Autor Zpráva
lesiak307
Profil
Zdravím, poprosím Vás o názor na stránku obce. Stránku dokončujem, takže adresa je zatiaľ: www.bunkovce.sk/index1.php

Takže www.bunkovce.sk som už sprístupnil. Niektoré Vaše postrehy a rady som si zobral k srdcu a podľa nich som stránku trošku pozmenil. Niektoré veci budem doťahovať za behu stránky - čas išiel proti mne. To pozadie tiež neskôr... Čo sa týka obsahu, budem musieť pritlačiť na starostu obce :) Všetkým krásne ďakujem za spoluprácu!

Ešte Vás chcem poprosiť, nepridávajte do knihy návštev rôzne testy a nezmyselné príspevky. Myslím, že bezpečnosť ste už vyskúšali dostatočne. Nechce sa mi to stále mazať. Ďakujem


privítam názory, kritiku, rady ...
Ďakujem

edit:
odkazy na hlavnej stránke - aktuality - budú odkazovať na presné umiestnenie fotografií,
fotogaléria len roky 2007, 2008
pcmanik
Profil
Nechapem naco nam davas hodnotit stranku, ktora podla teba nieje dokoncena.

1. Pozadie sa absolutne nehodi k designu webu, ovela lepsie tam zapadne jednoduche sede pozadie
2. Email na administratora webu pravedpobodne nikoho zaujimat nebude
3. Zbytocnost <meta NAME="ROBOTS" content="index,follow">
4. Roboti to vacsinou ignoruju - <meta name="revisit-after" content="7 days">
5. Ziadny styl pre tlac nemas definovany, tak naco tam mas zbytocne tagy pre to?
6. Inline styly nepouzivaj <div id="pmenu-text" style="color: #2b3974;">
7. Stranka obsahuje prilis mnoho divov.
shaggy
Profil
pcmanik:
Email na administratora webu pravedpobodne nikoho zaujimat nebude
Bohužiaľ, toto je jeden z výmyslov z výnosu, ktorý upravuje prístupnosť stránok verejnej a štátnej správy.
Ivy
Profil
Hezké stránky, líbí se mi. Několik drobnějších připomínek:
* Mapa stránky v pravém horním rohu nefunguje.
* Smajlíky v Návštěvní knize na obecní stránce na mě nepůsobí příliš seriózně, je ale zcela na vás jaký typ zpráv tam chcete mít. Jestli to má přilákat mládež tak je to asi správně.
* V oddílu Fauna a flóra nemáte o flóře ani slovo, doporučovala bych doplnit anebo změnit nadpis na nějaký jiný.
Vsehomir
Profil *
Naopak, email na administratora je dolezity, aby som mal kam oznamovat chyby na stranke. Hodil by sa aj email na spravcu obsahu.
Batrachus
Profil
V Arialu by to imho vypadalo líp
lesiak307
Profil
Ďakujem za postrehy, nedostatky sa pokúsim odstrániť.
Darker
Profil
Pozadí oproti banneru je jako dělová koule na koule, je mi líto.
Nefunguje návštěvní kniha.
peta
Profil
Co se mi libi
* hlavicka az na ten rozmazany pruh (co tak to nerozmazavat?), asi bych sel do zlute (bile, modre) pro nazev obce, ta pruhledna mi tam nededi a navic se stinem
* path_bar text vuci pozadi (Nachádzate sa: Domov)
* uprava jednotlivych udalosti (az na tu hroznou ikonu pro "i" a posun datumu od leveho okraje, maly a nestejny padding zleva a prava kolem textu a ikony, cara koncici u obrazku neni symetricky stejne od okraje zleva a prava)
* paticka pod carou (az na nevhodne necitelne patkove prilis male pismo; aspon mi ty pismenka uplne splyvaji)

Co se mi nelibi
* sede menu
* vnitrni trojrozmerny ramecek mezi obsahem a sedou plochou (ale u toho listecku vpravo mi to treba nevadi)
* odkazy dole nad patickou
* cervene pozadi za strankou
* nenasel jsem odkaz Uredni deska, ktera slouzi pro ukladani odkazu na vsechny uredni zalezitosti, jako povolene stavby, vykopy a vsechno, co lidi zajima z deni v obci v ramci urednich povoleni a planu. Pro jine akce, treba detsky, odstavka energie ci vody den jsou zas aktuality.

