Autor Zpráva
candiess
Profil
Dobrý, chci abyjste mi nějak zhodnotili mou stránku www.hamiro.cz
jde o to, jestli je:
- vpořádku SEO (pěkná url + keywords)
- pěkný a příjmený design
- obsahově (menu + uvodní strana)

A chci poprosit nějakého slováka, nedávno mi volala jedna zakaznice ze Slovenska, že se ji špatně zobrazuje hlavní menu, prej se tam překrývají některá slova, tak jestli by mi někdo z cizí země zaslal PrintScreen té strank, děkuji mnohokrát :)
Websluzby
Profil
candiess: „poprosit nějakého slováka, nedávno mi volala jedna zakaznice ze Slovenska, že se ji špatně zobrazuje hlavní menu

Google Chrome 11 = zobrazenie OK
Internet Explorer 9 = zobrazenie OK
Firefox 3.6.13 = zobrazenie OK
Opera 11.10 = zobrazenie OK

Absolútne žiadne problémy so zobrazením hlavného menu eshopu som v týchto prehliadačoch nezaznamenal. Neuviedla zákaznice aký používa prehliadač?
Louka
Profil
candiess:
Co se týče menu, tak mě se překrývá i v Česku - položka České plyšové hračky (to hračky je na dalším řádku a kryje se s Sedačky).

Jinak se mi příliš nezamlouvá, že chybí patička, který by ten web jaksi ukončila, přijde mi to nedodělané.
A pak bych upravil ty kulaté rohy u košíku a přihlášení (zmenšit poloměr a změnit barvu).
candiess
Profil
Websluzby:
Děkuju moc, ale jaký měl zákazník prohlížeč nevím :(

Louka:
Taktéž děkuji a mohu prosím poprosit o PrintScreen? prosím zaslal byjste mi ho na mrcandiess@gmail.com a jaký používate prohlížeč? nebo máte nějaké vysvětlení?
gyoja
Profil
To levé menu odrazuje vlněním a vysouváním. Statické, hezky pod sebou seřazené by bylo lepší. Zvláště, když těch položek v něm zase tak moc není.
Grafické zpracování - bez ladu a skladu.
candiess
Profil
gyoja:
Na menu ještě zkusím zapracovat a jak si mám prosím vysvětlit to ,,bez ladu a skladu"?
yFang
Profil
candiess:
- Když tam máš miniatury obrázků, tak to opravdu udělej jako samostatný malý obrázek a nezmenšuj ten velký.
- S vypnutými obrázky se v hlavičce nic nezobrazí.
- Podtrhávej všechny odkazy, například vlevo nahoře, jak je košík, vypadá všechno stejně, ale to poslední je odkaz.
- V menu se mi nelíbí ty efekty.
- Postrádám patičku.
- Tabulky pro vytvoření layoutu už se dnes nepoužívají.
- Chtělo by to víc zapracovat na grafické stránce a přehlednosti, takhle se mi to vážně nelíbí.
Louka
Profil
candiess:
Byl to Firefox 4 pod Ubuntu 11.04, až budu zase na Linuxu, pošlu screenshot. Ale bylo to jako kdyby měla ta položka menu pevnou šířku i výšku a overflow:visible a prostě se zlomila pod to. Zkoušel jsem roztahovat okno, ale nepomohlo to. Nicméně menu bylo použitelné (šlo kliknout i na překrytou položku).

Lad a sklad:
Myslím že by prospělo prostřední sloupec posunout doleva, aby korespondoval s linií oddělující košík.
Stejně tak náhodný produkt posunout doprava.
Tím by se zvětšil prostor na středu a šlo by lépe vyřešit ten prostřední sloupec.

Celkově mi tak chybí jednotící linie.
gyoja
Profil
Bez ladu a skladu. tak třeba:
- Neladí zvolená písma. Či spíše nezvolená, protože některé prohlížeče tomu dávají serif, jiné zase sans-serif a na tlačítkách je docela zatracovaný, neestetický font Comic Sans MS.
- Zaoblení tlačítek nekoresponduje se "zaoblením" prvků s košíkem a registrací.
- Není patička.
- Ta ruční vlnovka se tam vůbec nehodí.
- Pohyblivé menu je velmi rušivé.
- Barvy spolu neladí.
- atd...

Tady jsem hodil pár screenshotů v různých prohlížečích. Nikde to nemám rozházené.
Louka
Profil
candiess:
Máte na mailu ten screen.

