« 1 2 »
Autor Zpráva
AlastorM
Profil *
Snažím se zlepšit se trochu jak psaní HTML stránek, tak i v jejich designu. Na adrese redsystemy.ic.cz najdete odkazy Test 1, Test 2 a Test 3 - každý skrývá jiný návrh stránky - u každého návrhu jsou tři funkční odkazy - jeden obsahující stránku s obrázkem, jeden s videem z youtube a jeden s textem.

Rád bych věděl, jak se vám ty návrhy líbí a který je lepší a co je potřeba zlepšit. Také mě zajímá, proč se stránky v Opeře a Firefoxu - nejnovější verze - zobrazují správně a v IE se celé rozpadnou?
Ivy
Profil
Test 1:
* Velmi neladně na mě působí úzká svislá žlutá lišta vlevo od menu
* Připadá mi divná kombinace zaoblených a ostrých rohů
* Chybí mi patička

Test 2
* Připadá mi divné zarovnání h1 doprostřed a h2 a h3 vlevo

Test 3
* Ze všech tří se mi líbí nejvíc.
* Opět mi připadá divné zarovnání h1 doprostřed a h2 a h3 vlevo.
* Asi bych i zvážila přidání barev, ne počet, spíš odstíny a plochy. Připadá mi to moc černošedivé.
* Též chybí patička
AlastorM
Profil *
Test 2 se již v IE zobrazuje jak má...

Ivy:
Nevám proč, ale mě se libí když nadpis H1 je uprostřed a podnadpisy H2, H3 jsou od kraje - je lepší je mít všechny uprostřed nebo všechny od kraje?

Patička u verze 3 se dá snadno dodělat, co se týká barev, ty se dají jak změnit, tak i přidat vždy snadno - u této verze jsem se trochu inspiroval jinde, ale nechtěl jsem ji přeplácat
Verze 1 exsituje proto, že jsem oblé okraje ještě nějak nezkoušel a divná opravdu je - chtěl jsem udělat neobvyklý web

Do verze 3 ještě tedy dodělám patičku ale až vyřeším 100% funkčnost v IE, tak ji aktualizuji

Kdyby někomu vadilo logo, které je jen obrázek - logo je jen naznačeno a v ostré verzi by bylo klikací.
AlastorM
Profil *
u varianty 3 jsem tedy přidal patičku a opravil zobrazování v IE, nicméně teď mám problém v tom, aby stránka byla na střed

část html
<div id="page">
  <div id="menu_1">
  </div>
  <div id="menu_2">
  </div>
  <div id="obsah">
  </div>
  <div id="menu_3">
  </div>
  <div id="menu_4">
  </div>
</div>


Div page je obalový a má tyto css vlastnosti:
{margin: 0 auto; width: 1024px; float: left;}


ostatní divy v obalovém mají float: left. Když dám u divu page float: center, je obsah sice na střed, ale pouze v opeře a firefoxu. V IE se stále drží ukraje, takže jsem dal u divu page zatím float: left. Nevěděl by někdo jak to vystředit i pro IE?
panther
Profil
AlastorM:
{margin: 0 auto; width: 1024px; float: left;}
jedna z těch tří uvedených vlastností je zde špatně - přebývá. Jaká to bude, zjistíš snadno (než na to půjdeš zkusmo, zkus se zamyslet, proč jsi tam tyhle tři vlastnosti zapsal).

Nevěděl by někdo jak to vystředit i pro IE?
ve std módu je středění v IE stejné, jako jinde. V quirku trochu odlišné, o centrování se ale píše mnoho.
AlastorM
Profil *
panther:
jj, to float: left jsem již odstranil zhruba před hodinou (20 minut před tím, než jsi napsal) a podařilo se mi to upravit, tak v IE je již funkční, ale i tak díky

Takže když už varianta 2 a 3 funguje jak má, jak se vám tyto dvě varianty líbí tedy? Variantu 1 předělám jinak. Grafiku jsem dělal v Gimpu a stránky píšu za pomoci jak již získaných zkušeností, tak i s pomocí různých návodů, když něco nevím. Rád bych věděl, co můžu udělat lépe, co je dobré a jak se vám líbí samotný vzhled. Nepotřebuju konkrétní návody, ale stačí, když mi navrhnete, co bych mohl v samotném kódu udělat třeba lépe atd.

