« 1 2
Autor Zpráva
AlastorM
Profil *
vynalezce:
Sice nevím, co jsi s těmi vzkazy přesně zkoušel, ale doufám, že teď už se ti nic zkoušet nepovede....
AlastorM
Profil *
http://redsystemy.ic.cz/ - byla dokončena část pro vzkazy - nyní přes mysql databázi, místo do souboru na FTP. Sekce články, GNU/Linux a MS Windows jsem celé předělal.

Rád bych znal rekace jak na současný vzhled, tak i na text, který se zatím na webu nachází - popis jednotlivých článků apod
Tak bych rád věděl, jak by bylo vhodné provést seznam Návodů - zda způsobem ZDE, nebo zvolit podobný způsob jako u seznamu článků?

Dále bych rád věděl, jak se vám libí hlavní stránka - zejména automaticky se měnící informace o novinkách ve vybraných sekcích
Taurus
Profil
Co si matně pamatuju, nevidím ve vzhledu žádnou výraznou změnu. Pořád je to pár napláclých barevných obdélníků bez nějakého detailu. Nevím jak souvisí pravý sloupec s levým. Všehochuťové weby nejsou k užitku, zaměřil bych se na jedno téma. Zarovnání hlavičky na střed není hezké, při rozlišením menším jak 1280 px na šířku mám posuvník, což je špatně. Statistiky bych vyhodil, kazí vzhled. Copyright © je blbost, nevím proč to mnoho lidí používá, když nevědí, co to znamená. Odkazy nejsou nastylované - jsou modré, po kliknutí všechny fialové - nastavení Firefoxu. Černý text na bílém je špatně - vysoký kontrast. Zmenši poměr aspoň na 85 %...
AlastorM
Profil *
*Všehochuťové weby nejsou k užitku, zaměřil bych se na jedno téma.
Čemu říkáš všehochuťové nevím, ale web je zaměřen jen na jednu oblast, to že tam je oddychová oblast, přece není na škodu, ne? Tím ti také odpovídám, na co je pravý sloupec - část webu, pro zábavu apod, která se netýká zbytku webu/hlavního tématu. Pokud se nehodí, napiš aspoň proč, ať vím, zda to nepíšeš jen tak

Jistě že tam jsou posuvníky při rozlišené menším jak 1280px. Kdyby tam nebyly, tak by nešlo stránku při menších rozlišení vidět celou. Vůbec nevím, proč by to mělo být špatně, takže doufám, že nezůstaneš jen u suchého konstatování, že je to špatně. Na tomto totiž není špatného snad nic. Ale pokud bych odstranil pravé menu, pravdepodobně bych stránku upravil pro rozlišení 1024px

Doufám, že k těmto dvou věcem tedy napíšeš více, určitě bych to ocenil

*Statistiky bych vyhodil, kazí vzhled
Co kdybych ji dal na samostatnou část webu tedy? Něco jako podstránku O webu...

*Copyright © je blbost, nevím proč to mnoho lidí používá, když nevědí, co to znamená.
To jsem tam dal aby to nebylo tak prázdné a rozhodně vím, co to znamená. Později bude v patičce zřejmě navigace, nebo něco jiného

*Odkazy nejsou nastylované
Kde bereš tu jistotu, že nejsou nastylované, nebo že to není záměr? Modrá je nastavená tmavá a co se týká fialově označených navštívených odkazů, tu barvu jsem ponechal záměrně standardní, pouze v menu jsou odkazy kompltně nastylované

*Černý text na bílém je špatně - vysoký kontrast
To je vtip?
Taurus
Profil
Je to všehochuť. Pokud se chci zabavit, od toho jsou jiné weby. Např. na root.cz taky žádnou zábavu v menu nevidím.
Standardní mřížka, určitý zlatý řez webu, je 960 px. Uživatelé jsou na to zvyklí, to je snad nejpádnější argument. Nikoho nebaví posouvat se do boku. Ale když na tom není nic špatného, tak to nech...

Ohledně statistik - dobrý nápad. Co tedy ale znamená, prosím, "Copyright ©: 2009 - 2011"?

Web, a odkazy jsou toho příkladem, vyvolává dojem scházejícího stylu. A to se mi nelíbí. Toto jediné je individuální, ostatní poznámky vycházejí z běžné praxe a jít proti tomu není zrovna dobře... Kontrast není vtip. #fff na #000 a obráceně v případě běžného textu je agresivní kombinace pro oči. Jedna ze složek se zmírňuje na #333, resp. #ccc apod.
AlastorM
Profil *
Taurus:
1) upravil jsem tedy černou barvu textu dle tvého doporučení. Že se světlejší text používá právě kvůli tomu mě totiž nenapadlo. Myslel jsem, že černý text a bílé pozadí nic nezkazí...

2) posunul jsem logo více do leva
3) odstranil jsem celé pravé menu včetně statistiky. Do patičky jsem umístil navigační menu a statistiku jsem umístil také do patičky, ale pouze do jedné podstránky. Nic jiného v patičce není a statistiky nikde neotravují.
4) zesvětlil jsem navigační menu a trochu lépe upravil - snad se bude líbit
5)taky jsem upravil stránku, aby se posuvník zobrazil při nižším rozlišení, takže to by mohlo být snad již vyhovující
6) ponechal jsem pouze jedno téma na webu aby to nebyla všehochuť
7) upravil jsem tedy i barvu navštívených odkazů
8) pročistil jsem samotný kód webu

Snažil jsem se zakomponovat co nejvíce úprav dle doporučení. Zatím jsem to ale nehodil na net. Ještě udělám nějaký obsah, aby bylo více co hodnotit + další úpravy barev, vzhledu apod. a počítám, že tak zítra by to mohlo být už on-line
« 1 2

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0