Autor Zpráva
mnov
Profil *
Dobrý den,

prosím o kritiku, návrhy na vylepšení pro inzertní server www.inzerati.cz

Díky.
Ivy
Profil
Vzhled mi připadá dobrý a přehledný.
Drobnosti:
* Nějak se mi nelíbí zelené plus za Přidat inzerát. Nevím jak bych to popsala, neladí mi to, je tam tak nějak moc základních barev a připadá mi to roztříštěné. Možná bych doporučila si pohrát s odstíny.
* Některé obrázky se nehezky roztahují, například tento obrázek.
Sump
Profil *
Na inzertní server velmi přehledné a to i díky vhodně zvolené jednoduché grafice.

Jako běžný uživatel, který právě vstoupil na neznámou stránku jsem se ihned zorientoval, okamžitě mě osovilo přehledné menu v podobě jednoduchých obrázků na indexu.
Dobře viditelná a příjemně krátká registrace.
Opět jednoduchost a přehlednost v nastavení profilu.
Načteno rychle i na mobilu.

Tohle je profesionální práce. Já bych takový web v životě nenapsal, ale velmi se mi to líbí :-)
peta
Profil
FF5
Ale kedze, je to preplacane a ma to rozdilne graficke prvky, ktere zvysuji neprehlednost. Nacita se to jak snek i po kliknuti. Nevim, jak se mu to mohlo na mobilu Sumpa nacist rychle.
Ano, leve menu a vedle neho prava obrazkova cast, ta je supr. Ale kdyz tyto dva prvky zrusite, tak vse nad a pod je strasne.
Formular pro pridani inzeratu ma nekolik chyb (select box mi ukazuje napriklad z poloviny uriznuty text Vyberte; texty velkymi pismeny a jine nepeknosti; texty poznamek a napovedy bych ocekaval svetlou, sedou barvou stejne velikosti). Co se tyce zarovnani kolonek, to mi prijde dobre. Mozna labely vlevo zarovnat vertical-align:top. U pole pro pridavani obrazku bych nechal 1 nebo 3 polozky, pripadne zadnou s poznamnou, ze fotky lze pridat az po pridani inzeratu nebo pro prihlasene uzivatele. Tam nastava totiz problem se serverem, jestli ti prerusi nahravani jedne fotky, pak nedokonci ani ty ostatni a dokonce cely formular muze zahodit. Vetsinou se mi podarilo docilit uspesne nahrani pro 3 fotky (80% v mych programech, 50% pro 4 a asi 30% pro 5)
U seznamu inzeratu, napr kat. Deti by to chtelo vetsi padding zleva, aspon takovy, jako je zhora. Neni-li obrazek nenacitej zadny a ani nerameckuj.
AlastorM
Profil *
peta:
jestli se ti ten web načítá pomalu, problém bude asi u tebe - mě se načte okamžitě. Web je navíc dostatečně přehledný.

select box mi ukazuje napriklad z poloviny uriznuty text Vyberte
Pro autora - s tímto souhlasím - napsal bych do toho boxu místo suchého textu - vyberte spíše - vyberte kategorii, - vyberte typ atd.
Jinak je web ale dobrý - ikdyž bych prošel texty - sem tam se vyskytne překlep apod
mnov
Profil *
Všem díky za názory, budou se hodit!

Ivy: to je bohužel kompromis, s tím se moc dělat nedá. Většinou to takto pokazí "stažené ilustrační" obrázky, které, co si budeme povídat, nejsou ty, které tam chceme. Ty focené jsou OK.

Sump: díky :)

peta: chyba bude u tebe, načítání musí být ok. upload je postupný, tzn. zdaří-li se např. jen 3z5, inzerát se přesto vloží, se 3mi obrázky. Nevím, že by to někomu spadlo zatím. Za select díky. Bez obrázku to není ono, musí se držet struktura a pořádek, ne cik cak.

alastorm: díky. Na texty mrknu
joe
Profil
Grafika je na první pohled celkem příjemná. Po delším rozkoukání mi to ale přijde ne příliš přehledné.

- není poznat co je input a co je tlačítko
- tlačítka jsou někdy gradientem od světlé do tmavé, jindy naopak, někdy zase nemají plynulý přechod (tlačítko hledat)
- ikonka "+" u odkazu přidání inzerátu se tam vůbec nehodí
- pokud měníš formulářové prvky, bylo by dobré změnit i checkbox a nenechávat ho ve výchozím vzhledu (nehodí se tam) a navíc má celkem velkou mezeru od popisku
- nevím z jakého důvodu mám před "Uživatel" vypínač, ikonka uživatele by byla lepší
- pokud kliknu na zapomenuté heslo nebo registraci, není cesty zpět na přihlášení
- když vyplním neplatný e-mail, obdržím hlášku "Nesprávný formát emailu. 5 vteřin" ... 5 vteřin do čeho?
- při roztahování okna s podmínkami ujíždí obrázek (nevím proč má pevnou velikost a není natahovací)
- drobečkovou navigaci bych z úvodní strany vypustil
- nadpis "Kategorie" snad není potřeba
- mně se naopak nelíbí to, že máš kategorie jak vlevo, tak i v obsahové části s obrázkama (jsou tam dvakrát, zbytečně)
- "Bannery pro vaše stránky" - to není věc, co bych dával na úvodní stránku
- "Naposledy vložené inzeráty s obrázkem" - nelíbí se mi hover a stylování jednotlivých položek
- samotné inzeráty (ty bloky) jsou také neuspořádané, chybí nějaké okraje (padding), top nabídka je zakulacená, ale ohraničení obrázku je hranaté, ...
- časté odsazení textu jak v inzerátech, tak popisech kategorií mi přijde celkem zvláštní
- "Odebírat nové inzeráty emailem z této sekce" - input pro e-mail zde vypadá úplně jinak, než například inputy pro zadání přístupových údajů pro přihlášení
- tlačítko "Prohledat inzeráty" v jednotlivých kategoriích je nějaké úzké
- jednou píšeš "TOPovat inzerát", podruhé zase "zvýraznit inzerát", vyber si
- je třeba nutit uživatele k opisování kódu, když jsou i lepší varianty (předvyplnění JavaScriptem)
- logo se mi zdá nějaké okousané

... už mě to nebaví :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0