Zejména variantu 3 bych rád v budoucnu nasazoval s obměnami na weby
Taurus
Profil
Heleď, to je jako bys chtěl hodnotit brunetku na rentgenu... Nechceš to trochu dodělat? Jinak ti na max. řeknu, že neřešíš odsazení, detaily, všecko je moc ohraničené, fonty jsou tam základní, stejně jako barvy, které jsou dost ponuré. Je to prostě moc obecné. Lorem mi taky nic neřekne. Jen to, že výšku řádků máš moc nahuštěnou... Zarovnávání na střed není pěkný...
AlastorM
Profil *
Taurus:
Základní font je pro tebe co? To bych moc rád věděl..
Odsazení od okrajů udělané mám a myslím, že dostatečně

Proč by ti měl text něco říkat, když jde o grafický návrh. Jaký tam bude text ti může být jedno, jelikož to nemá se stránkou nic společného - tedy ne se vzhledem ani s tím, jestli obsahuje chyby

Výšky řádků upravím, a nad barvami zrovna přemýšlím.

A hotové to je - není tam jen text a <title>. Web bude mít jen text, videa a obrázky a to vše v ukázce je...
Taurus
Profil
Tož tedy dobrá, je mi to jedno.
peta
Profil
nelibi
1 - barvy, padingy, marginy
2 - viz 1, grafika loga
3 - viz 1

Kdyz delas zakulaceni, davej text tak, aby mel kolem sebe kulaty rovnomerny margin. Idealne uplne mimo kulatou cast.

Odstiny barev si muzes nagenerovat treba timto
http://axpsu.fpf.slu.cz/~web/js-color3.htm
Pro 1:
Vychozi zvolis treba pozadi 8DADC4. Tu das treba do prvniho sloupce v tabulce vpravo.
Menu text 2E485A (odstin 222222)
Menu text hover E9EFF3 (odstin EEE, ktery je asi nejbliz odstinu e3e3e3 z barvy F6F4D0)
Menu pozadi 8FAEC5 (odstin AAAAAA)
Logo text 2E485A (odstin 222222)
Kdyz to takhle sladis do jednoho odstinu, tak verim, ze to bude vypadat barevne dobre.
Pak uz doladit marginy a pading.
Pro 2:
Vychozi zvolis treba pozadi 008600.
Zrovna pro tuto barvu stoji ty odstiny za houby, co generuje ten program. :)
Jako muzes zkusit misto toho sedeho ramecku dat 55FF55, ale nevim. Mozna bych sel do zlutozelene 80FF00.
Pro 3:
Tam bych to dal mozna i opacne.
pozadi 79DB81, ram 2BA134, text odkazu 1C6C23/0E3611, nadpis menu CC0000/880000/440000 (nebo mozna oranzovou CC6600, 884400, 442200)

Dobre pravidlo je, kdyz na strance neni mnoho veci vyraznych. Cili co nejvice se snazit nedulezite veci prevadet na sedou nebo do barev layoutu.
http://www.slu.cz/fpf/cz (neoficialni zatim)
http://www.slu.cz/slu/cz
Kdyz to srovnas, tak treba menu nahore a dole jsem dal do sede. Banery vpravo v jedne barve (desna piplacka pro me jako amatera na grafiku, asi 2 hodiny, takze jsem na vysledek nalezite hrdy :) ). Logo je mensi a neni nalepene tak na okraji (je tam totiz symetrie 2:1 marginu, kdezto kolega tehdy marginy neresil).
Flay
Profil
AlastorM:
Proč by ti měl text něco říkat, když jde o grafický návrh. Jaký tam bude text ti může být jedno, jelikož to nemá se stránkou nic společného - tedy ne se vzhledem...

A to jsi právě úplně vedle. Každý začínající webdesigner to vidí takhle, ale pokud netvoříš jen bezduché šablony, tak je sakra důležité, jaký bude text, jak bude dlouhý a jaký bude jeho smysl. Protože to je smysl designu - prezentovat informace ve formě, která bude k obsahu sedět.
AlastorM
Profil *
Takže tedy budu konrétnější - chci vylepšit web singular.tym.cz - nevím, jak moc se vám líbí, ale chci, aby tento web byl co nejlepší a nejpřehlednější. Sice jsem ho nedávno předělal do stávající podoby, ale asi by jste ho zkritizovaly - jenže je to můj zatím nejlepší výtvor.

Takže jsem předělal Verzi číslo 1 ZDE, jako možnou náhradu uvedeného webu. Verze 3 je sice hezká, ale na mě asi až moc náročná. Do nového návrhu jsem dal tedy i text, který na webu bude - udělal jsem zatím jen hlavní stránku. Web jsem otestoval v Opeře, Firefoxu a IE, zítra ještě otestuji na menším monitoru. Snažil jsem se o jednoduchost, přehlednost i funkčnost.

