Autor Zpráva
azrael
Profil *
ahoj, co si myslite o mojom webe o cs, teda servery.. XD
joe
Profil
Myslím, že kdokoli na něj přijde, tak nebude vědět, o čem ten web je. Taky jsem to nevěděl.
Ivy
Profil
Souhlasím s Joem. V případě silného zájmu a detektivních sklonů se to ale dá vypátrat.
Fantomasmag
Profil
Nějak jsem nepochopil, o čem ten web vlastně je...
Navíc co to CSS v kódu stránky? Vím, není toho nijak moc, ale přesto by bylo lepší ho umístit do samostatného souboru.
Jinak vzhled snad ani nemá cenu hodnotit, pár obdélníků bez ladu a skladu...
jenikkozak
Profil
azrael:
Pokusím se ti pomoci tím, že tě neodbudu jednou větou. :)

1) Co se týče vzhledu, je u něj problém v tom, že je poněkud nesjednocený. Hlavička se ke zbytku stránky příliš nehodí. Hlavička obsahuje totiž barvy a prvky (ty kostičky vlevo nahoře, tlačítka vpravo, které se nikde na stránce nopakují. Vzhledu obsahu stránky pak schází jakýkoliv nápad. Vypadá to jako pár obarvených tabulek. (A kupodivu to taky pár obarvených tabulek skutečně je.)
2) Nemáš vyřešené, co bude těmi podbarvenými bloky. Jednou je to vrchní řádek tabulky (IP Adresa|Meno serveru|MAPA|HRÁČI|Pripojiť), jinde je to jakýsi rozcestník (Aktivácia ces banku | Aktivácia ces SMS), potřetí se jedná o nadpis (Výhody VIP). Tohle by chtělo sjednotit, aby člověk hned podle formátování poznal charakter textu.
3) Nerozumím tomu, proč je nějaký text mimo ty obarvené tabulky („Cena |0.06,-€“) Vždyť je to navíc podobně formátované jako ty nadpisy první úrovně. To je dost matoucí.
4) Chtělo by to ještě před ten seznam serverů přidat informace o tom, co to vlastně má být. Stačí třeba jen dvě věty.
5) Zmenší-li si člověk okno, začnou se sloupce překrývat. To je způsobeno tím, že levý sloupec má nastavenou šířku v procentech, zatímco pravý sloupec nemá nastavenou žádnou. Takže pokud člověk okno zvětší, začnou se sloupce rozjíždět. To můžeš vyřešit buď tím, že nastavíš pravému sloupci také šířku v procentech, nebo mu dáš pevnou šířku a tomu levému nastavíš, aby jej obtékal.
6) Snažíš se využít celou šířku tabulky. To je zejména u registračního formuláře nevzhledné. Nevím, v jaké velikosti jsi to vyvíjel. Ale když si roztáhneš okno (stačí malinko), začnou se formulářová okénka a jejich popisky rozjíždět. Pak přestane být zřejmé, který popisek k čemu patří.

Co se týče kódu, není to zrovna růžové.
7) Nepochopil jsem, proč tam neuděláš klasické odkazy, ale stahuješ zbytečně velké jQuery. Proč to rovnou neuděláš v rámcích? Tohle řešení je ještě horší než rámce. Ty mají spoustu nevýhod, ty však k nim přidáváš ještě další - bez vypnutého javascriptu má člověk smůlu.
8) Vršek stránky řešíš přes divy, v dolní čísti stránky jako kdybys zapomněl, že něco takového vůbec existuje.
9) Nepoužívej absolutní pozicování na věci, na které se nehodí. Skvělým případem jsou ty horní <div>y. Kvůli pozicování tam musíš u každého vypisovat jeho pozici. (Navíc tam hloupě u každého vypisuješ vlastnosti textu a pozadí, které se ti u všech čtyř divů opakují.
10) Spodní část stránky není nic jiného, než hromada tabulek a <font>ů. Těžko budeš považován za dobrého kodéra, pokud budeš používat tyto konstrukce, které se považují za zastaralé.
11) Proč třeba stále opakuješ zápis „<font color="red"><b>“? Není snazší v kaskádových stylech (které jsi používal v případě hlavičky) nastavit, aby všechna <b> v tomto bloku měly červenou barvu? Totéž platí o <div>ech v tabulkách. Také všechny mají zapsané stejné vlastnosti.
12) Pro zvýraznění není dobré používat VELKÁ PÍSMENA, text můžeš psát tučně, kurzívou, můžeš měnit velikosti znaků, barvu písma, to ti nestačí?
azrael
Profil *
dobre diky :D
peta
Profil
azrael: Ja bych to cele zahodil a poradne rozmyslel navrh.
FF5, okenko 500x500
Logo dobry, ale ty ctverecky nejsou ctverecky, jakesi obdelnicky :)
Tabulka neprehledna a navic se prekryva s pravym sloupcem, kde je jakysi formular. Na strance AMX ty tabulky vypadaji zas jinak. Navic je to cele anglicky. Forum, tabulka opet vypada jinak, ale rekl bych, ze tak nejlip. Spousta sloupcu nebo textu se da z tech tabulek odstranit nebo je nutne rozdelit na dalsi sloupec.
Pro adminy bych udelal zvlast vizitku a pak prehlednou tabulku jmeno, cinnosti a pripadne funkce/zarazeni. jmeno odkazuje na tu vizitku, kde bude icq a jine podrobnosti. funkce je admin, cinnost spravce serveru. Ty jsi admin, cinnost sef, ten nejvyssi a pod.

Nezjistil jsem, o cem stranka je, proc bych se mel regostrovat nebo tak neco. Nemyslim si, ze na uvodni strance je dulezity seznam adminu.

Jestli chces, muzu ti udelat moji predstavu o vzhledu, protoze tam mas stejne 3 stranky.
azrael
Profil *
peta:
ide o cs servery, no ak to bude zadarmo mozes nieco spravit :) budem rad ked to bude lepsie hehe :D

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0