Autor Zpráva
Jan Knížek
Profil
Prosím o zhodnocení webu portfolio.hra-rfu.cz
Díky za veškerou kritiku
Taps
Profil
Jan Knížek:
1) běžící reference na mě působí jako rušivý prvek
2) na obrázky, které jsou umístěny na http://portfolio.hra-rfu.cz/index.php?sekce=projekty by bylo vhodné aplikovat lightbox
3) nelíbí se mi vzhled diskuse - vzhled splívá to s běžícím filmovým páskem
Petr Wudi
Profil
* Filmová páska (která mi taky vadí) se po zvětšení stránky nezvětší.
* Tlačítko Home (proč ta angličtina) není moc vidět.
* My life is IT je pouze text, takže by byl lepší udělat jako text.
* Stránka se mi moc nelíbí. Zkus alespoň lépe nastylovat nadpisy.
* Na obrázky ve filmové pásce dej preload.
okolojdouci
Profil *
Moje opera se tak dlouho trápila, až jsem to po minutě zavřel. Celou dobu se tam něco dotahuje.
Ivy
Profil
* Obrázek s textem My life is IT je málo odsazený od textu a vlastně všechny obrázky co jsem viděla jsou nalepené na text, ruší mě to.
* Filmová páska mě taky ruší, ale zkousla bych ji pokud by tam neběžely jen dva obrázky, to mi vadí hodně.
* Možná že to všichni kolem vědí a zaostávám, ale netuším co je to baltík. Jak se liší baltík a Baltík?
* Překlepy mezera před závorkou, dvakrát.
* Diskuze je moc kontrastní, trhá mi to oči a musela jsem utéct.
* máte vyplý JavaScript lépe vypnutý, ale znám ještě lepší formulace. Osobně bych napsala něco jako prosím zapněte si... nebo zkontrolujte si... Na stejné stránce další překlepy "Je také můžné" "vstříct" a opět mezera před závorkou.
pcmanik
Profil
Jan Knížek:
V tvojom veku, som dokazal urobit ovela lepsie prezentacie a nechvalil som sa tym. Resp. nechcem ta zbuzerovať, ale za "nekolit let" co si sa to ucil, su tvoje vysledky na urovni stranok z roku 2000. Mozno aj menej.
Teraz ku kodu:

1. jQuery 1.3.2 To je snad dobry vtip? Okamzite aktualizuj na novsiu verziu.
2. Ta filmova paska nema v Mozille 5 plynuly pohyb.
3. Som zastancom toho, ak sa na webe pouzije nejaky js framework, taksa uz nepise inline js. A to by malo platit aj pri nepouziti frameworku.
4. Tlacitko home vlavo hore som si takmer ani nevsimol.

Celkovy dojem: Hrozné. Na tuto stranku som zabudol okamzite, ako som zavrel jej okno v prehliadaci.

Pozn. My life is IT berem s nadsazkou.
Jan Knížek
Profil
Díky všem za reakce. Ty některé chyby, jsem ještě nestihl opravit, psal jsem to zatím jen narychlo, ještě vše opravím.
pokud by tam neběžely jen dva obrázky? Střídají se tam čtyři, je pravda, že jsou zobrazeny maximálně dva najednou(mě se vejdou i 4).
mezera před závorkou, dvakrát. Asi jsem slepý, ale mezeru tam nevidím ani jednu.
Ta filmova paska nema v Mozille 5 plynuly pohyb. Mě se pohybuje plynule.
Som zastancom toho, ak sa na webe pouzije nejaky js framework, taksa uz nepise inline js. A to by malo platit aj pri nepouziti frameworku. Proč?
Ivy
Profil
Jan Knížek:
mezeru tam nevidím ani jednu.
Mám na mysli chybějící mezeru před závorkou v těchto místech:
...vytvořené mnou(i když si ...
...HTML(přičemž se snažím ...
...prohlížeče(testováno ...
...dělám PHPkem(někdy snad ...
...na několika projektech(více v kategorii ...
atd.

Střídají se tam čtyři
Při další návštěvě už také vidím.

Ta filmova paska nema v Mozille 5 plynuly pohyb. Mě se pohybuje plynule.
Také se mi několikrát zastavila. Edit: Mám také Mozillu.
jenikkozak
Profil
Jan Knížek:
Ta filmova paska nema v Mozille 5 plynuly pohyb. Mě se pohybuje plynule.
1.1) Nezobrazuje se plynule tě, ale tobě. Stejně jako na webu nemáš mít odkaz „O mě“ (leda by to byla třeba soutěž o tebe), nýbrž „O mně“.
1.2) Ve Firefoxu se i mně občas ta páska sekne. V IE a Chrome jsem podobnou vadu nezaznamenal.
1.3) Co mi však vadí víc, je to, že pohyb toho filmu ruší. Vadí to tím víc, že pro pochopení tvých textů je nutná jistá míra soustředění, protože obsahují chyby.

