Autor Zpráva
Sump
Profil *
Zdravím všechny,

chtěl bych Vás poprosit o kritiku tohoto webu - www.metalicdesign.cz.
Zda změnit fonty, barvu písma kvůli kontrastu, nebo prostě cokoliv jiného, co by mi pomohlo tyto stránky doladit do nějaké ucelené podoby.

Dále na stránkách chybí hlavní banery s flashem, tak to prosím zatím zkuste ignorovat. (je tam pouze jeden na rychlo uplácaný statický baner na indexu). Vím, že baner této velikosti udělá hodně, ale bohužel jsem je ještě nedokončil.

Děkuji všem za názory a reakce - uvítám jakoukoliv kritiku.
marek094
Profil
× Menu (nahoře) je velmi nevýrazné - hlavně malé písmo - proti nadpisům v panelu (vpravo).
× Úvodní text příliš neupoutá. Pozornost se mi stále strhává na pravou stranu.
× Kontrast je místy hrůzný: panel ekologie - druhá část.
× Chyba chybějícího tagu "</a>" - "Rychlý kontakt" je jako odkaz.
× METALICDESIGN BULLETIN na hlavní stránku.
× Nevidím reference od roku 1998!

Já osobně bych řešil takto:
- V menu bych "ztučnil" písmo a v panelu zmenšil, možná i panel by bylo lepší tak o 50px zeštíhlit a stránku celkově roztáhnout z 941px na 960.
- Logo "MetalicDesign s.r.o." bych přesunul na tento banner, obsah je poté lépe na očích.

Design se mi jinak líbí, ale nejsem si jist jestli vystihuje zaměření firmy (např. ty ornamenty na pozadí), to je ale jen můj skromný názor.
Sump
Profil
Menu (nahoře) je velmi nevýrazné - hlavně malé písmo - proti nadpisům v panelu (vpravo).
Změněno na small-caps. Nyní by to mělo být výraznější.


Úvodní text příliš neupoutá. Pozornost se mi stále strhává na pravou stranu.
No ono to ani tak moc nevadí, že se pozornost "přeleje" na ten pravý slupec - ten totiž odkazuje na produkty a i proto jsou právě v něm ikony "TIP". Úvodní stránka je nudná, to bezpochyby, ale zde žádné experimenty zkoušet nebudu a nechám tam klasické "uvítání na stránky".
Zároveň je potřeba, aby ten boční panel pojmul dostatek informací při co nejmenším scrollování, proto bych ho nerad zužoval.

Kontrast je místy hrůzný: panel ekologie - druhá část.
Opraveno, zvýšen kontrast pomocí zesvětlení písma.


Chyba chybějícího tagu "</a>" - "Rychlý kontakt" je jako odkaz.
Opraveno.


METALICDESIGN BULLETIN na hlavní stránku.
No klidně ho přesunu na hlavní stránku, ale u tohoto typu společnosti si myslím, že odběr novinek nehraje tak podstatnou roli. Proto jsem ho nechal v "ke stažení". K tmuhle bych rád slyšel nějaký další názor.

Nevidím reference od roku 1998!
Zatím jsem žádné reference až na "Realizace" v záložce " Dveře & Vrata" neobdržel, takže ani nelze doplnit.

- Logo "MetalicDesign s.r.o." bych přesunul na tento banner, obsah je poté lépe na očích.
Ano s tímto já naprosto souhlasím, ale jeden z požadavků byl, aby logo bylo samostatně v horní části webu - takže s tím já holt nic neudělám. :(

nejsem si jist jestli vystihuje zaměření firmy (např. ty ornamenty na pozadí)
Netušil jsem jaké pozadí tam dát. Ty ornamenty, si myslím, vypadají celkem slušně, ale přesně jak píšete, určitě se to tam nehodí. Ještě asi zkusím něco dovytvořit.


Díky moc za reakci, snad to zase vypadá trošku lépe.
Další kritiku rád uvítám.
Jozin
Profil
Více méně souhlasím s marek094 a přidal bych ještě, že vlaječky na přepínání jazyka mi nějak nepasují do designu a myslím si, že by byly vhodnější nahoře. Přece návštěvník, který se dostane na stránku, která není lokalizována do jeho jazyku a neuvidí okamžitě možnost nastavení svého jazyka odejde. Proč by scrooloval dolů.
Sump
Profil
Tak jsem uploadoval většinu výše zmíněných věcí. Co vy na to teď?
Sump
Profil
Můžu poprosit zase o trošku kritiky? Většinu změn jsem již nahrál a netuším, jestli už to můžu zveřejnit, nebo jestli na tom mám ještě dělat.
Díky moc
AlastorM
Profil *
Sump:
ještě stále ale nejsou přesunuty ty vlaječky. Opravdu bych je dal do horní části. Já když otevřu web, který není česky ani anglicky, ihned hledám možnosti přepnout se do jiné jazykové verze a to by mělo být vždy v horní části na očích
Ivy
Profil
marek094:
Pozornost se mi stále strhává na pravou stranu.
* Souhlasím, také se mi to děje. Podle mě tam tu pozornost strhává nápadnost grafického prvku Tipy, způsobená zejména jeho velikostí. Jako potenciální zákazník si myslím, že to není dobře, nejprve mě zajímá co všechno firma nabízí a pak teprve něco jako Aluminium Frosting, Aluminium Glossy, Brash Frosting, Brash Glossy. Doporučuju zvážit zmenšení grafického prvku Tipy.

× METALICDESIGN BULLETIN na hlavní stránku.
* Podle mě to není na hlavní straně nutné. Není to něco co by v prvních 10 sekundách prvního dojmu ze stránky firmy ocenila.

* Jako zákazník co chce koupit dveře bych byla silně zmatená hlavičkou Kontakt, Ke stažení i ostatních: Flash video - možnost nechat statickou stránku..... To předpokládám že je nedodělané a v konečné verzi tam nebude, že ano? Jo aha, to jsou ty chybějící bannery.
* Motto Kov ještě nikdy tak nehřál trochu zaniká díky tomu že není celé na jednolitém pozadí. Je to škoda, jako motto je to pěkné. Doporučila bych zmenšit písmo nebo jakýkoliv jiný zásah, díky kterému by bylo motto výraznější. Rozhodně si myslím že si to zaslouží větší pozornost než ty Tipy, které teď opravdu dělají optickou kotvu celé pravé strany.
* Logo je umístěno opravdu nepřirozeně, trochu mě to ruší, ale není to nic tragického.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0