká tématu. Nebo myslíš, že uživatele zajímá, že máš zakázáno ukládání do vyrovnávací paměti? :-)
- Validy z patičky bych vyhodil též. Děláš web pro studenty, nebo pro validátor?
- „Aktualizováno Středa, 27 Duben 2011 19:44 “ - Aktualizováno ve středu 27. dubna 2011.
- Toplist bych vyhodil. (Nebo jej schoval, aby se zobrazoval jen tobě.)
- Jak ta poznávačka vlastně funguje, když tam jsou názvy uvedené?
- Stránka má hrozně dlouhou odezvu.
- Políčko na vyhledávání nevypadá jako políčko.
- Barva použitých odkazů není nejlepší, už to totiž nevypadá jako odkaz.
- Odkazy nahoře na stránce jsou namačkány na sebe.

Edit.: Upravuji svou předchozí výpověď. Stránka nemá hrozně dlouhou odezvu, má ji příšerně dlouhou. :-)
- Při registraci na fórum mi to napsalo, že podmínkou je numerické heslo. Avšak mé heslo bylo tvořeno samými číslicemi.
- Z diskusního fóra nevede odkaz na úvodní stránku webu.
- Horizontální mezera se také netvoří pomocí prázdných odstavců, k tomu slouží padding či margin.
- Nadpisy se dělají pomocí <hX>, ne divy.
- Tabulka se používá, ehm, na tabulky. :-)
- To „3leté, 4leté“ nevypadá moc hezky. Nebude lepší „tříleté a čtyřleté“?
- Hledání nehledá. Nebo možná hledá, ale nic nenajde.
Miloš
Profil
Maličká a špatně čitelná písmenka (nedostatečný kontrast?).
Batrachus
Profil
A dávat justify na tak úzký odstavec je taky pěknej paskvil.
Darker
Profil
• Odkazům nad hlavičkou vlevo nějak chybí mezery.
• Ikonka nebude? Co takhle nějaká kytička/stromeček?
• Při slideshow v lightboxu nejsou vidět jména rostlin. Komplikuje učení.
• Poznávačku by bylo dobré dodávat i jako PPT/PPTX/nějakou jinou prezentaci
• Pokud má být stránka na naučení se, nebylo by na škodu k rostlinám napsat základní znaky. Ne každý má fotografickou paměť
• Absenci možnosti otestovat se už zmínil jenikkozak
• Mezi a:visited a a:link je zbytečně velký rozdíl
• Opravdu pomalé připojení, přesuň to jinam. (třeba na endoru, ale snad i wz je rychlejší než tohle)
• Funkci htmlspecialchars neznáš, nebo proč při hledání &gt; a &lt; mažeš regulárem?
• A při hledání na stránce "Hledat" je v políčku pro text téměř nečitelné písmo (kontrast)
l564
Profil
Koukám na zapojte se. Proč pod tím Za pozornost děkuje SOŠ stavební a zahradnická a autor stránek. Je 1. tedy začátek seznamu.
S Českým jazykem musíš taky pěkně bojovat. Třeba :

Autor stránek Vás laskavě prosí, jestli byste byli tak hodní a vyjádřili svůj názor na stránky. Potřebuji, abych věděl zda to těm, kterým to dělám vyhovuje a zda se jim podle toho dobře učí.
Jednou mluvíš jako "zástupce autora", opět "zástupce autora". A najednou mluví autor samotný.

nejmenovanou pražskou SOŠ
To je tak tajný jako samotné fotky Ládina ?
Michal Novak
Profil
jenikkozak:
Snažím se jen zachovat to, co je v Joomle napsáno. Ale když radíš smazat, pokusím se o to.
Pravda ty počitadla tam jsou trochu hodně zbytečná:-)