2.1) „...pokud se sem budete chtít v průběhu prohlížení stránek vrátit, stačí kliknout na domeček v levém horní rohu obrazovky.“ Kdybys měl ten odkaz výrazný a tam, kde jej člověk hledá (na místě loga nebo v menu), vůbec bys o něm nemusel psát v úvodu webu.
2.2.1) „při najetí myši na film se zastaví a vy se můžete kliknutím přenést na daný web.“ Ne tak úplně. Dva z těch odkazů vyhodí alert. Jednou nejsem nějakej VIP, podruhé mám smůlu v tom, že hra je zatím ve vývoji.
2.2.2) Znáš v Sedmičkách ten pocit, kdy se ti okno překryje bílou mlhou a ty čekáš, jestli program spadne, nebo ne? To se mi stalo na tvém webu. A to jsem jen přejel myší přes film a pak chtěl označit část textu k citaci.

3.1) Proč máš na webu uvedené dva e-maily? Aby musel uživatel dumat, který má použít?
3.2) Co to asi je, ten záhadný „RFU e-mail“?

(Mezihra: Prohlížeč podruhé hrozí pádem. Už vím proč. Ten tvůj web mi dokáže jádro procesoru zatížit na 100 %.)

4.1) Proč Diskuse má úplně jiné pozadí, než ostatní stránky?
4.2) Proč nepoužíváš v Diskusi občas mezery?
4.3) Proč tam vlastně ta diskuse je? :)

5) Jednotlivé stránky nemají nadpisy. Proč?

6) Čti si po sobě texty.
6.1) „V současné době se webové technologie.“ Ehm, jo, jasný, v poho. :-)
6.2) „WWW stránky vytvořené mnou(i když si to nerad přiznávám) jsou teprve takovými pokusy a učením“ Nerad přiznáváš, že jsou vytvořené tebou? Vždyť jsi na nich podepsaný a máš na nich odkaz na své portfolio.
6.3) „Učím se HTML(přičemž se snažím přejít na XML či XHTML)“ Na XHTML se už můžeš pomalu vykašlat.

7) „Som zastancom toho, ak sa na webe pouzije nejaky js framework, taksa uz nepise inline js. A to by malo platit aj pri nepouziti frameworku. Proč?
To bych asi moc neřešil. pcmanik napsal svůj názor. Například můj pohled je ten, že mi připadá zbytečné na pár „pitominek“ stahovat nějaký framework. (Předplať si mobilní internet a zajeď někam, kde operátor nemá ideální pokrytí. Pochopíš.)
Inline, Betweenlines, přijde mi to jedno. Na zdroják se ti moc lidí dívat nebude. Mnohdy ani ti, které požádáš o názor na svůj web. :)
pcmanik
Profil
Jan Knížek,jenikkozak:
Narazal som na to, ze je dobre oddelit js od zbytku stranky, tak ako sa to robi s css. Je potom ovela jednoduchsie udrziavat kod. Toto plati pri frameworku, ale aj bez neho. Dufam ze sa uz chapeme. A myslim ze moj nazor je opodstatneny.
AlastorM
Profil *
Jan Knížek:
Ta filmová páska je hrůza - nejen, že to překáží a ruší, ale jak vidím, tak způsobuje problémy - v Opeře po najetí myši na filmový pas se do nekonečna začne něco načítat, nakonec se načte barevný obrázek. Případně se něco načítá ikdyž myší z filmového pásu odjedu - bylo by lepší to dát pryč

Diskuse je hodně nepřehledná, splývá z filmovým pásem a špatně se čte

Tlačítko Home v levém rohu - kdybych si o něm nepřečetl, nevím o něm a i tak jsem ho skoro přehlédl - výborný nápad.

když už potřebuješ ukazovat své webové výtvory, zkus mrknout na hryzalek.cz - mému spolužákovi dělal web a tvorbou webu se zabývá - na uvedené stránce prezentuje jako ty svoji tvorbu - ovšem prezentuje ji lépe, než příšerným filmovým pásem - zkus se inspirovat
lesiak307
Profil
Sorry za rozhádzanie "diskuze". Nechcel som machrovať, ale bola otázka času, kto to skúsi. Čím skôr si to zabezpeč htmlspecialchars
Flay
Profil
AlastorM:
- ...mrknout na hryzalek.cz ... zkus se inspirovat

Tady bych se rozhodně neinspiroval; je to sice lepší, než to tvé, ale dobrý zdroj inspirace to není ani omylem.

Koukni po css galeriích:
http://bestwebgallery.com
http://awwwards.com
http://cssmania.com
...
Jan Knížek
Profil
Díky všem zakomentáře, budu se snažit vše opravit.
AlastorM
Profil *
Flay:
asi jsi nepochopil, že se měl podívat, jak nahradit ten filmový pás, ne jak by měl ten jeho web vypadat

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0