Flay
měl jsem doje, že text, není důležitý, že to je až to poslední, ale vidím, že se pletu

peta
Hezký web. Něco takového bych rád v budoucnu zvládal taky
Ivy
Profil
AlastorM:"
* Texty i obsah jsou vážně důležité. Takhle ti můžu napsat o překlepu hned na první stránce: Vypracovali jsme pro vás nový vzhled aby jste se zde cítily lépe." správně cítili - předpokládám že to není jenom pro holky.
* Překlep další : Zde mů�ete nechávat své vzkazy
* "ZDE můžete nyní najít plné verze placených programů zdarma." Tak o tomhle jsem si původně myslela že to vede do hackerského doupěte, ale zdá se že služba je legální. To bych doporučila zmínit na hlavní stránce abys neodehnal některé návštěvníky a také nepřilákal nežádoucí pozornost. Je to tvoje výhoda že jsi posbíral a nabízíš návštěvníkům odkazy na něco za co se jinak musí platit - být tebou ji náležitě využiju a vhodně zdůrazním.
* Připadá mi že příliš používáš klikací ZDE.
* Ve fotogalerii mě zmátlo že se dá kliknout na obrázek fotogalerie a nic se nestane, fotogalerie se mi otevírá teprve po kliknutí na text.
* Trochu mě mate že hlavní stránka která bývá označována i Home se u tebe jmenuje Novinky. Na takové titulky já osobně klikám pouze výjimečně.
* Vadí mě reklamy na horní liště. Připadalo by mi poněkud přirozenější kdyby takovéto věci byly někde v patičce.
*I ten vzhled by podle mého názoru chtěl ještě hodně vyladit.
AlastorM
Profil *
Ivy:
*I ten vzhled by podle mého názoru chtěl ještě hodně vyladit.
No to právě chci udělat. Máš na mysli změnu barev, nebo i něco více?

* Vadí mě reklamy na horní liště.
Reklamní lišta nahoře je hostingu. Můžu si ji sice odstranit jako externí pracovník daného hostingu, ale dělat to nechci

* Trochu mě mate že hlavní stránka která bývá označována i Home se u tebe jmenuje Novinky. Na takové titulky já osobně klikám pouze výjimečně.
Tohle určitě změním

* Připadá mi že příliš používáš klikací ZDE.
Tohle určitě omezím/změním

Fotogalerie je samostatný web, který jsem nedávno dodělal a tahle chyba je v plánu na opravu...

Vypracuju nějaké lepší návrhy a pak je hodím na web. Ty programy zdarma jsou zvýrazněné, ale určitě to půjde asi zvýraznit více. Ale že by někdo čekal opravdu nelegální sekci, to jsem nečekal. To taky zahrnu do úprav
Kcko
Profil
AlastorM:
No to právě chci udělat. Máš na mysli změnu barev, nebo i něco více?

Smazat a podívat se do nějaké CSS galerie, abyste získal představu jak má vypadat moderní web dnešní doby. To co tu prezentujete je přinejmenším hrozné.
Ivy
Profil
AlastorM:
Ty programy zdarma jsou zvýrazněné
Měla jsem na mysli spíš práci s textem - jako napřílkad něco tímto stylem: Jako bonus pro návštěvníky jsem připravil seznam adres na kterých si můžete stáhnou plné verze placených programů zdarma, a to zcela legálně. Případně i další komentář jako například: Podmínky jsou omezeny, ale jiné háčky v tom nehledejte. K nevýhodám patří .... bla bla bla

* Vadí mě reklamy na horní liště.
Reklamní lišta nahoře je hostingu. Můžu si ji sice odstranit jako externí pracovník daného hostingu, ale dělat to nechci
Pokud se taková lišta zobrazuje všem na hostingu, tak bych ti navrhla se nad tím zamyslet a případně jako externí pracovník hostingu navrhnout změnu. Já osobně ji vnímám velmi negativně a hosting který páchá takovéto věci u mě okamžitě klesá v ceně, takže mi ani raději neříkej který to je.
AlastorM
Profil *
Ivy:
Reklamní lišta je pro free hostingu docela důležitá, ikdyž změna by asi přišla vhod...A navíc ji používá jak webzdarma, tak i ic.cz a endora - v nějaké podobě

Všichni
Vypracoval jsem dva návrhy
První
Druhý

Zajímalo by mě, který je podle váš lepší a mám ho rozšiřovat a který by se hodilo zahodit

Druhá varianta vychází ze současné podoby webu singular.tym.cz, jen má jiné rozměry

Oba jsem vyzkoušel v prohlížečích Opera, Firefox, IE a chrome. Oba se dají prohlížet i na menším rozlišení aniž by se rozpadly, takže by neměl být problém v zobrazování. Ten, který se vám bude líbit více, budu upravovat, opravovat a rozšiřovat
peta
Profil
Ty weby, to neni graficky uplne ma prace, to nam delala castecne firma a dost to zmastila. Jsme to zkritizovali a vymysleli jinak, s kolegou.

http://redsystemy.ic.cz/test_1/gnu_linux.html
Vpravo, jak mas text GNU a pod nim normalni text, muzes pouzit toto pro nadpis menu a polozky? Na odrazky zapomen.
Pekne menu ma vsb: http://www.vsb.cz/cs/ , jen ho tez zmastili odrazkama :) Vubec, se tam muzes inspirovat. Treba hlavicku, kdybys pouzil podobne pismo, nejaky obrazek jako logo. Paticka se mi tez nelibi. tez ti tam vsude schazi padingy. Nevim uz, jake byli ty prvni navrhy, ale.

