Autor Zpráva
monvi
Profil *
Dobrý den,
prosím o kritiku stávajících stránek Odkaz
Jako naprostý laik jsem stránky vytvářela ve FrontPage, proto předpokládám že některé věci jsou krkolomné a kód nebude úplně "čistý"
Nyní bych si chtěla vytvořit nové stránky s novým designem, proto uvítám Vaše rady a doporučení jak to po druhé udělat líp.
Díky moc
Darker
Profil
• Logo by mělo být klikací
• Kurzíva u přejížděného odkazu je dost rušivá. Nestačila by změna barvy? (nebo třeba vůbec nic?)
• Divím se, že máš css psané inline (tedy u každého elementu). To FrontPage neumí třídy?
• V předchozí připomínce jsem myslel konkrétně nadpisy s červeným pozadím. Nedával bych tak prudkou červenou, když už musí být červená.
• Nedostal jsem se na anglickou verzi.

Rozvržení se mi líbí, akorát se opravdu vyhýbej míchání neladících barev (jedovatá zelená vs FF0000).
monvi
Profil *
Moc díky za připomínky ....
Co je to třída bohužel zatím nevím (holt samouk), ale nastuduji a při tvorbě nových stránek případně použiju
Co se týká sjednocení barev doufám, že nový návrh na tom bude líp.

Momentálně vytvářím tento design Odkaz.
Prozatím je to jen záhlaví, menu, hlavní - středové část a zápatí ještě tvořím.
Ale s radostí uvítám připomínky, abych mohla provést případnou korekci ...

PS: zelený nadpis jsem vytvářela v gimpu, ale bohužel okraje písma mám roztřepené - víte někdo jak toto odstranit?

Ještě jednou díky
Batrachus
Profil
monvi: "roztřepení" je způsobeno vypnutým antialiasingem
monvi
Profil *
to Batrachus: děkuji za tip, ale uvedený nadpis byl vytvořen se zapnutým vyhlazováním, a i přesto je roztřepení hodně patrné na šikmých liniích. Přitom úplně stejně byl vytvářen i text ve "skleněném" rámečku na fotce a tam to roztřepení není tak patrné. Že by to bylo způsobeno jen velkým kontrastem mezi tmavým pozadím a křiklavou zelenou?
AlastorM
Profil *
monvi:
A jak jsi postupovala při dělání toho nadpisu - aby to nebylo tak roztřepené, je nutné i nějaký postup. To máš nějakou fotku, na kterou jsi dala text, nebo jak? Možná by bylo vhodné to umístit na net, aby šlo lépe zjisti jak to máš dělané a proč se to tak roztřepilo, ale kontrastem by to být nemělo
monvi
Profil *
1) Jako první vytvářím novou vrstvu jako bílé pozadí (velikost 640x400pixelů, 72ppi, Barva RGB
2) Přidám textovou vrstvu (velikost písma 50 px, zelená barva, zaškrknuto políčko vyhlazování)
3) Přepnu se do pozadí a zvolím průhlednost přidáním bílé barvy do alfa kanálu
4) Sloučím obě vrstvy do jedné
5) Obrázek oříznu do požadované velikosti
6) Ukládám jako gif

Myslím, že to roztřepení způsobuje průhlednost vrstvy - když jsem pod textem nechala barevné pozadí, roztřepení nebylo až tak veliké.

Ale bohužel potřebuji aby pozadí bylo průhledné.
AlastorM
Profil *
monvi:
Nevím, jak to přesně máš, ale pokusil jsem se udělat něco podobného - viz. zde.

Ty dřevěná prkna jsem dal jako pozadí stránky jinak ten zbytek je obrázek ve formátu png, ale pokud máš ty dřevěná prkna jako součást celého obrázku, tak by výsledek byl stejný - žádné roztřepení patrné není.

Samotný obrázek máš potom tady

- otevři gimp - zvol v nabídce Soubor - Nový - nastav si požadovanou velikost a v pokročilých volbách nastav průhlednost
- poté v horním rohu umísti ten text. Po napsaní textu máš dvě vrstvy tak klikni na vrstvu s textem a dej sloučit dolů.
- Pak zvol obedlníkový výběr a udělej si ten obdelník co máš s tou šedou texturou pod tím psem
- pak si udělej ten bílý menší obdelník pod tím psem a poté si vlož toho psa
- nakonec si na tom psovi udělej ten průhledný pruh - zvol si obdelníkový výběr, udělej daný pruh a pak vytvoř novou vrstvu
- obdelník vyplň bílou barvou a nastav průhlednost jakou chceš a pak zase tuto vrstvu sloučíš s tou hlavní, pak ještě přidáš ten text a hotovo

Tak jsem to dělal já - ta průhlednost ti roztřepení neudělá - to je vždy způsobenou volbou postupu. Když dělám průhlednost tak osobně tedy nepoužívám průhlednost zvolením přidání bílé barvy do alfa kanálu - možná že to bude ten problém
monvi
Profil *
AlastroM - díky za návod. Problém roztřepení v zeleném logu jsem nakonec vyřešila tím, že jsem použila tmavé pozadí, ale zároveň 0% krytí v této dané vrstvě.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0