Autor Zpráva
Kudlas
Profil *
Dobrý den,
prosím o zhodnocení a kritiku designu webu
Díky
Ivy
Profil
Neobvyhklý návrh, líbí se mi. Možná bych doporučila zvážit tmavší odstín oranžové na K v logu. Při delším pohledu ruší dokonalost takové divné Y co mají všechny mráčky na sobě.
Jozin
Profil
Zdravím,

já tedy mám opačný názor než Ivy. Návrh se mi tedy vůbec nelíbí, ale to je individuální, zkusím to vzít konstruktivně:

- pohybující se mraky mi příjdou upřímně k ničemu. Na blogu jde o text nikoli o grafické efekty (vhodné by to bylo například na portfolio nějakého grafika)
- "lajna" pod Kudlas.cz se totálně nehodí ke zbytku stránky, rownou bych jej odstranil
- u měnu se mi nelíbí naprosto levý a naprosto pravý... jak dělá ten oblouček na konec stránky (toto je spíš subjektivní)
- text budoucích odkazů v menu jsou moc vysoko, chtělo by to dát padding-top
- kvůli absenci odkazů v menu nemůžu vidět, jak bude vypadat hover u menu (chtělo by to doplnit, aby se to mohlo doladit)
- Header nápisy se mi nelíbí, kvůli modré barvě. Mě to trhá oči, opět je to ale subjektivní
- text vypadá celkem fádně, při delších textech bych nevydržel číst. Sám s tím mám problém, ale možná by pomohlo větší odsazení od krajů, trošičku větší odřádkování a vkládání obrázků do textů, ale jak jsem psal sám s tím mám problém.

zdroják:
takže tam máš jednu chybu za druhou:

- předivováno
- <div class="nadpis"><span class="orange">K</span>udlas<span class="blue">.</span>cz</div> na nadpisy se používá tag <hX>, kde X je číslo 1-6 (to většinou stačí)
- div jako hr? K tomu se používá tag <hr>
- divy v menu, aby vznikl efekt záložek? To nemyslíš vážně
- používáš externí css, tak co dělá v html toto: <div style="clear:both;height:30px;">

prošel jsem to sporadicky, jak je mým zvykem, ale máš hodně co zlepšovat.
peta
Profil
Smysl hodnotit ma az to naplnis hodnotnym obsahem. Vysvetlim.
Okno 500x500
* sirka stranky je mala (to se projevi v okamziku, kdy tam zacnes davat obrazky a uzivatel najednou musi rolovat pres 3 obrazovky)
* kontrast pismo pozadi v zalozkach je nedostatecny
* cerna cara v zahlavi nezapada do vzhledu, ja bych ji zrusil uplne
* okraje zalozek a oranzoveho pruhu, asi nadpisu, jsou takove nepovedene, nestejneho vzhledu. Navic mi neni jasne, proc je nadpis pres 2 radky. A ty jeho barvy mi tam nezapadaji. Mozna zkusit uplne bile-oranzovou s tmave oranzovym prvnim pismenem
* padding obsahu zleva a prava je prilis maly
A pokud pouzijes na strance vyrazne prvky, pocita se s tim, ze uz zadne dalsi pouzivat pro zvyrazneni nebudes. V opacnem pripade je lepsi pouzit pro stranku jemne barvy a ne vyrazne.

<div class="nadpis"><span class="orange">K</span>udlas
.nadpis:first-letter {}
zrovna tady to nikde nevidim http://www.jakpsatweb.cz/css/
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-tridy-class.html#pseudoelementy
voltik8
Profil *
Vzhled - opravil bych první záložku, aby byla na levé straně stejně se stránkou a to samé i s poslední záložkou.
- Když zvětším stránku na můj monitor (1024 * 768) tak se rozsypou záložky i nadpis

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0