Autor Zpráva
Darker
Profil
Dostal jsem náladu vytvořit projekt jehož horizont dokončení nebude dva roky, takže jsem spáchal toto.
Zajímají mě veškeré připomínky z programátorského, webdesignerského i gramatického hlediska. Co si myslíte o mých textech mě nezajímá.
Děkuji za váš čas :)
okolojdouci
Profil *
Smluvní podmínky

1. Nebudeš si registrovat víc shoutboxů než potřebuješ.
2. Do shoutboxu NEVOL heslo stejný jako máš jinde. Hesla nekóduju, abych je mohl uživatelům posílat, když je ty ******** zapomenou.
3. Když se to rozesere máš smůlu.
4. Když se naseru a smažu ti to, máš taky smůlu
5. Moc mě neser.


To mi tak nějak stačí.
Darker
Profil
okolojdouci:
To mi tak nějak stačí.
To je přesně to, cos hodnotit neměl.
Jozin
Profil
Zdravím,

ono není co jiného hodnotit. Do systému nevidíme, protože si sem nedal žádné testovací vstupní údaje. Okolo grafiky? Tam snad není žádná grafika a červený text přihlášení je téměř nečitelný a do očí bijící... jinak je tam ještě nějaký pán... a to má být design? Navíc nikde neuvádíš pro nezkušené uživatele co je shoutbox a co nabízíš oproti jiným free shoutboxům?
Darker
Profil
Jozin, okolojdouci:
Asi jsem zapoměl předeslat, že mi šlo primárně o vytvoření funkčního projektu a ne o návštěvnost.
A žádal jsem o nepohlížení na texty - tedy i neexistenci textů. To platí dvojnásob o nějakém přesvědčování uživatelů. Až je tam budu chtít, třeba to přepíšu. Zatím nechci.

Testovací údaje:
Jméno: test
Heslo: test


červený text přihlášení
Opraveno.
okolojdouci
Profil *
Darker:
To je přesně to, cos hodnotit neměl.
To jsem pochopil. Nekomentuju tvůj výtvor, ale tu omáčku kolem, která mě od podrobnějšího zkoumání a hodnocení odradila. Můj čas a moje komentáře jsou moc drahé na to, abych věcně komentoval něco takového.
Darker
Profil
okolojdouci:
moje komentáře jsou moc drahé
Tenhle byl zbytečný.
LOPAD
Profil
myslím, že by si mal skryť heslo bodkymy, stačí
<input type="password">

Na tvorbu to nieje zložité, nájdi si na fóre dizajnéra (lebo takého ti treba) a dorob tam ešte nejaké unikátne funkcie. Shoutbox výzor default sa mi strašne páči, celkovo, shoutbox áno, administrácia by potrebovala zlepšiť. I keď farebné kombinácie máš v css pekné.

A vidím, že to má aj pokus o captcha bezpečnosť.... pekné. a čo tak kódované sessions, je tam niečo také?
Darker
Profil
LOPAD:
myslím, že by si mal skryť heslo bodkymy
To jsem udělal. Pokud máš na mysli heslo v administraci v nastavení, to se zobrazuje naschvál. Též při registraci. Aby tam nemuselo být heslo pro kontrolu.
Při přihlašování tam tečky jsou, do registraco to dodělám i s druhým inputem pro kontrolu.
Shoutbox výzor default sa mi strašne páči, celkovo, shoutbox áno
Dík :)
administrácia by potrebovala zlepšiť
Po stránce designu už netuším jak.

pokus o captcha bezpečnosť
Captcha čeká na předělání. Navíc jsem teď zjistil, že má bezpečnostní díru.
a čo tak kódované sessions, je tam niečo také?
Ani nevím co máš na mysli. Kódovat SESSID cookie mi přijde trochu nadstandart.

Ale jsem ti vděčný za to, že ses mi na to podíval :)
Str4wberry
Profil
Myslím, že by vzhledu dost pomohlo použití nějakého hezčího fontu. Dále to chce výrazně vylepšit formuláře, jednak uspořádání jednotlivých políček atd. je takový ošklivý, nepěkná věc, ale i používání <label>u i jinde než u checkboxů není pro srandu ramlicím. Když jsem ještě u těch formulářů, tak pro výběr číselných hodnot by bylo vhodnější něco jako <input type=range>.

