Autor Zpráva
crater
Profil
Zatím nedokunčená ukázka mého nejnovějšího webu.
Prosím o váš názor a různé postřehy na maličkosti, co mi tam chybí :o)
http://www.crater.wz.cz/
Fred
Profil
Vypadá to pěkně, ale nemám rád tyhle srandičky
oncontextmenu="return false" onselectstart ="return false" onmousedown="return false" ondragstart="return false" takže musím hledat bookmarklet restore kontext menu
a tahle definice margin: -280px 0px 0px -325px; dost v mém případě zlobí, protože používám dost lišt, tímpádem mám nižší okno a bez zásahu do stylopisu nevidím odkaz crater page. Tohle target="_blank" taky není moc oblíbené. Přesto bych rozhodně tu stránku zařadil mezi ty lepší :-) , líbí
Petra
Profil
Myslím, že je to trochu hooodně nepřehledné s matoucí navigací. A nějak jsem z kontextu vyrozumněla, že by to mohlo být modré, ale nebylo :-(
crater
Profil
Frede:
-oncontextmenu="return false" onselectstart ="return false" onmousedown="return false" ondragstart="return false" - určitě odstraní, ani nevím co to tam ještě dělá, protože k tomu už není důvod a třeba v opeče se to lehce obejde :o)
- jo to vycentrování je docela hnusný, chtěl bych to udělat tak, aby mi to navrchu nezalízalo, zkusím to udělat jinak :o)
- targed="_blank" - no jo, to tam vlastně taky ani nemusí být :o)
- jinak jdem spokojen, že se ti stránečka líbí, dělaám weby skoro rok :o)
crater
Profil
Petro, nerozumím co je tam matoucí a navíc jestli sis zvolila třeba modrou, tak musela být, je to vyskoušeno v nejnovějších prohlížečích :o)
- díky za kritiku
Petra
Profil
crater: No koukám na to teď v IE a vypadá to hezky. Ale mně ty barevný tlačítka úplně někam zmizely, a menu šlo bíle přes ty šedý svislý čáry. Tak nevím :-) Jinak mě právě zmátlo, že nebylo výrazný skutečný menu, ale ty podtržené věci vpravo.
crater
Profil
heh, nevím o čem to mluvíš :-(
je možné, že máš zastaralý prohlížeš a proto ti doporučuju aktualizaci
Kráťa
Profil
Já zase doporučuji dělat web tak, aby se to zobrazilo i na starším prohlížeči a nenutit nikoho k používání jiného software.
Vstupní stránky nemám rád a ještě si tam autor namyšleně dá "přidat k oblíbeným", jako by si to snad celý svět chtěl přidávat a neuměl to. No a přidat si k oblíbeným stránku, kde nic není, pouze nápis, že se připravuje...
Jednou jsem napsal, co se mi na webech nelíbí, toto všechno splňuje, abych nedával odkaz, je to zde:

