Autor Zpráva
Malcon
Profil *
Zdravím,

dělám stránky určité skupiny lidí jednoho tábornického oddílu a tvořím pro nás stránku.Tahle stránka má pozici č.1 v jednoduchosti a přehlednosti, nikoli grafice.Proto žádám Vás, aby jste se na to podívali a řekli co doporučujete.Já osobně bych ji nějak oživil, ale nějak nevím jak, aby to zas nebylo přeplácané.

Zde je link : http://www.rys-ostrovid.unas.cz (prozatimní link samozřejmě)

Tak díky za názory + taky kritiku :)
ShiraNai7
- Až moc jednoduché řekl bych.
- Pokud bude na té hnědé barvě i obsah, tak to nebude moc pěkné.
- Tlusté čárkované rámečky vypadají divně.

Doporučuji použít nějaké barevné schéma.
Tmavou pro pozadí, střední pro sloupec a světlou pro obsah (nebo naopak).
Malcon
Profil *
Zkoušel jsem to barevné schéma, akorát nevím jak to pak dostat na stránku..Vidím to prvně.
ShiraNai7
Malcon:
Vpravo nahoře Export -> HTML + CSS. Tím se dostaneš na stránku, kde vidíš přehledně všechny barvy i jejich kódy.
Malcon
Profil *
No, nějakou vhodnou kombinaci jsem našel, ale spíš bych to viděl pozadí tmavá a všechny ostatní prvky střední.

Zasláno: 17:04:11
Ale když je na pozadí více barev, tak ty rámečky vypadají divně.Zkusím to změnit.

Zasláno: 17:12:31
Ale nějak mi ignoruje patička.Ve všech elementech jsem nastavil nové pozadí (background: #CD7A3F;), ale pozadí patičky se nezměnilo.Všechny ostatní elementy ano.

Moderátor Petr ZZZ: Sloučeny tři příspěvky.
Petr Wudi
Malcon:
Ale nějak mi ignoruje patička.
margin-top:2px
background: #CD7A3F;

Chybí tam středník.

Dále:
* Ani ta stará barva ani ta nová není dostatečně kontrastní s černým písmem: http://sovavsiti.cz/kontrast/
* <br><br><br><br><br> není ukázka moc dobrého kódu. Jestli tam chceš mezeru, nastav do stylů do tabulky 4 třeba margin-bottom: 50px;
* <h1><blockquote> – blockquote začíná ale nekončí
* titulek sránky („Rysové“) bych udělal jako odkaz na hlavní stranu
* CSS: font-family: Verdana; Já Verdanu nemám, takže se mi všechno zobrazí klasickým textem. Zkus raději napsat:
font-family: Verdana, sans-serif;

Sans-serif znamená bezpatkové písmo (myslím, že Verdana je bezpatková). Takže stránka se mi zobrazí jiným dostupným bezpatkovým písmem.
Malcon
Profil *
Sem to ale vůl..Díky.

Zasláno: 18:15:32
Petr Wudi:
<br><br><br><br><br> není ukázka moc dobrého kódu. Jestli tam chceš mezeru, nastav do stylů do tabulky 4 třeba margin-bottom: 50px;
Napraveno.

„Titulek sránky (‚Rysové‘) bych udělal jako odkaz na hlavní stranu“
A šlo by udělat celý ten div jako jeden velký odkaz? Resp. jdu to zkusit.

„* <h1><blockquote> – blockquote začíná ale nekončí“
Napraveno.

„CSS: font-family: Verdana; Já Verdanu nemám, takže se mi všechno zobrazí klasickým textem. Zkus raději napsat: font-family: Verdana, sans-serif;
Hotovo.

„Ani ta stará barva ani ta nová není dostatečně kontrastní s černým písmem: http://sovavsiti.cz/kontrast/
Uvidím co se dá dělat.

Zasláno: 20:05:13
Takže podle Vašich rad upraveno.Co na to říkáte?

Moderátor Petr ZZZ: Sloučeny tři příspěvky.
ShiraNai7
Malcon:
Lepší. Hlavičce bych dal taky nějaké pozadí.
Malcon
Profil *
Dyť ona má pozadí, nezdá se ti něco na něm?

Zasláno: 20:18:45
Ale mám ješte dotaz.Chtěl bych aby celá ta hlavička byla jeden velký odkaz na hl. stránku, šlo by to? Já to už nějak zkoušel, ale marně.A když nastavím jako odkaz jen "Rysové" ,tak se to chová jako odkaz, což nechcu.

Zasláno: 20:21:05
A hlavně bych taky chtěl tu hlavičku nějak oživit, nápis Rysové je celkem chudý.Ale zas to nechci mít přeplácáno.

Moderátor Petr ZZZ: Už zase sloučeny tři příspěvky. Zkus si prosím uspořádat myšlenky a až potom psát.
ShiraNai7
Malcon:
Dyť ona má pozadí, nezdá se ti něco na něm?

V CSS máš toto:
  background: CD7A3F;

namísto tohoto (chybí křížek):

Ve firefoxu není tedy v hlavičce pozadí. Je možné že jiné prohlížeče se chovají v této situaci jinak (proto tam pozadí vidíš).

