Autor Zpráva
Dero
Profil
Po grafické stránce jsem předělal web o typografii (o kritiku jsem žádal zde), přidal pár drobností, něco málo pozměnil a upravit a nyní by mě zajímal vás názor na web jako celek.

Hodnoťte prosím jak kód, obsah, tak i (doufám, že textové sdělení zdůrazňující) grafiku.

http://typografie.dero.name



OT (+omluva): Vyznáte-li se v CSS a (X)HTML a zajímáte-li se o typografii, napište mi na j.polakovic@gmail.com. Více zde.

Díky
-- Dero
petr2
Profil *
zvetsil bych pismo. Pro me je male, i kdyz uplne nejmensi pismo to neni. Jinak je to fajn. Libila se mi i verze predchozi.
Dero
Profil
petr2: Děkuju, můžu se zeptat, co používáš za rozlišení + prohlížeč? Na 1280x1024 mám ještě hezky čitelné písmo ve FF, IE i Opeře. Uvidíme, co na to ostatní, díky za podnět.
Timy
Profil
Dero
nejde ani tak o to, že to ty přečteš, ale někdo, kdo nemá tak dobrý zrak to nemusí přečíst. Navíc číst delší dobu malý text se obvykle nechce ani mě a ne každý si umí zvětšit písmo. Velikost textu se mi zdá ideální, když to ve FF jednou zvětším (ctrl+).
habendorf
Profil
1) Nějak to nejede, ale to není tvoje chyba.
2) Je to o typografii a na titulce jsou dvě "a" na konci řádku.

Víc jsem nestihl, tuhne to.
Dero
Profil
habendorf: Omlouvám se za pipni, dneska 75% dostupnost... to už je trochu moc i na free... :o(

K těm a - ve spojovacím poměru mohou jednopísmenné spojky stát na konci řádku.

Kdyžtak se za chvilku vrať... já si zatím budu nějak zoufat nad hostingem (ne, v současné situaci nemám na sebelevnější placený...)
Dero
Profil
Timy: Moc velké po zvětšení, zdá se mi, když přepnu do 1024x768. Každopádně díky za poznatek, když se přidají i ostatní, budu s tím něco dělat.

BTW: Tak už zase na chvilku jede... je to kříž s hostingem. :o(
Fred
Profil
Hm, předtím se mi to líbilo víc, ale byl jsem v menšině.
Dero
Profil
Fred - No jo, ale chápej, předtím se to nelíbilo mně... :o) Autor by měl mít ze svého webu nějaký pocit.
zimmi
Profil
v patičce máš blbě odkaz na mail
Dero
Profil
zimmi: Díky, už ne.
habendorf
Profil
Dero: ve spojovacím poměru mohou jednopísmenné spojky stát na konci řádku

Vida, to jsem nevěděl.
K webu:
1) nefunguje mapa stránek
2) mapu stránek bych dal dostupnou z každé stránky - normálně bych ji přidal k odkazům v hlavním menu (to je na zvážení)
3) email viz zimmi
4) z verze pro tisk se nelze vrátit jinak než pomocí back v prohlížeči
5) na http://typografie.dero.name/typografie-sazba.phtml není v IE vycentrovaná ta tabulka
6) kód je slušný, title bych pro jistotu dal až za charset (já vím, ono už to tam je vlastně i v xml deklaraci)
7) v Opeře ti to v hlavičce za logem dělá takovou malou čárku - to je podtržení odkazu, vzniká když jsou v kódu před </a> bílé znaky, lze lehce odstranit.

To jsou defacto všechno maličkosti. Web je to pěkný, i obsahem. Pěkná práce!

Update: mapa už jede
Dero
Profil
habendorf: Velice (!) děkuju, přesně ty mušky, které je třeba vychytat a já už je "nevidím".
Dero
Profil
habendorf:

1) opraveno
2) ne, web je maličký, menu stačí - mapu stránek mám pouze pro prezentaci struktury nově příchozím, ti ji snad najdou na hlavní stránce (vím, nenajdou, jsou zbrklí!)
3) opraveno
4) opraveno
5) opraveno
6) xml deklarace by to měla jistit, nevidím problém
7) opraveno

Ještě jednou děkuju! Někdo další?
habendorf
Profil
ad 6) Stejně bych ty řádky prohodil - nevím jestli tu xml deklaraci budou správně chápat všechny prohlížeče (třeba na PDA). Tolik práce to zas není a jistota je jistota.
petr2
Profil *
mám rozlišení 1280x1024. Neříkám, že to není čitelné. Jen prostě upřednostňuji o fous větší písmo a to mám zrak velmi dobrý. A právě proto si ho nechci ničit :-)
Dero
Profil
petr2, Timy: Přesvědčili jste mě, jak teď navečer tak mžourám, tak se mi to taky špatně čte.

Takže: lepší?
petr2
Profil *
jo. ted je to v poho
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0