edit:
Toplist byl tak trochu nápad pana profesora, ale....
V té mojí diskusi chceš být registrovaný či ne? trochu jsem to nepochopil
Nadpisy a horizontální mezery jsou v joomle předdefinovány - nejsem si jist se změnou css (taky už jsem na to začal nadávat)
peta
Profil
Mi to prijde takove rozpracovane.
* je to nezarovnane - Nahore Stranky skoly, autora, administrace je slepena. Zeleny blok nahore je od okraje 10px, ale sedy blok Nabidka uz ne. text Vitejte... je vic vlevo ne text pod ni
* obsahuje to more chybicek, "Toto je školní databázi rostlin" databaze?
* nazev stranky je preplacany. Se to jmenuje Poznavacky? Nebo poznavacky pro zah. obory? Vsechno ostatni by melo byt drobnejsim netucnym pismem.
* prilis dlouhe radky, nad 80 znaku
* obsahu schazi nadpis
* Nevidim nikde vysvetleno, co je Poznavacka. Podle pravidel takove slovo neexistuje http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=pozn%E1va%E8ka a osobne si pod nim neumim nic predstavit.
* Nabidka Poznavacka, texty v zavorce jsou prilis male. Styl odrazek neni vymysleny, obycejne mi tam nezapadaji, zkus aspon tmave zelene puntiky
* Forum ma odlisny styl vzhledu
* Schazi mi tam odkaz kontakt, pripadne info o tvurci. Jde hlavne o to, ze za rok, kdyz pan ucitel a ty vypadnete, tak nikdo nebude vedet, koho kontaktovat, komu ten web vlastne patri nebo na jakem serveru, jakem oddeleni... Samozrejme admin site si to umi dohledat, ale uzivatel, ktery objevi chybku ne.
Miloš
Profil
peta:
Nevidim nikde vysvetleno, co je Poznavacka.
Poznávačka bude nějaká hra, ve které je úkolem něco poznat. Pravidly bych se tolik neoháněl, slovo nejneobhospodařovávatelnější v nich taky není.
Michal Novak
Profil
Poznávačka je zkrácená forma - Poznávací testy. Já akorát nevím jak to vysvětlit aby se s tím dalo manipulovat
Darker
Profil
Zatím tam ve skutečnosti poznávačky nejsou - pouze fotogalerie...
Kdo psal stránku na úvodu? Byls to ty?
I nadále trvám na změně hostingu i opravě chyb.
Michal Novak
Profil
Ono stránky se sice poznávačky pro zahradnické obory jmenují, ale ve skutečnosti se jedná pouze o databázi všech vyučovaných rostlin na internetu na jednom místě pod jednou doménou.
Stránky se budou v budoucnu stěhovat na subdoménu školy, takže se snad dočkáš. Tahle doména je jen pro mně, abych si mohl hrát a dodělat to. Chyby se budu snažit napravit (podotýkám chodím stále do školy a web není moje budoucí povolání)


Zatím díky, kdyby ještě někdo něco našel - důležitého napište jinak pro moje potřeby mi to stačí - už takhle mam co dělat
Michal Novak
Profil
jenikkozak:
Hledání by našlo, ale článek - samotný obrázek to bohužel nenajde.
jenikkozak
Profil
Michal Novak:
V té mojí diskusi chceš být registrovaný či ne? trochu jsem to nepochopil
Chtěl jsem tam napsat nabídku spolupráce, ale za těch jedenáct hodin, co trvala aktivace mého účtu, jsem si to dávno rozmyslel.

peta:
Nevidim nikde vysvetleno, co je Poznavacka. Podle pravidel takove slovo neexistuje http://www.pravidla.cz/hledej.php?qr=pozn%E1va%E8ka a osobne si pod nim neumim nic predstavit.
Lidé, na které je tento web cílen (studenti zahradnických škol), moc dobře vědí, co to ta poznávačka je. Nemyslím, že by bylo na web nutné psát vysvětlení, co to je.
V těch pravidlech bylo například slovo „písemka“? To by také třeba někdo nemusel znát. Písemka je písemná práce. A když „písemnou práci“ zadáš do formuláře na webu pravidla.cz, tak ti to taky nic nenajde.