Chtěl bych aby celá ta hlavička byla jeden velký odkaz na hl. stránku, šlo by to?

#hlavicka {
	text-align: left;
	width: 812px;
	height: 80px;
	border: 3px black solid;
}
#hlavicka h1, #hlavicka blockquote {
	margin: 0;
	padding: 0;
}
#hlavicka h1 a {
	display: block;
	padding: 15px 0 0 1em;
	line-height: 80px;
}
jenikkozak
Malcon:
Zamyslel jste se nad tím, co vlastně máme hodnotit? :-)
Přidejte na web aspoň obsah. Máte na webu pět obdélníků a na každé stránce informaci, že je v přípravě.

mmm, můžete prosím někdo pospojovat ta Malconova komixová okénka?

Moderátor Petr ZZZ: Okénka pospojována.
Malcon
Profil *
Ohledně té hlavičky: pozadí změněno, OK,ale:

Když tam vepíšu ten kód co jsi napsal,tak stejně jen jen odkaz jen ten nadpis "Rysové".Jediná změna je, že když na to najedu tak se mi změní barva pozadí té hlavičky.Což se mi líbí, ale je to jediná změna..
Malcon
Profil *
jenikkozak:
mmm, můžete prosím někdo pospojovat ta Malconova komixová okénka?

Nějak nechápu..
jenikkozak
Malcon:
Nějak nechápu..
Do komixových bublin se také nevejde větší obsah, proto musí být rozdělován do více okének. Jenomže do příspěvku tady na diskusi se vejdou i dlouhé informace. Tím, že je rozděluješ, si vlastní téma zapleveluješ, čímž snižuješ pravděpodobnost, že se jím lidé budou chtít zabývat.
Malcon
Profil *
Já myslím že to není tak úplně pravda.Těch oken tam není tak moc aby se ztrácela přehlednost.Hlavička tam musí být, tj. jasné.Drobečkovou navigaci uživatel využije minimálně, jen když neví kde je nebo tak.A menu a obsah není tak daleho od sebe, aby to ztrácelo přehlednost.

Prostě mě osobně se to líbí, o to víc co mi uživatel ShiraNai7 poradil ty barvy, takže v tomhle bych opravdu problém neviděl.Mě teď docela zajímá ta hlavička, která je "chudá"..

Nic proti Vám, tohle je můj osobní názor jako začátčníka :)
jenikkozak
Malcon:
Jenomže já psal trochu o něčem jiném.
Uvedou-li se v příspěvku tady na diskusi tři emka za sebou, přivolá se do daného tématu moderátor. Zavolal jsem ho proto, aby ze tří po sobě jdoucích příspěvků od stejného autora udělal příspěvek jediný. Právě tento Váš způsob psaní na této diskusi jsem přirovnal ke komixovým dialogům.

Jinak trvám na tom, co jsem napsal. Přidejte na stránky obsah. Třeba obrázky, které budou na úvodní straně, texty. Ať vidíme způsob, jakým píšete, k tomu se pak dá domýšlet design. Také by se hodilo nějaké logo nebo znak. To, co jste nám předložil, není web zralý k hodnocení.
Malcon
Profil *
Aha, já myslel že mluvíte o stránce, ne o tady diskuzi.Omlouvám se.

Ta hlavička, to je právě to.Já zrovna nejsem zralý na grafiku, původně jsem si naivně myslel že ten nápis bude stačit, ale mýlil jsem se.Oficiálně my logo nemáme, takže teda nevím co použít.

Jinak co se obsahu týče, ten mám jakž takž rozvržen, a chcu se zeptat bude stačit když naplním 100% jen jednu stránku? Víc toho zatím fakt nemám..
peta
Cetl jsi si prvni dve temata tohoto fora? Mozna by ti pomohli vic.
Pravidla kategorie Názor na stránku
Nejčastější chyby na webu

* barvy
Na ty barvy zkus tez tohle:
https://axpsu.fpf.slu.cz/~web/js-color2.htm
Prava tabulka, prvni barva das barvu pozadi. Soucasne barva textu bila / cerna naznacuje odstin textu jaky pouzit vuci pozadi.
Tmavost (svetlost) davam v poradi: text, ramecek, pozadi. Nejtmavejsi musi byt text. Ramecek muze byt svetlejsi, protoze je to souvisla plna cara. A nesvetlejsi pozadi. Nebo opacne pro bily text a tmave pozadi.

* pismo
Vsechny dulezite veci by meli byt dostatecne velkym pismem. Idealne stejne velikosti, stejne barvy, typu pisma a dalsich necudnosti, ktere radi lide vyuzivaji, protoze to html/css dovoluje.
Odrazky, pokud tam chces mit, tak zarovnavel doleva. Neni nic prijemne hledat puntik uprostred radku.

Jinak na strance vubec nic nemas, takze neni, co kritizovat. Pro navrh stranek slouzi fora jako Jak neco udelat, html, css.
Malcon
Profil *
Upraveno, sekci "Rys ostrovid" přidán obsah.

Jdu zkoušet ty barvy..

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: