Autor Zpráva
hynek
Profil *
http://webspy.xhosting.cz

jak se vám líbí?
jak se vám zobrazují?
co mám napravit a optimalizovat pro prohlížeče?

díky za odpovědi, hynek
Timy
Profil
- celý web je strááášně malý
- za tečkou/otazníkem/vykřičníkem se píše velké písmeno
- podivné rozevírací menu po kliknutí na miniaturní šipku vlevo dole - to není zrovna uživatelsky příjemné, stejně jako - proč je odkaz na homepage ta druhá miniaturní šipka?
- v sekci "ukázky" nechápu nadpis "layouty" - jednak nevím proč tam je a navíc běžný uživatel tomu slovu stejně IMHO ani nerozumí
- nějak mi nefungují odkazy v hádankách. Kliknu na "který pták má tři oči?" a odkáže mě to na tu samou stránku. Nebo jsem něco nepochopil?
hynek
Profil *
- malý? ano, je malý, proč by měly být všechny weby stejně velké...

- všude píšu malé písmenka, to je schválně (proč neudělat něco neobvykle)

- jo, ukázky - layouty, budet to tam

- admin na serveru nepovolil register_globals, a proto musím upravit skripty (totéž i blogu)
PerToon
Profil
Nějak mi otevírání této stránky způsobuje kolaps prohlížeče.... ale to asi nebude chyba na tvý straně...
hynek
Profil *
2perToon: piš! jaký máš prohlížeč?
Timy
Profil
hynek
malý? ano, je malý, proč by měly být všechny weby stejně velké... -- třeba proto, že ti tam nefunguje rolování kolečkem ve ff?
hynek
Profil *
2Time: hm, máš pravdu, první musiš ťuknout do okýnka... ale myslím, že jsou na jiných webech daleko horší věci...
PerToon
Profil
hynek: IE 6, ale možná není chyba na tvý straně.. ale dělá mi to jen tahle stránka a opakovaně...
V Mozille tenhle problém nemám, ale asi je to dělaný ve flashi, nebo co? Mám tam samý rámečky: "Click here to get plugin"... ale to bude asi fakt chyba na mý straně
hynek
Profil *
jo, nemáš stáhlou plužinu... je to na tvý straně :-)
Timy
Profil
hynek
hm, máš pravdu, první musiš ťuknout do okýnka... -- nepomůže, mám takový pocit, že to je nějaký bug firefoxu a že to má něco společného s nastavením overflow, víc fakt nevím.

jinak celkově je tvůj web graficky pěkný, ale v testování použitelnosti by moc neuspěl, máš tam na můj vkus dost zběsilou navigaci
hynek
Profil *
dík za kritiku, já jsem jen chtěl, aby to nevypadalo jak statisíce jiných webů.

mně se zdá, že mi to ve FF jde normálně... (nemám tu FF, tak nevím)
hynek
Profil *
no, teď jsem konečně skoro do každé stránky vložil to

$text = $_POST['text'];
apod.

prosím, vyzkoušejte to, jestli jsem někde neudělal chybu...
Hynek
Profil *
ehm, jak se mám zbavit zalamování řádků, co nadělalo textarea. myslím něco jako

$text = Str_Replace("\n", '', $text);

aby to potom bylo na jeden řádek.
Reg
Profil
Hej mě to taky málem shodilo explorer když jsem to v něm zkoušel, ale asi po minutě se vzpamatoval :)
PerToon
Profil
Tak to už máš možná chybu na svý straně, Hynku, Viléme, Jarmilo.
Hynek
Profil *
2PerToon: dík za upozornění
Timy
Profil
ad explorer: mně to sice explorer otevřel v klidu, ale zase mu to trvalo asi minutu, což - vzhledem k tomu, že FF to otevře za pár vteřin - je podivné

jinak hádanky už fungují :-)
Zlababa
Profil
Já se teda musím přiznat, že se mi to dosti líbí a to beze srandy. Je to originální, ale nějak mi tam chybí logo .... fakt, že jo. Velikost se mi zdá vcelku OK, ten flash nebo co to je , je taky pěknej.

Ale jinak .... z hlediska přístupnosti a tak .... třeba "nabídka" co vyskočí, není moc dobré, ale co už.
Acci
Profil
všude píšu malé písmenka, to je schválně (proč neudělat něco neobvykle)
Protože jsou na to lidé zvyklí. Proč nepsát písmenka obráceně (proč neudělat něco neobvyklého)?

Jinak je ten web hodně nepřístupný. S vypnutým JavaScriptem (1-2%) a Flashem (2%) je web nepoužitelný
Hynek
Profil *
Dík za názory. Fakt že jo :-) Jsem rád, že to někdo pochopil, že jde o originalitu. A když už něco má být originální, musí se na web dávat i takové věci jako flash, jscript apod.

(Možná se vykašlu na ten jscript a to menu nechám statické)

Ještě otázečka, už zmiňovaná: Jak se zbavím zalamování řádků (\n), co nadělalo textarea. Proměnná text (výstup z textarea) pak obsahuje \n
Hynek
Profil *
ad textarea.
už jsem to vyřešil, tak se s tím netrapte :-)
Plaváček
Profil
Jako hříčka pěkný. Jako funkční a použitelný web na baterky. Uroloval bych se k smrti, kdybych chtěl tvůj blog pravidelně číst. Platí, že méně je někdy více, ale jako praktická ukázka webdesignu se mi to moc nezdá.
Hynek
Profil *
proto jsem tam radsi dal odkaz na ukazku... hm... vsak se kouknete. co rikate na tohle: http://urbanstavby.cz
Hynek
Profil *
http://www.urbanstavby.cz
habendorf
Profil
Neříkám že validita je nutná. Ale proč tam dávat odkaz na validátor se sedmi errory?
Hynek
Profil *
ehm, jo...
to máš recht
napravím
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0