Autor Zpráva
Kudlas
Profil *
Zdravím,
prosím o kritiku stránek http://Orkistan.cz/, stránky zatím nejsou validní a v kódu je jedna prasárnička a tou je inline javascript. Vím o tom, proto to není nutné zmiňovat. Předem díky za ohlasy ;-)
Tasartir
Profil
Dobré ráno.
První čeho jsem si všiml je chyba v description. Šermířská skupina Orkistan, zabývající se obdobím gotiky a larpy. Nepatří sem čárka. Ostatně tag robots je v tvém případě zbytečný a keywords nemá vliv.

V bloku "Vybrané články" se zobrazují odrážky seznamu a graficky ruší. (Firefox - ten poslední, dneska je to snad 5.0.. Začali v tom dělat nějak bordel..)

Odkazy v textu modrou barvou neladí. Co zkusit třeba hnědou barvu?

Moc se mi ani nelíbí ten gradient na pozadí "nadpisů". Spíš bych uvítal jemný vzor.

Seznam novinek je takový.. naplácaný, nepřehledný. Není vidět na co přesně se dá kliknout (na obojí, já vím, ale je to poznat jenom podle změny kurzoru). Co zkusit každou z novinek uzavřit do (pseudo)rámečku? (Stylem jakým je provedený výpis článků.) Nebo se minimálně zbavit <hr> mezi novinkami (display: none?). V téhle souvislosti je ještě nesoulad: zatímco nadpisy novinek jsou v gradientu a nemají žádný hover, odkazy na Vybrané články jsou ve stejném gradientu a hover mají bílý (a hover do bílé barvy mi tady příliš nesedí).

Mám tak trochu despekt před odkazy typu "klikněte zde". Co místo věty "Kompletní seznam našich členů si můžete prohlédnout zde." napsat něco jako "Můžete si prohlédnout kompletní seznam členů."?

Odkazy v horním menu jsou docela malé.

Obrázek na pozadí patičky by mohl být přes celou šířku stránky, bez "oranžových" okrajů pozadí. A lučišník/Pavel vypadá jako nálepka na špatném místě. Moc se mi tam nehodí - nepasuje ani nahoru ke stránce, kde překrývá fotky na levé straně, ani dolů, odkud tak nějak divně vylézá.

Celkově si myslím, že by neškodilo žlutooranžové pozadí trochu zesvětlit nebo zjemnit, působí to na mě dojmem deset let starého webu, kdy byly podobné textury velmi oblíbené.

U seznamu členů: musí být jméno a příjmení tak daleko od sebe? V různých blocích? Takhle to vypadá jako tabulka, kde ke sloupci jméno patří fotka, k příjmení text.. a pak se zadívám na třetí sloupec tabulky, který je oddělený, jako by měl obsahovat další data, a přitom je to jenom přezdívka v záhlaví informací, nikoli nadpis sloupce.

A proč je vůbec nadpis Členové / Members? Nestačilo by to česky? Jednou je česky nadpis, jednou odkaz v menu, jednou je česky adresa, a ostatní je anglicky..

Na animaci fotky čekám 5-15 sekund..

V úvodních informacích píšete o možnosti vystoupení, ale nepíšete odkud jste. Historických skupin je přece jenom dost, v každém městě nad 20 tisíc se určitě jedna najde :) A nechtěl bych vás táhnout přes půl republiky, platit za dopravu, když bych raději zkontaktoval někoho blíž.

A mám pocit, že některé tváře mi jsou povědomé.. Nejspíš jsme se někdy už setkali :) Přeji vám hodně úspěchů.
Kudlas
Profil *
Díky moc za vyčerpávající rozbor, v mnohém máš pravdu, pustím se do toho.
Kudlas
Profil *
Čím to, že keywords nemá vliv?
Rellik
Profil
Keywords má význam pro interní vyhledávače (např. Atomz), které obsah zahrnou do svého indexu. Naopak většina globálních vyhledávačů tuto starou fintu pravděpodobně ignoruje. Navic paklize vyhledavac usoudi ze text vasich stranek evidentne nesouvisi s keywords, chytnete penalizaci (posunutí stránek "dozadu" ve vyhledávání).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0