[b]Co se mi na webech nelíbí[/]
Často setkávám s tím, že kliknu na nějaký odkaz a zjeví se mi nápis: "Stránky jsou ve výstavbě", či tak něco. Přijde mi to jako kdybych si na parkoviště před domem napsal: "Auto je v tovární hale". Proč to ten člověk na web dává, když to nemá hotové :-).
Potom zase, věc, kterou nejsem s to pochopit, či přijít na to, jaký má účel. Je to taková ta nicneříkající úvodní stránka, kde je napsáno "vstupte". Přeci tím, že jsem napsal adresu a zmáčkl klávesu Enter, nebo klikl někde ve vyhledávači na odkaz, tak jsem vstoupil.
Tohle bych přirovnal k tomu, jako kdybych šel třeba do hračkárny a když bych tam vlezl, tak bych se ocitl v nějaké místnůstce, kde by byly jedny dveře, nic víc a na nich napsáno: "Vítejte v hračkárně, prodáváme hračky. Vstupte."
Pokud někdo tušíte smysl takovéto úvodní stránky, napište mi to prosím, rád bych se dozvěděl, proč to někdo dělá. Vždyť ta úvodní stránka je "index", podle kterého se projeví např. výsledky ve vyhledávačích (nebo ne?).
No a když se člověk konečně na takovou stránku dokliká, tak je tam odkaz na "přidat do oblíbených". Ostatní nefungují, neboť jsou
"ve výstavbě" :-)))))
crater
Profil
hehe, diky za kritiku:
- tak ta uvodní stránka je tam proto, abych se zbavil reklamy a taky proto, aby si každý mohl zvolit jakou barvu chce :o)
- doba pokročila a to že dělám stránku na nejnovější prohlížeče je moje věc, později ji pak nemusím celou předělávat :-)
- to že web není hotový znamená, že jsem si neudělal čas to všechno dodělat, ještě včera sem to měl všechno v tabulkách a teď??? no neříkej, že to není pokrok :-D
- co se týče oblíbených, to tam opravdu není pro celý svět, to ne, ale nezapomeň, že jsou lidé, co to do oblíbených nezvládnou dat (třeba moje kamarádky), tak právě pro ně to je.
- ještě když sem měl ty tabulky, měl sem každý button zvlášť a načítání stránky bylo velice zdlouhavé a proto sem to musel pozměnit.
- jednoduše řečeno, nijak si mi nepomohl web vylepšit, ale stejně děkuji :o)
MVK
Profil *
Prohlížeč Mozilla 1.6: Doporučit někomu upgrade prohlížeče, protože jsem líný nebo neschopný udělat stránky funkční i ve starších (neříkám ve všech) browserech je vrchol arogance. Být Petrou, ženu Tě svinským krokem.
0. Vstupní stránky jsou sice na nic, ale zbavení se reklamy na úkor umístění vy vyhledávačích je každého věc.
1. Profil může znamenat cokoli - většinou profil uživatele, nikoli autora. Když už na stránce jsem, mělo by to na odkazu být vidět.
Obrázky v profilu barvami ničí dojem.
2. Vybrat jiný barevný vzhled: Chyba 404 - soubor nebyl nalezen (http://i.wz.cz/404.html)
3. Galerie se připravuje: viz Kráťa. Když to není provozuschopné, tak to sem nedávej.
4. Přidat stránku k oblíbeným: Chyba 404 - soubor nebyl nalezen (http://i.wz.cz/404.html)l
5. Kniha hostů: Kod chyby KNI-001 ()
6. Design-web by crater: Chyba 404 - soubor nebyl nalezen (http://i.wz.cz/404.html)
7. Copyright © crater 2004: Chyba 404 - soubor nebyl nalezen (http://i.wz.cz/404.html)
8. Hodiny na stránce blikají jako o život a epileptici mají radost. Kromě toho 99% lidí je má viditelné jinde (Windowsáři na hlavním panelu) a tím se mění ve cvičení skriptování.
9. 470 je hezké číslo. Bude to podle odkazu počet návštěvníků, ale vskutku nevím, k čemu mi tato informace bude.
10. Při zoomu 150% je vidět, proč je web postavený na grafice špatná volba. Buď se má grafika přizpůsobit nebo tam nemá co dělat. Beztak nenese žádnou informaci. Ať Tě ani nenapadne zablokovat velikost písma!
11. Crater Page by mělo vést na profil a nikoli index.

Teď ke kódu:
www.w3.org a validátor HTML: This page is not Valid XHTML 1.0 Strict!, Errors: 45
XHTML 1.0 Strict není žádná legrace.
12. Například: znak ampersand & se nahrazuje entitou & (http://www.htmlhelp.com/tools/validator/problems.html#amp)
13. U obrázků je atribut alt povinný.
14. Tag underline není v XHTML Strict povolen a i jinak je jeho použití nevhodné - snižuje čitelnost znaků pod čarou a plete se s odkazy.
15. Když už target="blank", tak "_blank"! Stejně je použití vhodné jen ve specifických případech.

CSS:
16. Barevné lišty jsou jen opičárna pro M$IE.
17. Použití font-family: verdana; je nevhodné. Nutno definovat obecněji, ne každý má na počítači Verdanu. Např.: font-family: Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif; Písma volit dle požadovaného účinku, ale končit vždy rodinou.
18. Proč se definice fontů stále opakují?
19. Spousta nadbytečných informací v CSS i nadbytečných tagů v kódu. Kaskádové styly se jmenují od kaskádování. Nemusím stále opakovat jeden class, když mohu použít vnoření. Např: #hlavni div {}.

