« 1 2
Autor Zpráva
ReVolt
Profil
pepa testmir:
No já si myslím, že pokud chceš vybírat poplatek od firem za jakási "školení, kurzy" či co, tak by měla být kompatibilita s prohlížeči maximální.
Už vidím jak v nějaké firmě přeinstalují všechny starší prohlížeče jen aby ti mohli vysolit nějako tu korunu.
V zásadě souhlasím s Chamurappim, že je ostuda pokud se stránky rozjíždí, když si je otevřu v "starém" prohlížeči, hlavně teda pokud za to chceš provizi.
pepa testmir
Profil *
pro zajímavost k té diskusi ohledně podpory starších prohlížečů ;): Google skončí se staršími prohlížeči, jako je Internet Explorer 7

http://technet.idnes.cz/google-skonci-se-starsimi-prohlizeci-jako-je-internet-explorer-7-pxj-/software.aspx?c=A110606_205023_software_vse

- třeba se přidají další ... a konečně to donutí další firmy k modernizaci.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pepu testmira:
Nespamuj. Další bláboly o tom, kde kdo koho k něčemu přinutí, budu mazat, poněvadž nijak nesouvisí s hodnocením tvé stránky. Prasárna zůstane prasárnou, i když ji dělá Google. Pokud mi přibouchne dveře, tak můžu jít jinam, vždycky se najde někdo při smyslech, kdo o návštěvníky stojí.
Bubák
Profil
pepa testmir:
Ocituji z tebou odkázaného článku:
Nová strategie souvisí podle vyjádření firmy s nástupem nových technologií, především HTML 5. Starší prohlížeče je nepodporují zcela. Google konkrétně zmiňuje přetahování souborů prostřednictvím funkce táhni a pusť (drag and drop).
Pro zajímavost, kterou že to moderní technologii využíváš na svém webu?
pepa testmir
Profil *
Bubák.
Aktuálně tam při vytváření používám editor tinymce (jquery variantu), na který mám napojený pluginy, které pomocí jquery a funkcí api edioru načítají oblasti z editoru, analyzují dom a pomocí ajaxu vytvářím položky v layoutu.
Rovněž pomocí ajaxu jsem napojený na svou aplikaci, odkud si ve formátu jsonn posílám data. A zase vytvářím položky v editoru.
Kdybych se ale hodně snažil, tak by třeba tohle šlo napsat tak, aby se používaly funkce JS které zvládaly i starší prohlížeče, a případné nesrovnalosti v implementaci by se ošetřily podmínkama v kódu. Takhle jsem si to podmínkování ušetřil.

Co ale nejde rozhodně ve starších proh. je vícenásobný paralelní přenos souborů, který používá XHR.

Drag and drop je samozřejmě v plánu, protože některé typy cvičení by jinak šly udělat docela těžko... tak si přeci nebudu zavírat cestu předem.
Chamurappi
Profil
Reaguji na pepu testmira:
Aktuálně tam při vytváření používám editor tinymce
TinyMCE funguje i v Exploreru 6. Ty řeči o pluginech, o API a analyzování zní sexy a možná by ti je i věcí neznalý uživatel sežral jako nesrozumitelně technokratické rozumné vysvětlení :-)

Rovněž pomocí ajaxu jsem napojený na svou aplikaci, odkud si ve formátu jsonn posílám data.
S AJAXem přišel jako první Explorer 5, s JSONem Netscape 2 (nebo možná až trojka).

Co ale nejde rozhodně ve starších proh. je vícenásobný paralelní přenos souborů, který používá XHR.
Co konkrétně tím myslíš?

Drag and drop je samozřejmě v plánu
S tím také přišel Explorer 5.

Nabízíš sice pěkný proud výmluv, ale momentálně stejně jde jen o to, že neumíš správně postavit tak triviální věc, jako je vícesloupcový layout.
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0