Autor Zpráva
butresk
Profil
http://pokusxyz.webpark.cz/

Ohodnoťte mi prosím tento web. Text je ještě nedodělaný. Chtěl bych vědět jaký se Vám líbí grafika a dojem ze stránky.

Děkuji
Sir Tom
Profil
butresk:
Tak se do toho dáme:
* sprav si titulek stránky - takhle je tam Untitled
* změnil bych barvu reklamní lišty - ta modrá se tam nehodí (ale patrně nová adresa bude jofra.cz - takže to nevadí :))
* líbí se mi používání kombinace žluté a černé - po mrknutí na obrázek jsem hnedka pochopil, že se jedná o tématiku stavebnictví s těžkými stroji
* obrázek v záhlaví se mi líbí - ale proč jsou kolem něho ty šíleně tlusté černé mezery? Nebylo by lepší mít obrázek přímo od levé strany do pravé?
* menu je takové chaotické a nevýrazné - možná to dělá ta černá na pozadí a nějaký "kostrbatý" text, ale určitě by bylo vhodné jej (menu) změnit za pomoci barev a stylu písma (odlišit od klasického textu)
* pak je tam cosi s textem www.jofra.cz - Proč? Jako návštěvník vím, že jsem na stránkách Jofry, adresu znám a nemusí mi to nikdo zdůrazňovat.
* text "Vítejte na stránkách..." není originální a dokonce i nudný. Návštěvník ví, že je na stránkách společnosti. Proč mu to říkat ještě jednou? Přečtení této věty s uvítáním mi zabralo dlouhou chvíli...
* text o firmě je dobrý, ale nedozvím se z něho, kde firma sídlí (stačila by třeba i mapka). Pro mě, jakožto Moraváka, je důležité vědět, jestli firma sídlí blízko mého bydliště nebo někde až v Praze.
* K textu bych připojil i nějaké obrázky - je to lepší než 1000 slov a uživatel to hned zaregistruje na webu.
* Pozor na odkazy - jsou modré a ty se tam nehodí.
* Dole patička má jinou žlutou, než ostatní prvky stránek.
* Celý ten černý blok nemáš uprostřed stránky.
* Šedá na pozadí se mi moc nelíbí, ale to je asi síla vkusu (zajímavé by třeba bylo tam použít texturu, kterou má ten prvek, na kterým se pohybuje traktor na obrázku v záhlaví).

Celkový dojem není špatný, ale myslím si, že na stránkách můžeš více pracovat s barvičkami. Nějak to "rozjasnit". Čistá černá (#000) je až moc deprimující, ale zase černá "pneumatiková" je dobrá. :D

Na kód jsem se nedíval, zaměřil jsem se pouze na vzhled a první dojem. Doufám, že jsem ti dobře poradil.
butresk
Profil
Sir Tom:

Díky za rady. Pokusil jsem se tedy opravit chyby, které si mi napsal. Jen ten text jsem nepředělal ten ještě budu upravovat.
AlastorM
Profil *
doporučuji nahradit v menu text home za české slovo - nesedí to do menu, když je zbytek menu i stránky česky.
Odkazy by mohly mít nějaký hover - stačí třeba aby při najetí myší zmizelo podtržení.
To černé pozadí s bílým textem se mě osobně moc dobře nečte - možná by to chtělo trochu méně kontrastu.

Co se týká kódu - možná by bylo lepší nepoužívat inline css, ale použít pro css externí soubor.
Máš tam až moc divů - zbytečných

třeba nadpis: Vítejte na stránkách společnosti JOFRA Plus, s.r.o., který máš takto:
<div><font color="#FFCC00" face="Arial" class="ws16"><B><U><I>Vítejte na stránkách společnosti JOFRA Plus, s.r.o.</U></I></B></font></div>


Pro nadpisy se používají tagy h1, h2, h3...h6.

To samé se týká i textu - viz.: Naše společnost se zaměřuje na poskytování kvalitních služeb a řešení v oblastech realizace staveb, zemních prací, úpravy zeleně, lesnictví a rekonstrukcí starších objektů.
Společnost JOFRA Plus, s.r.o. si zakládá na rychlém a kvalitním provedení zemních prací. Pro Vás to znamená úsporu peněz a času.