„Toto je školní databáze rostlin, jež se studenti zahradnických oborů učí na poznávačku (testy prověřující znalosti).“
Hádám, že text v závorce (která je v množném čísle, ačkoliv vysvětluje pojem uvedený v čísle jednotném) stejně není dostatečným vysvětlením.
„Celou databázi pro Vás nafotil, zpracoval a publikoval na internet student naší školy Michal Novák, kterému tímto děkujeme.“

Hledání by našlo, ale článek - samotný obrázek to bohužel nenajde.
V databázi rostlin si nemohu jednu konkrétní rostlinku vyhledat? Hledání v něčem, co na webu beztak není, mi je k ničemu.

Ono stránky se sice poznávačky pro zahradnické obory jmenují, ale ve skutečnosti se jedná pouze o databázi všech vyučovaných rostlin na internetu na jednom místě pod jednou doménou.
Proč se o tom tedy nemluví jako o „databázi fotografií rostlin pro přípravu na poznávačky“? Web s poznávačkami bez poznávaček je takový zvláštní.
Michal Novak
Profil
jenikkozak:
"Chtěl jsem tam napsat nabídku spolupráce, ale za těch jedenáct hodin, co trvala aktivace mého účtu, jsem si to dávno rozmyslel."
Promiň, ale já dělám neustále školu, musím se učit, nemohu si dovolit každých 15 min sedět u PC. :-)
To víš že bych nějakou odbornou spolupráci snesl.
Takže co s tím účtem: Odstranit nebo Ponechat. Stačí napsat na 41novak@seznam.cz
jenikkozak
Profil
Michal Novak:
nemohu si dovolit každých 15 min sedět u PC. :-)
To spousta lidí. Proto by stálo za zvážení, zda je nutné, aby každý účet musel schválit administrátor.
Takže co s tím účtem: Odstranit nebo Ponechat.
Záleží na tom, jak moc tam vadí. (Po jeho smazání zmizí čtvrtina všech uživatelů.)
Tori
Profil
Michal Novak:
Ad lightbox - vypadá to, jako by se u každé fotky znova načítala stránka. Když si třeba v Kapradinách otevřu galerii a prohlédnu si tři fotky, tak pak musím 4x kliknout na "Předchozí stránka" (nebo Backspace/Alt+), abych se dostala na předchozí stránku. Nevím, jestli je to standardní chování lightboxu, pro mne je každopádně neočekávané. (Chrome 8.0.552, jiné jsem nezkoušela)
panther
Profil
Tori:
on tohle není lightbox, ten se tak skutečně nechová.

Všimni si, že u každého obrázku je odkaz na unikátní ID v URL (počínaje jedničkou, konče celkovým počtem obrázků). I při kliknutí na šipku „další“ se stránka refreshne (nejen v Chromu, všude).
peta
Profil
jenikkozak:
Poznávačka - a co treba rodic, nahodny navstevnik? Prijde mi to dulezite. Je dobre, ze se ke strance vyjadruji i lide s jinym nazorem nez tvym.
Písemka - nehledal jsem v pravidlech. Na oficialnich strankach skoly, je to vec prestize, najdes pouze slovni spojeni pisemna prace nebo treba prijimaci zkouska. Ale pravdou je, ze vzdy si to pohlidaji :)

Ostatni body napsal Michal Novak.

"Proto by stálo za zvážení, zda je nutné, aby každý účet musel schválit administrátor. "
Ucty maji byt pekne v ldap. Ledaze bys tam chtel uzivatele, kteri nestuduji na dane skole. Resime tak cms Moodle a dalsi systemy. Bohuzel tady ti chytraci si nedaji rici, ze Novel neni spravna cesta a tez do ldap cpou veci, ktere primo nesouvisi s prihlasovanim, jako treba fotky a osobni informace uzivatelu.
Michal Novak
Profil
Tak co, hoši. To se tu už jen domlouváte co? :-)
Pokud už nemáte nic důležitého já to téma již zamknu, páč se mi zdá se tím nic nevyřeší.
Teď budu muset máknout na vašich doporučeních.
Jo a už přihlášení nemusím schvalovat

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0