Jen doplním: jedná se jen o Firefox, v prohlížeči rekonq se to zobrazí normálně (správně).
candiess
Profil
Louka:
jo díky moc, zkusím najít problém i když ještě nevím, jak zjistím jestli jsem ten problém odstranil :/ to bych musel instalovat ubuntu :/

jinak díky moc všem za připomínky, mám co dodělávát :))
joe
Profil
candiess:
pěkný a příjmený design

Pěkný design? Tak takhle určitě nevypadá. Vždyť tam není nic pěkného, kromě některých panenek.

Hlavička odbytá, nezkoumal jsem, ale zřejmě není asi ani nastaveno žádné písmo. Odkazy nejsou podtržené a nejdou rozeznat od normálního textu. Neexistují náhledové obrázky a zbytečně jsou zmenšené ty velké. Také by mohly být fotky oříznuté. Třeba u této panenky by mohla být cca. polovina odstraněna (odříznuta).

Graficky to je dost nedostatečné.

Menu je nepoužitelné. Například pokud budeš chtít najet na "České panenky -> Měkké tělíčka -> Kateřinka", tak pojedu-li myší pomalu, na tu položku v menu se ani nedostanu - skryje se.

Pokud se dostanu na české celoplastové panenky, proč se neobjevují všechny panenky z této kategorie? Ale jen "Lucinka", "Markétka" jakoby nebyla. To znamená vypisovat všechny produkty z podřazených kategorií - mohlo by to fungovat i naopak - že si kliknu na "České panenky" a ukážou se mi všechny. Mohlo by být přidáno stránkování.

V kontaktu chybí IČ.

"Na mapě:"

Původně jsem čekal zobrazení nějaké embedované mapy a odkazu "zde" jsem si ani nevšiml (není podtržený).

Tlačítka "Přidat do košíku" a "Více informací" jsou hrozné. Přidání do košíku je závislé na JavaScriptu, informování o přidání téměř nulové a navíc podtržené a není to odkaz...

Škoda, některé nabízené věci jsou pěkné, jak je to s cenou v porovnání s konkurencí nevím, ale stránky by bylo lepší kompletně předělat od někoho, kdo tomu rozumí...
candiess
Profil
joe:
Chápu, je tam strašně mnoho chyb a určitě se je pokusím opravit, zase to zkus brát s rezervou, že je mi 16 let a na tomto eshopu se "učím" s PHPkem.. jo, mamka si muže udělat eshop od profesionálního programatora ale to by ji vyšlo nejméně na 15 000, a odemně to má cca zadara, navíc stránky splňují svůj účel a to je to informování pro zákazníky o našich produktech, případný eshop.
Jsem Vám neskutečně vděčný za tolik upomínek, aspon mám co opravovat a příště si dám pozor..:))
Darker
Profil
• Skus si rychle zamávat myší nad menu a uvidíš, jak začne cvičit...
• Chybí ikonka
• „Registrace“ nevypadá (a mělo by) jako odkaz (koukám že to platí pro všechny odkazy!)
• Úvod, patička...?
Čekal bych víc můj milý vrstevníče. Odděl nějak viditelně jednotlivé logické celky stránky (menu, obsah etc...), oprav ty odkazy a nelinkuj nepotřebné skripty.
Jediné co se mi opravdu líbilo bylo to javascriptem vyřešené přidávání do košíku.
joe
Profil
candiess:
Je od tebe pěkné, že se snažíš se stránkami pomoci.
Ale pochop to, že když někdo chce něco kvalitního a příiš se v tom nevyzná, vyplatí se něco investovat, zadarmo to nebude, ale výsledek bude stát za to (tedy jak od koho :-))
wibi
Profil
IE6 neni videt co se otevira v menu
u prvnich dvou polozek ani nejde otevrit podmenu

opera OK
wibi
Profil
Mozna by nebolo od veci pridat i ten <!DOCTYPE>
trochu upravit chyby
http://validator.w3.org/check?uri=http%3A%2F%2Fwww.hamiro.cz%2F&charset=%28detect+automatically%29&doctype=Inline&group=0

kosik se pod operou nejak divne rozpada,
hlavne pod IE,firefoxa operou vypadaji jinak

mozna trochu upravit tu registraci/ tych par policek navic te snad nezabije (ono nektere mesta maji i ulice)
Asresa(ČP,Město,PSČ):

<div id='more'>Více informací</div> to spis vymen za <div class=".......

jo v kontaktech i uved jestli je nebo neni platcem dane,
nemas obchodni podminky (nebo sem je nenasel),.. jinak te COI,SOS budu mit radi
zatomik
Profil
Podle meho nazoru naprosto nedostacujici design. Kdybych na takovouhle stranku prisel okamzite odchazim s touto myslenkou: Asi je to nejaky nedodelany/stary/podvodny eshop, tam si nic nekoupim.
peta
Profil
Websluzby: Zkousel jsi v IE prepnout mezi kompaktnim rezimem a normal?