Na to slouží tagy <p></p> a ne dva divy
butresk
Profil
Tak jsem to menu upravil, snad je to finální verze menu. Teď se pustím do toho textu.
Johny94
Profil *
Proč má container šířku 1378px? Každýmu kdo má menší rozlišení se pak zobrazí dole scrollovací lišta, i když je vidět celý obsah a nebo těm co mají hodně malé rozlišení se nezobrazí celý obsah, ale místo toho mají vlevo velký pruh šedého pozadí...
Jinak celkem dobrý, akorát zabývající se píše s Y
Sir Tom
Profil
butresk:
Mapu jsem myslel jako malý obrázek mapy ČR s puntíkem ve městě, kde má firma sídlo. Něco jako:

(Google Maps jsou dobré, ale i tak jsem si tu mapu musel docela dost oddalovat, abych zjistil, alespoň kraj v ČR.)

(Bacha na to Untitled...)
butresk
Profil
Děkuji za opravení chyb, snad už je to teď všechno.

Johny94
Jakou bych měl nastavit šířku containeru?
Sir Tom
Profil
butresk:
Projeď si jiné weby s containerem a mrkni se, jak jsou široký. Možná, že najdeš, že šířka se pohybuje kolem jednoho čísla...
butresk
Profil
tak jsem si to prošel a zjistil jsem, že je to 780px je to tak?
Sir Tom
Profil
butresk:
Spousta lidí to číslo má určené dle sebe (já třeba používám 800px) - zvol si takové jaké chceš sám, ale dej pozor na to, co psal Johny94.
butresk
Profil
Teď jsem tam dal těch 800px a na mim rozlišení 1366x768 je to posunutý úplně mimo.
Johny94
Profil *
No hlavní problém je v tom, že jako container se označuje jen obsah, takže potom když dáš containeru šířku 800 tak tomu kdo má rozlišení 800 se zobrazí jen obsah a žádné pozadí a tomu kdo má třeba 900 se zobrazí obsah a ještě 100px pozadí...
Ale ty máš jako container označenou celou stránku včetně pozadí, takže když pak má někdo rozlišení 800 tak se mu zobrazí nejdřív 50px pozadí a pak obsah, kterému ale těch 50px chybí.
butresk
Profil
už to chápu, ale stále nevím jak to udělat jen pro ten obsah a ne pro celý?
Sir Tom
Profil
butresk:
Aha :D Tu tvoji původní velikost 1378px jsi určitě nastavil pouze na svůj monitor a rozlišení. :D
Podívej se do zdrojáku jaký element obaluje pouze obsah a ten upravuj.

Přiznávám se, že mě zmátl komentář od Johnyho94. Myslel jsem, že container je ten obsah uprostřed a ne to celé, aniž bych se podíval do zdrojáku webu. Sorry...

EDIT: Aha, ty máš vyřešený ty prvky přes absolutní pozicování navíc s CSS left: a nějaké číslo. To vypadá, že budeš muset více kód změnit.... Hlavně ten container tak aby byl na šířku přes celou stránku (100%) a pak do něho dát nějaký div s pixelovou šířkou a margin: 0 auto; a do tohoto divu teprve naházet vše, co má být obsahem stránky. U toho "vše" budeš muset změnit čísla při pozicování.
marek094
Profil
Nebudu zacházet do hloubky, ale myslím, že pro seriozní firmu se hodí trochu světlejší vzhled. Nyní bych si u nich neobjednal ani kočku.
butresk
Profil
Nevím, ale myslím si že ke stavební firmě patří černá barva. Jaké barvy by si navrhoval ty?
marek094
Profil
butresk:
Je dobré se kouknout na ostatní firmy. Google
Mě osobně se líbí třeba tahle stránka stránka . V hlacičce bych použil konkrétní foto, ne nějaké abstraktní vymoženosti. Písmo mi taktéž přijde neseriózní..
butresk
Profil
Tak jsem upravil ten container na 800px a změnil jsme písmo
Johny94
Profil *
Jo teď je to tak jak jsem myslel. Ještě bych do menu přidal odkaz na homepage, sice se tam dá dostat přes hlavičku ale když na to je odkaz i v menu je to lepší. Taky by to chtělo udělat průhledný okraj té mapy na homepage, takhle to vypadá dost hrozně.
Jinak už je to celkem dost dobrý.
butresk
Profil
Johny94:
Myslíš to tak, že by to celé menu mělo mít stejnou barvu jako pozadí?
Johny94
Profil *
nene o pozadí jsem nic neřikal..jenom přidat do menu odkaz na domovskou stránku
butresk
Profil
Jsem to tam dodal, tak doufám že už je to vše :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0