Web má účel informační, s grafikou doporučuji zamířit do oblasti DTP.
MVK
Profil *
Ještě mail: sjakotyc@technologist.com
crater
Profil
Móc děkuji za informace, které si mi dal.
Právě takovouto pomoc potřebuju :o)
Na mém webu se teprve učím psát XHTML, dřív sem dělal jen s HTML a také vylepšuji styl.
Validátor XHTML 1.0 a css znám a už sem podle něj opravil řadu chybiček :-)
Taky co se týče těch odkazů, které zobrazují chybu 404, tak ty ještě namám dodělané, na začátku jsem psal, že se web zatím vytváří.
Jsem začátečník a někde se weby musím naučit a proto jsem zvolil tuhle cestu a mrzí mě, že jsze se na web museli podívat, já vím, je to děs a hrůza :(
Mám zájem a snahu udělat dokonalý web (takový neexistuje) a proto sem se obrátil právě sem, pokud budete mít i jiné postřehy, které zde nebyli napsány, tak je sem napište i kdyby se vám stránka zdála jejhorší ze všech na světě :o)
Veškerou kritiku příjmám a všechny chyby se pokusím napravit tak, aby stránka vypadala co možná nejlíp, jen to nejde ze dne na den :-D
Ještě sem zapoměl, script hodin mi bliká jen v Mozile a pokud někdo máte jiný script hodin, velice o něj prosím.
A ještě poslední věc: to počítadlo mi nefunguje správně,asi 300 návštěv bylo mojich :-D na tom taky pracuju a taky bych chtěl scipt...
všem děkuji
MVK
Profil *
sjakotyc@technologist.com

Web není tak hrozný, ale je to nehotový polotovar, tak bych ho nedával ke kritice.
Co se mi hrubě nelíbí je přednost grafiky před informační hodnotou. Otestuj vše v různých rozlišeních, zmenši okno na půl stránky, zvětšit velikost písmy taky není na škodu. Nespoléhej na standardní nastavení.

Z mailu vybírám:Ještě by mě zajímalo v kolika prohlížečích moje stránka nejede
Obvykle stačí otestovat na MSIE 6, MSIE 5.5, Mozille 1.X, Firefox a Opeře 7.X. Profíci ještě v Amaya (-e?). V práci to mám nainstalované - dá se. Návod k instalaci jsem našel na netu a v češtině. Jsou i verze, které se nemusí instalovat.
Při standardním nastavení doma vidím: Funguje v MSIE 6.0, Mozille 1.6 a Opeře 7.51. V práci mám jiné starosti, bude to muset stačit takhle.
A nelze počítat, že každý má aktuální verzi. V práci normální člověk přijde k počítači a spustí, co mu admin nainstaloval. Změny v instalaci jsou porušením předpisů firmy a taky by dotyčný mohl dostat padáka. To je běžná praxe.

Takže:
- Grafika je sluha informace, ne naopak.
- Hodiny a počítadla je amatérismus nejvyššího řádu - uživatel stránek má hodiny jinde a počet návštěv je mu šuma fuk.
- Ne každý má nejnovější verzi Tvého oblíbeného prohlížeče.
- Stránka ke kritice má být vypilovaná do perfektnosti, jinak to schytá :-)

Ale ke kritice se stavíš dobře, chválím ;-)
crater
Profil
- tu grafiku zkusím udělat tak, aby se nezničila při zvětšování písma, jinak se mi líbí :o)
- počítadlo tak nechám na 100% , to že se ti nelíbí neznamená, že se nelíbí ostatním, je to věc každého a myslím, že tam nijak nezavazí, navíc je tam výhradně pro mě
- s těmi hodinami je docela problém že blikají, ale dokud nebudu vědět co dám místo nich, tak tam taky zůstanou, kdybych měl jen jiný script co nebliká, to by byla jiná ... a taky navidím důvod proč by tam nemohly být, toto je osobní stránka a tam je to snad jedno, jo takhle kdyby to byl web nějaký firmy .... tak bych to tam nedával, to by mě ani nenapadlo :-)
MVK:
Co se mi hrubě nelíbí je přednost grafiky před informační hodnotou
- ano, je pravda, že mám web postavený na grafice, ale kdyby tomu tak nebylo, tak by web vypadal jako každý jiný = nezajímavě (krom vyjímek)
Při standardním nastavení doma vidím: Funguje v MSIE 6.0, Mozille 1.6 a Opeře 7.51
- za toto děkuji a jsem rád že to tam fakčí :o)
Kráťa
Profil
crater: zkus se podívat na stránku s příklady javascriptu na JPW (http://www.jakpsatweb.cz/javascript/priklady/index.html#cas), zobrazení hodin je na http://www.jakpsatweb.cz/priklady/datum.js.html
Maxemail
Profil *
Hmmm pěkně tě ničí ale co už *4*
xdusa
Profil
Je to docela pěkný, ale momentálně mi nějak blbě jde internet, takže se mi to načítalo strašně pomalu. Jinak si myslím, že je to celkem dobrý. Možná bych to ale být tebou udělal ve "veselejších" barvách - trochu světlejší atd., ale stejně je to dobrý.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0