Stranky
* Samosprava. Ta stranka zhlediska zarovnani textu vypada desne. Aspon ve FF5. Texty jsou odskocene od okraje doprava, odrazky zas doleva. Sem tam je neco ztucnene. Heslo na zacatku budiz, ale za tucnym heslem uz sim nic neztucnovat.
* O obci je prazdna. Historie? Zajimave mista v obci a okoli? 2-3 fotky tech mist? Aha, koukam, ze napravo mas neco v menu. Kazdopadne toto je uvodni stranka teto kategorie a mocme nenadchla :)
* Fauna a flora, obrazky? srnky, capy a jine zajimave zivocichy. Jestli to delas obcan obci, mozna by stalo za to jit si to nafotit sam nez se snazit vydolovat neco z obecniho tisku.
* Historie, tu bych dal mozna jako uvodni, ale schazi tam foto.
* buducnost, ty obrazky nemaji stejny ramecek jako je na strance O obci. navic ten stinovany je skaredy. Take nemaji stejnou velikost. Pro nahledy je vzdy dobre dat stejnou velikost a stejnou polohu. Po rozkliknuti, at to je treba na vysku, protoze uz to nekazi stranku.
* Obecné zastupiteľstvo - pod sebe. OCU, zkratka bez vysvetleni nikomu nic nerekne
* Obecný úrad - pod sebe, ted experimentuji s takovouto sestavou pro kontakt
http://www.slu.cz/fpf/cz/koleje-a-menzy
http://www.slu.cz/fpf/cz/studijni-oddeleni
Je to jen experiment, spis se inspiruj jinde.
* Kultura - tam mas tez ruzne kontakty, chtelo by to stejnou strukturu a ne pokazde jinak (Obec kontakt vs. Cirkev vs. Materska skolka).
* Fotogalerie - ten text bych zrusil. Kdyz chces neco s webem, kontaktujes obec nebo v paticce spravce stranek. A propo, tam mas uvedeno administrator, to zrovna 60lety deda nemusi pochopit.

A koukam, ze nejsem sam, kdo si chtel testnout knihu navstev :) Tak to po nas sim smaz, takove divne zpravicky.
lesiak307
Profil
Tak, pozeral som si stránku na viacerých PC a bol som dosť prekvapený, ako odlišne sa vyobrazujú farby. Konkrétne to pozadie. Na mojom notebooku to vyzeralo lepšie :)
Vlastne som sa Vám chcel ešte raz poďakovať za rady. Ako vidím, mám sa ešte čo učiť :)
peta
Profil
Zobrazovani je komplikovana vec.
Crt monitor, uz je stary, vysviceny, zobrazuje barvy tmaveji.
Lcd monitory starsi zobrazuji tak normalne, barvy jsou takove trosku zamlzene. Novejsi maji tonovani do cervene, zelene ci modre, lze zmenit v nastaveni. v praci mame vetsinu do cervene, nektery do zelene.
Kvalitni lcd monitor pak zobrazuje fakt krasne ciste barvy jako plazmovy, nejcasteji to ale prave plazmovy je. Navic ma vyrovnavani obrazu pro vga kabel, takove neprijemne blikani.

Takze, nezavdecis se vsem, vyber si nekterou moznost, pripadne na web neplacej moc blizkych odstinu.
lesiak307
Profil
Takže www.bunkovce.sk som už sprístupnil. Niektoré Vaše postrehy a rady som si zobral k srdcu a podľa nich som stránku trošku pozmenil. Niektoré veci budem doťahovať za behu stránky - čas išiel proti mne. To pozadie tiež neskôr... Čo sa týka obsahu, budem musieť pritlačiť na starostu obce :) Všetkým krásne ďakujem za spoluprácu!

Ešte Vás chcem poprosiť, nepridávajte do knihy návštev rôzne testy a nezmyselné príspevky. Myslím, že bezpečnosť ste už vyskúšali dostatočne. Nechce sa mi to stále mazať. Ďakujem

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0