Autor Zpráva
mmmirekkk
Profil *
Prosím o kritiku tohoto nově vznikajícího webu.
www.okrasnazahrada.webz.cz
Jozin
Profil
Zdravím,

začnu vzhledem:
- Zelená barva na pozadí není moc příjemná na oči (alespoň pro mě), preferuji tmavší odstíny
- Hlavička je velmi nenápaditá, nadpis "Okrasná zahrada" není klikací
- Sloupec s menu vypadá spíše jako oddělený kus, než, že by zapadl do stránek. Odkazy nemají hover a písmo je moc malé. To tmavé orámování se tam vůbec nehodí
- Dole v sloupci s menu je nějaké počítadlo. Myslíš, že někoho zajímá kolik lidí navštívilo tvůj web? To máš mít někde, kde máš statistiky webu.
- Prostředek. Na border nadpisu se dá v css použít border, pokud se nepletu toto jsou dva hr, na které můžeš lehce zapomenout a vzhled textu nebude konzistentní
- Na co je tam pravý sloupec?

kód:
- Vše oddělované hr, někdy i dvojtým je k ničemu k tomu slouží css
- Jinak celkem dobrý zdroják, ikdyž přeplácaný (možná jsem něco přehlédl)

shrnutí:
Snad to bylo dostatečně konstruktivní. Stránky se mi tedy vůbec nelíbí (omlouvám se), ale příjde mi to jako stránka z minulého století. Přeju zábavné kódování, protože ho tam bude ještě moc a moc. Zatím tedy dávám 1/10.
mmmirekkk
Profil *
Díky za kritiku, až něco předělám, tak se ozvu.
jenikkozak
Profil
mmmirekkk:
(Tvá přezdívka možná dělá trochu problémy. Asi by sis měl zvolit jinou.)

1) Blok textu, který má malou šířku (např. na stránce Co jsou zahradní květiny) nezarovnávej „do bloku“. Na řádek se tak vejdou dvě, tři slova, roztáhnou se pomocí mezer a nevypadá to hezky.
2) Vypadá lépe, když na konci řádku nejsou jednopísmenné předložky. (To vyřeší nahrazení po nich následující mezery za mezeru nezalomitelnou - &nbsp.)
3) Menu je příliš roztáhlé, není proto přehledné. Možná by pomohlo zavedení druhé úrovně. Určitě by pomohlo zvýraznění aktivní položky.
4) Klikací hlavička by měla být samozřejmostí.
5) U drobečkové navigace by to možná chtělo zvolit nějaký symbol ukazující nadřazenost prvků. (Používají se šipky, ostré závorky...) Člověk díky tomu hned pozná, že se jedná o drobečkovou navigaci. Poslední bod této navigace by mohl být také klikací (i kdyby se třeba nezobrazoval formátovaný jako odkaz), člověk by jím mohl obnovit načtenou stránku, aniž by ji musel hledat v menu.
6) Pokud stránku nemáte hotovou (například mapu webu), nedávejte na ni odkaz. Nepůsobí to dobře, když se člověk na stránce doví, že ta stránka vlastně není a že klikal zbytečně.
7) Na stránce „Co jsou to zahradní květiny“ by to chtělo u odkazů nějak informovat čtenáře, že se jedná vlastně jen o obsah stránky, takto to je trochu matoucí.
Doufám, že chápu správně, že tento vzhled je pouze pracovní. :)
Jsou-li stránky každá zvlášť psána v PSPadu jako statická stránka, tak pokud to doděláš, kloubouk dolů. Na druhou stranu čím dřív přejdeš na nějaký redakční systém, tím méně stránek do něj budeš muset převádět.
mmmirekkk
Profil *
Taky díky za kritiku, budu na tom dělat, až bude něco nového, tak se ozvu.
peta
Profil
Udelal bych par zmen:
* pismo = stejny font, stejnou velikost
* nadpisy = stejne jako pismo, mozna tucne, velikosti 1, 1.5, 2, 2.5, 3
* barvy: pozadi = 437610, menu zahlavi = CCFF99 (9ED16B, 71A43E), menu obsah = FAFFC7, menu text = 164900
* cary vodorovne: zrusit
* ramecky: mno, mozna, barvu 437610
* logo: pridat stin textu barvou treba 437610
* menu protridit

k 6 jenikkozak, dalsi duvod je google, ktere si uklada archiv stranek. Na veky veku 27.6 tam bude text Na strance se pracuje nebo neco podobne :)
mmmirekkk
Profil *
Pro peta: Taky díky za kritiku.
mmmirekkk
Profil *
Zatím jsem změnil barvy, budu pokračovat v dalším, trošku nestíhám.
jenikkozak
Profil
peta:
k 6 jenikkozak, dalsi duvod je google, ktere si uklada archiv stranek. Na veky veku 27.6 tam bude text Na strance se pracuje nebo neco podobne :)
Na to bych řekl, že pokud si Google chce na věky věků ukládat takové blbosti (tím nenarážím, Mirku, přímo na tvůj web), dobře mu tak. Ve vyhledávání, pokud se nemýlím, nabízí pouze poslední verzi. Pokud si ty staré kopie ukládá pro strýčka Příhodu, ať si dělá, co se mu líbí, dokud se to mně (jako autorovi obsahu) bude líbit. :)
peta
Profil
Prijde mi to barevne lepsi, ale uz si nepamatuji puvodni verzi. Pozadi mi prijde prilis tmave. Vsude, jak mas ty cary HR v menu a obsahu bych zrusil a obsahovou cast dal bilym podkladem. Ono se nevyplati web preplacavat ostrymi barvami, protoze pak prijdes o moznost zvyraznit barvou. Vem si treba letak ze supermarketu, dam ti zvyraznovac a neco mi tam zvyrazni. Naprosto to tam zanikne ve smesi barev.
mmmirekkk
Profil *
Je to trochu lepší? Menu se správně zobrazuje zatím v IE, v mozille zatím pouze na hlavní stránce, na dalších stránkách je zatím rozházené. Předělávat to v PSPadu jako soubory HTML je strašná piplačka, nebude lepší přejít na PHP, i kdybych zatím používal pouze základní funkce jako include apod.?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0