Hele, pokud nevis, tak pouzivej stejne pismo na vsechno, pouze 1-2 nadpisy dej vetsi. tim nic nezkazis. Treba, kdyz zakazu styly, tak to vypada celkem dobre.
AlastorM
Profil *
peta:
tez ti tam vsude schazi padingy
Tak zrovna padding mám u všeho nastaven

Vpravo, jak mas text GNU a pod nim normalni text, muzes pouzit toto pro nadpis menu a polozky? Na odrazky zapomen.
Odrážky mohu zrušit, pokud se nelíbí

Co se týká písma, nevím, jak moc je dobré mít více typů - ani nevím, jaké písmo bych ještě zvolil. Proto jsem zvolil písmo Verdana. Co se týká loga, tak obrázek bych tam, dal, jenže jediný obrázek pro logo je ten, co je v návrhu tady. Tu patičku možná zkusím udělat úplně jinak
okolojdouci
Profil *
AlastorM:
Nevylož si to špatně, ale nejsi dobrý designér. Oba ty návrhy i ta aktuální podoba jsou naprosto nicneříkající, sterilní, bez nápadu.
Nevím, jak dobrý jsi programátor nebo kodér, ale pro design prostě nemáš vlohy.

peta je velmi zvláštní forma života. Ty hlášky o barvách .. chtěl jsem to komentovat, ale je to nad mé síly.
AlastorM
Profil *
okolojdouci:
já o sobě netvrdím, že sem designér, ale to neznamená, že se mi nepodaří ten web udělat hezkým - někdy :D
Ivy
Profil
[#17] AlastorM
Ten První se mi líbí víc lepší, ale potřeboval by dodat ještě nějakou "šťávu".
AlastorM
Profil *
Ivy:
šťávu by to chtělo, to je fakt. Zatím se vypracoval pár návrhů, jak by mohlo vypadat logo - ukázka

ještě jsem upravil menu a patičku, momentálně přemýšlím tedy nad logem
Ivy
Profil
Oceňuji na tobě že i když ti tvoje dílo lidi sepsuli jak zákon káže tak to nevzdáváš. Mají ale pravdu v tom že to chce nějaké nápady a taky asi nastudovat nějaké základy.
Podle mě potřebuješ inspiraci, poradím ti teda jít na to z druhé strany. Dej si nějaký čas, asi tak den, půlden a procházej se po netu. Všechny stránky co se ti líbí si ulož do záložek, hledej tam inspiraci (neříkám zkopíruj ) a hledej to, v čem se tyto stránky liší od tvých návrhů.
peta
Profil
Padingem jsem myslel to, ze ho mas ne vhodne nastaveny. Bud se dava zhora zdola : zleva zprava = 1:1, 1:2 nebo jinak v pomeru velikosti pisma.
Batrachus
Profil
Alastor: V těch lozích si oprav antialiasing
vynalezce_
Profil *
Na singular je XSS.... (ve vzkazech...)
Pro ošetření vstupů používej php fci htmlspecialchars()
AlastorM
Profil *
Ivy
internet prolézám kvůli inspiraci taky, jen žádná vhodná není asi - ale jinak našel jsem hezký design menu - jen jsem tomu ponechal ty nadpisy. Taky jsem konečně vytvořil to správné logo - snad...

vynalezce:
nechápu - ty vzkazy jsou funkční a víc, než toto v php neumím a cizí kód využívat nechci - kvůli úpravám. Takto vím, jak to funguje, takže ani nevím, o čem je řeč - musíš konkrétněji..
Ivy
Profil
AlastorM:
internet prolézám kvůli inspiraci taky, jen žádná vhodná není asi
Aha.
Tak si prosím tě oprav alespoň tu gramatiku.
AlastorM
Profil *
Prosím o kritiku Ukázka
Zhodnoťte:
- vzhled loga
- vzhled menu
- návrh sekce flash hry
- návrh sekcí GNU/Linux, MS Windows, Články
- návrh sekce ke stažení
- sekci Rádia
- hlavní stránku - automaticky se měnící novinky ve vybraných sekcí

Pokud se vám něco nelíbí, napište co, proč a případně i návrh, jak by se vám to líbilo.
« 1 2 »

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0