Nakonec mě zaujala ještě karta „Zprávy“ v administraci. Jednak jsou buňky v tabulce nesmyslně nalepeny na sebe, ale taktéž mi nepřijde logické, že po kliknutí na IP adresu se automaticky odesílatel dané zprávy zablokuje. Aby člověk luštil funkci odkazu z jeho hrefu?
Darker
Profil
Str4wberry:
Myslím, že by vzhledu dost pomohlo použití nějakého hezčího fontu.
Moje estetické cítění dost pokulhává. Navrhneš mi něco?

používání labelu i jinde než u checkboxů
Provedu.

něco jako <input type=range>.
Byl jsem líný to psát ručně, a HTML5 verze tohohle prvku ještě není podporována skoro nikde. (vím jen o Opeře) Jinak bych neváhal.

Jednak jsou buňky v tabulce nesmyslně nalepeny na sebe
Opraveno. Na výšku jsem dal padding 2 a na šířku 4 pixely.

Aby člověk luštil funkci odkazu z jeho hrefu?
Dám tam title. Prozatím. Ještě tohle nemám moc dovymyšlené, navíc celé banování trochu zlobí (opakovaně banuje stejný nick).
edit:
Dal jsem odkaz zvlášť od IP.
o_O
Profil
- Při přidávání příspěvku do shoutboxu na mě vyletělo nečitelné číslo - náhled zde.
- Zajímalo by mě, proč je v sekci Nastavení místo tlačítka disketa, nebo proč je na stránce vzhled tlačítko místo diskety
Made by © Darker“ - Made by nebo copyright? Obojí asi ne.

- Pěkně zpracované nastavování vzhledu. :-)
Taurus
Profil
Kopyrajt je ještě asi dobře, jen bych to dal teda česky... C udává vlastníka autorských práv uvedeného za.
Darker
Profil
o_O:
nečitelné číslo
Udělám novou capchu. Písmo bude kontrastní. (píšu si do to-do)

disketa / tlačítko
Chtěl jsem vidět, co vypadá líp a pak už jsem to nesjednotil. -opravím hned

Made by nebo copyright? Obojí asi ne.
Obojí je pravda. Vyrobil jsem to a mám na to autorská práva.

Taurus:
česky
Opraveno.
pek
Profil
Chtělo by to opravit ten XSS.
david80
Profil
Ošetři si vstupy a výstupy, aby nebylo možný vložit html kod a tím rozhodit, nebo úplně změnit stránku, jako se to povedlo ted mě.Za to se omlouvám, ale chtěl jsi to otestovat.
Nezkoušel jsem, jestli je stejně děravá databáze, ale předpokládám, že je na tom stejně.
Darker
Profil
david80:
Ošetři si vstupy a výstupy
Ajo, úplně jsem na to zapoměl.

že je na tom stejně.
Ne, chybí tam jen HTML specialchars.
Darker
Profil
Zdravím.
Dal jsem si záležet, a napravil jsem všechny výše zmíněné chyby, pokud jsem věděl jak.
Zahrnuje to novou captchu, stejně čitelnou ale hezčí a přizpůsobující se kontrastu shoutboxu.
Dále jsem opravil XSS díry v administraci designu a v registraci.
Přidal jsem možnost stáhnout zálohu nastavení designu do PC a opět ji nahrát - umožňuje vyzkoušet si různé vzhledy a neztratit nastavení těch dobrých.
Taky jsem předělal registraci. Myslím že je teď hezčí. Uvítací text tam zatím nechám.
DoubleThink
Profil *
Darker:
Nečekáš, že by to kdy někdo opravdu používal, že ne?
Darker
Profil
DoubleThink:
Ne, to jsem už napsal výše.
Ale chci to udělat tak, aby to bylo teoreticky možné. Rozhodně ho nikdo nemůže používat na téhle doméně, co teď je.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0