Autor Zpráva
suprklikacky
Profil *
Dobrý večer,

rád bych se zeptal, za jakou cenu by bylo možné prodat internetový portál suprklikacky.cz včetně domény, free hostingu, grafiky a veškerého obsahu, jež se nachází na webu. (pokud požadujete přesnější čísla, můžu poskytnout)

Děkuji za odhady
Milan,
kontakt: email – suprklikacky@gmail.com , ICQ - 568–079–842
jenikkozak
Profil
suprklikacky:
rád bych se zeptal, za jakou cenu by bylo možné prodat internetový portál suprklikacky.cz
Za cenu, kterou bude kupec ochoten přijmout.
Neprocházel jsem ten web nijak do hloubky, avšak domnívám se, že hodnota tohoto webu nebude příliš vysoká. Já osobně bych za něj nedal víc než 1000 Kč.
suprklikacky
Profil *
jenikkozak:
Kupec bude chtít pochopitelně cenu co nejnižší a právě z tohoto důvodu se ptám na objektivní názor Vás všech, za jakou cenu bych tento web mohl "střelit".
suprklikacky
Profil *
suprklikacky:
I přesto děkuji za názor. Každý se totiž cení.
Louka
Profil
Cena se dá odhadnout také z faktorů jako návštěvnost a výnosnost. Kolik tam chodí denně UIP, kolik uvidí stránek, je tendence klesat/stoupat...?
suprklikacky
Profil *
Louka:
Co se týče unikátních IP adres, tak jich na web vstoupí denně asi 90. Míra opuštění je v průměru 60% a počet zhlédnutých stránek v rámci jednoho dne se blíží k 200. Z toho se dá odvodit, že ziskovost tohoto webu bude mizivá.
Louka
Profil
suprklikacky:
Tos řekl hezky, no a teď si odpověz na otázku: za kolik bys koupil svůj web, když ziskovost bude mizivá? (Uvažuj, že jsi "investor", který pravděpodobně chce koupit tvůj web pro peníze a ne z lásky.)

Nicméně pokud bys tomu kupci vysvětlil, že mu nemusí jít o rychlý zisk, ale může web rozvinout, přilákat na něj více lidí a pak ho monetizovat, tak by mohla být diskuse zajímavá. Podle mě to budoucnost má, pokud s tím něco bude někdo dělat. Třeba takový IT-bulvár je podle mě taky zajímavý projekt (ač jsem ho nikdy nečetl, tak nápad se mi zamlouvá - podat info o IT tak nějak neodborně).
peta
Profil
Pokud chces neco prodava, slouzi k tomu forum Prace a zakazky.
Cena je takova, kolik je ochoten zaplatit zakaznik.
Osobne: grafika stoji za houby, vzhled se da, nazev domeny je dlouhy a lehce nesrozumitelny. Bez stylu to vypada nic moc. Cili z meho pohledu, jako programatora, je to nezajimave a ma to cenu 1kc.
Louka
Profil
Jen shrnu:
* změnit doménu
* změnit grafiku (více moderní, stylovou, příjemnou)
* nechat obsah
a podle mě to může být úspěšný projekt.
suprklikacky
Profil *
Louka:
Všem děkuji za předběžné ceny webu. Je mi jasné, že prodejem webu se ze mě nestane multimilionář. :-)
Psaní mě relativně baví, jenže je problém, že nikoho články v rámci webu nezajímají. S tím také souvisí SEO optimalizace, která je v tomto případě velmi špatná a nepříláká na web dostatečné množství návštěvníků, ze kterých by se postupem času mohli stát pravidelní čtenáři. Ale to je zase věc druhá.

Co se týče zmíněného konceptu, jakým směrem se dále posouvat. Zcela určitě dobrý nápad to je, otázkou však zůstává, kdo jej dovede do konečné fáze a web se rozroste do takových rozměrů a získá patřičnou návštěvnost, že bude moci generovat určitý zisk.

A to jsou převážně důvody, proč se ho chci zbavit. Nemám nijak významný vztah k SEO a tím pádem vyhledavače neodkazují na moji stránku. O placené reklamě nemá význam mluvit.
Plaváček
Profil
suprklikacky:

Já to trošku procházel, ne moc, protože informace tam poskytované najdu prakticky na každém jiném webu.

Když navíc vezmu v úvahu matoucí doménu, která nesouvisí s obsahem, tak bych řekl, že celý web má cenu takovou, jakou je za něj případný kupec ochoten zaplatit. Zkus to střelit na WebTrhu, pár tisíc možná dostaneš.

P.S. SEO optimalizace neexistuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0