Autor Zpráva
Clif
Zdravím,
prosím o konstruktivní kritiku mého osobního portfolia. Zajímalo by mě, jak to na vás působí, zda je to přehledné nebo jestli tam není něco nepochopitelné co by bránilo v použitelnosti webu. Samozřejmě co se týká vzhledu, jsem se snažil vytvořit něco maximálně jednoduché, ale aby to neztratilo tvář webu.

http://new.filipkosnar.com

Předem díky za odpovědi :)
Taurus
Poměrně pěkná minimalistická práce. Polaď si přístupnost při vyplých obrázcích, udělej tiskový styl, odstraň jednopísmenná slova na konci řádku a bude to ještě lepší. Nelíbí se mi odkazy ve stylu "...index.php?page=cenik" – poladil bych .htaccess.

Zamyslel bych se ale, jestli by grafik měl svou kreativitu prezentovat zrovna minimalismem. Je to dle mého škoda. Na blog ano, na textovou prezentaci ano, ale k referencím, portfoliu... Navíc mimo indexu jsou ostatní stránky dost fádní, všechny texty v podstatě ve stejné velikosti, typografie žádná. Mluvím možná tvrdě (ale myslím to dobře), ale je to i reakce na trochu výplňovou větu na úvodce o maximu tvých sil. Buď sniž ukecanost nebo zapracuj na detailech. Nejlíp oboje.
Clif
Taurus:
Děkuji za rady, ale jelikož nejsem zrovna programováním zdatný, tak nevím jak změnit vzhled těch odkazů nějak jednoduše. Jinak "výplňovej" text jsem zkrátil:). Jinak co se týče těch písmen na koncích řádků, jak na to? To asi nepůjde nějak automaticky, že?
Taurus
Stačí dát místo obyčejné mezery pevnou (entita   nebo rovnou Alt + 0160).

Pokud bys web dělal pomocí include, neměl by to být problém. Neměnné menu by byla includovaná stránka, ostatní – portfolio, služby, ... – pak portfolio.php, sluzby.php, ... .htaccess by ani nebyl potřeba.
Ivy
Můj úplně první dojem je že jsem se opět dostala na stránku zaplněnou reklamou všeho druhu, teprve na druhý pohled je mi jasné o co jde. Doporučuji proto zvětšit Grafické služby aby se tento dojem ztratil. A mě osobně by se líbila i nějaká pěkná hlavička - vždyť jsem na stránkách grafika.
Clif
Ivy:
Děkuji za názor. Tady jde o to, že portfolio by podle mého mělo vystihovat to jakým způsobem tvořím. Proto jsem se snažil vymyslet minimalistický a funkční design, který nebude odklánět pozornost k nějakým barevným orgiím. Jde mi spíše o to aby člověk, který by mohl být potenciální zákazník, našel vše co potřebuje a nemusel na webu zbytečně přemýšlet.

Mohu se tedy zeptat co vás hlavně upoutá když tu stránku otevřete?
Ivy
Upoutají mě ta loga, též vlastní logo stránky, ale to tam tak nějak patří a nevěnuji tomu takovou pozornost. Když nevím kde jsem tak ta loga ve mě vzbuzují dojem reklamy a celá stránka mi tak moc připomíná některé weby reklamou přecpané (ze kterých rychle utíkám), že si nejsem vůbec jistá, že bych takovou stránku při náhodném brouzdání zkoumala dále. Záleželo by zejména na tom, odkud jsem se tam dostala nebo co hledám. Kdyby mě upoutala nejprve hlavička s textem Grafické služby tak by mě to bylo jasné od začátku - aha, to je grafika a ne reklama.
Vize minimalistického a funkčního designu byla podle mého soudu zcela naplněna. Nicméně si nejsem jistá jak bych jako zákazník vybírala grafika, takovéto stránky by musely mít něco co mě "dostane", například motto které mě hodí do kolen nebo nejnižší ceny nebo jiný důvod, proč bych měla objednat právě tady. Já jsem ovšem hodně náročný zákazník.
Batrachus
Mně se to víc líbilo s bílým pozadím. Reference by možná šlo změnšit na velikost ikonek, stojících v řadě, a kdyby se na ikonku kliklo, tak by se vysunula a zvětšila. A udělat to nejak intuitivně, aby návštěvník pochopil, co s tím dělat.

EDIT: Jo, a email bych si udělal spíš na doméně, než na gmailu.
Clif
Batrachus:
E-mail na googlu je tam provizorně, protože budu mít jinou doménu, tak tam už si ho poté zřídím. Jinak co se týče referencí, tak jsem spíše přemýšlel zda je nezvětšit aby byla více vidět podstata projektů.
peta
Nejlepsi stranka webu je
http://new.filipkosnar.com/index.php?page=slovnik
Tady mi v podstate vadi jen vzhled nadpisu a ze sipka logo neni na stred textu vpravo
Ostatni bych zahodil a zacal znova.

Z portfolia jsou zajimava nektera loga, ale nepasuji k firme. Plamen je logo hasicu. Se zabezpecenim objektu jako poplasne systemy, alarmy to ma pramalo spolecneho. MSMT logo nevim, co vyjadruje. Vim, co znamena zkratka, ale podle loga bych to nevedel. Vhodne logo je v celku centrum nakupu a obrabeni. V celku vyjadruje urcitou podstatu a lide si jsou schopni to spojit. Centrum jakoze je neco uprostred a presne obrabeni jako sipka vymezujici presny rozmer.
Doporucuji zajit na prednasku nebo poridit si scripta o navrhu loga. Znama z managmentu mi minule takova poslala a dost poucne cteni.
Flay
Velmi dobrý minimalistický - funkční design.

A musím pochválit logo Městské knihovny České Třebové, pěkný, jednoduchý nápad - přestože na první pohled nepůsobí nijak originálně, na ten druhý (knihy na sobě) už ano :).

Weby v referencích se mi nelíbí.
peta
Kdyz se zmeni vyska rekneme na 300px, mobily maji i mene, tak se zacne leva strana prekryvat.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0