* menu - Hadam spise problem s IE6 nebo starsi verzi chrome, mi se zobrazilo tez menu ok.
Nicmene je pravda, ze pri rozbaleni do hloubky na jinych strankach nez uvodni je to menu hure citelne, protoze v pozadi vylezaji ruzne barvicky

candiess
FF4 okenko 500x500
* podtrzeni Kosik, menu, Hamiro - pouzil bych mensi kosoctverce <><><> 08ac17 (viz osko vpravo od hamiro), pozadi pod textBADFBD (vic ctverce v logu)
* u hlavniho menu a hamiro bych dal pod nadpisem vetsi mezeru, jako u kosiku
* Akce, mozna bych pouzil fialovou z loga Hamiro b40795
* Logo - U tech kulatych casti je dobre davat text az za roh zakulaceni
../|........|\
/..|........|..\
|...Text......|
Cili proste ve tvem pripade posunout dolu a kousek doprava nadpis Kosik.
* to menu je uzasne :) Kdyz se prejede moc rychle, tak to pak poskakuje kazda polozka jinak, zabit :)
* obsah - odrazky jsou mimo okraj textu
* ty tlacitka pridat / kosik se mi graficky nelibi. Ja bych zkusil bezny barevny prechod, bez stinu, pripadne nejaky online generator tlacitek (google)
http://cooltext.com/Buttons
Hot rod, Ghost
* text vedle obrazku v katalogu je prilis blizko obrazku
* Registrace vpravo nahore bez odrazky
* kdyz v menu vyberu Celoplastove panenky, nahore se objevi rozklik Marketa, Lucinka, nicmene na strance zadna Marketka neni. Ale kdyz kliknu na Marketka, pak jsou tam 2 panenky. Jestli je tedy vybrana Lucinka, pak o tom jako zakaznik nevim.
* Kontakt - jestli to maji byt 3 sloupce, pak bych ocekaval, ze i pri 500x500 okenku se zobrazi pravy a levy sloupec pouze na sirku zeleneho pole v hlavicce. Tobe to pluje. Vlevo to nemas stejne zleva jako je text kosik. Nadpis Kontakt zasahuje do pokracovani zelene oblasti sloupce pod kosikem. Vpravo Nahodny produkt je zleca mimo sloupec zelene oblasti pod prihlasenim.
* U nahodneho produktu bych mozna nechal jen obrazek, pripadne odkazy s cenou a vice nejak napozicoval pres obrazek, usetri se neco na sirce.
arcadosi
Profil
opera 11.10
skoro nemozne ist v menu na poslednu polozku
candiess
Profil
Tak jsem na ní zapracoval, co na ni řikáte teďka.?? (www.hamiro.cz)
Spectator
Profil
candiess:
O hodně moc lepší grafika, palec nahoru!
Nemáš v seznamech přidání produktu do košíku přímo, ale až po rozkliknutí produktu.
Hledání nehledá.
Je možný, že by někomu mohlo lézt na nervy to posouvání stránky při procházení menu.
Zapoměli jste heslo? - Hlásí chybky.
Návštěvnost bych zrušil.
Doladil bych barevné obdelníčky u různých druhů produktu. Barvy ok, ale obdelníčk jsou podle mne moc vysoké.
V pravém menu minikošíku není poznat odkaz od textu
candiess
Profil
Spectator:
Jojo, to hledání dodělám a Zapoměli ste heslo taktéž..:))
- To menu, jako mě to přišlo jako atraktivní nápad, jak bych to měl vylepšit.?
- Obdélníčky snížím :)
Spectator
Profil
candiess:
- To menu, jako mě to přišlo jako atraktivní nápad, jak bych to měl vylepšit.?
Mě osobně to nevadí. Počkal bych, co na to řeknou ostatní.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0