Autor Zpráva
PerToon
Profil
http://www.mujweb.cz/www/pertoon/tec

Zatím jsem se jenom pokoušel vytvořit stránku, která by simulovala jevy, které se můžou vyskytnout na výsledném webu, který snad jednou bude. Proto nehodnoťte obsah (který žádný není) a nesnažte se moc pochopit o co vlastně půjde. Hodnoťte design a kód a tyhlety věci. Stránka je designově chudá, protože bude sloužit spíše jako databanka mnoha souborů s informacema, takže důležitý bude text.
Děkuju za připomínky a neukamenujte mě...
Dero
Profil
Na tomhle se ještě nedá nic hodnotit, snad si jen přečti něco o správné definici fontů (např. zde).

Zápis font-family: Verdana; se mi ani trochu nelíbí...

Až bude obsah a až bude CSS v externím souboru, tak se vrátím. :o)
PerToon
Profil
CSS není v externím souboru, protože sem byl kdysi na tomto fóru seřván, že když chci slyšet názor i na CSS, tak ať ho dám přímo do stránky ať si ho zájemci nemusí přímo stahovat.
Dero
Profil
PerToon: Jiný kraj, jiný mrav.

Myslím, že je vhodné, když máš CSS přímo v dokumentu v případě, že chceš vyřešit nějakou chybu (např. chybné zobrazování). V kategorii názor na stránku je IMHO vhodné prezentovat web co nejpřesněji tak, jak bude vypadat ve výsledné podobě.

Jen moje selské uvažování.
Fred
Profil
PerToon No to tě asi seřval někdo kdo si to neumí z externího souboru zobrazit. Je docela dost různých rozšíření co to umí a bookmarkletů jakbysmet.
PerToon
Profil
CSS je již v externím souboru. Na definice fontů se hned kouknu.
PerToon
Profil
Tak co se týče změny fontů, nějakou dobu to bude trvat, protože obecnější a "oficiální" fonty se chovají úplně jinak a při stejné velikosti se jeví mnohem menší, takže to budu muset trochu víc přepsat a poradit se o typu písma se svými spolupracovníky.
Lukáš M
Profil
PerToon
klidně tam nechte ty co máte, ale přidejte k tomu ještě obecné rodiny
jinak celkově je to přehledné, jednoduché, není na tom moc co řešit, ale ok!
PerToon
Profil
Takže sem přidal ty obecný názvy, ale nechal sem si tam zatím ten MS Sans Serif jako hlavní... snad tím nikoho nepobuřuju...
A jinak nějaký výhrady? Obsah tam nějaký můžu dát, ale výsledný web bude stejně anglicky a bez desítek dalších stránek nebude moc dávat význam... spíš mi jde teď o tu formu uspořádání a tak..
Dero, můžeš se vrátit. :)
Polaris
Profil *
Vypadá to dobře...chtělo by to možná lepší hosting... ;-)
mat
Profil
Fred
PerToon No to tě asi seřval někdo kdo si to neumí z externího souboru zobrazit. Je docela dost různých rozšíření co to umí a bookmarkletů jakbysmet.

mám pocit, že o to prosil sám Yuhů - http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&topic=12074&foru m=5&page=-1 ...:)
igamenir
Profil
Velmi dobré. Jen se mi moc nezdá, že text je tučný, ale odkazy v něm nejsou. A na horizontální menu by se možná hodil výraznější hover, něco jako v tom svislém.

btw pokud to není tajemství, jaký význam má ten otazníček vlevo dole?
Timy
Profil
ad seřvání
Yuhů to myslel tak, že když máš nějaký konkrétní problém přímo v css, který chceš vyřešit, tak to máš hodit přímo do stránky, ne když chceš hodnotit web obecně.


PerToon
- to horní menu je takové nevýrazné
- neklikací logo

jinak nerad hodnotím design bez obsahu, takže tentokrát i trochu ke kódu:
- chybí některé meta tagy, předpokládám, že s obsahem budou doplněny
- src="pixel.bmp" -- radši bych používal jpg
- </h1><br> -- pokud chceš přeskočit na další řádek, tak to <br> tam není nutné, pokud chceš mezeru, tak bych to řešil spíš přes css
- "640x480 and higher recommended" tohle bych si taky ještě rozmyslel, každopádně pokud to bude český web, napsal bych to česky
PerToon
Profil
igamenir
btw pokud to není tajemství, jaký význam má ten otazníček vlevo dole?

Jaký otazníček? O žádným nevím? Mám tam akorát &nbsp;
Na horizontální menu by ten hover musel být složitě dělaný... musel by mít každý odkaz šířku... ale asi by to chtělo....
Myslel sem, že odkazy budou lepší když budou netučný aby byly jakože zřetelnější...
Jinak Igamenire děkuju za příznivou kritiku.
Timy
Profil
PerToon
Jaký otazníček? O žádným nevím? -- úplně vlevo dole máš otazník - <i>640x480 and higher recommended</i> </div></div><div>�</div>
PerToon
Profil
- src="pixel.bmp" -- radši bych používal jpg
To je jenom prototyp obrázku, pak tam budou samozřejmě normální JPG.
- "640x480 and higher recommended" tohle bych si taky ještě rozmyslel, každopádně pokud to bude český web, napsal bych to česky
Český web to nebude a bude to asi napsaný jinak, pokud vůbec...
- neklikací logo
Díky, to je výrazný nedostatek.
to horní menu je takové nevýrazné
Viz výše.
PerToon
Profil
Timy- to je nedělitelná mezera a zobrazuje se mi jako mezera...
igamenir
Profil
PerToon
otazníček
Hexadecimální editor odhalil, že mezi posledními tagy <div> </div> je znak #A0

EDIT: Kdo pozdě chodí ... :)
PerToon
Profil
No je tam ale já ho tam fakt nemám. :( Tak to nevím co s tím, vždyť je to nedělitelná mezera....
PerToon
Profil
Tak abych nezakládal nové téma, tak tedy sem.
http://www.mujweb.cz/www/pertoon/tec/kopyto.html

Zajímá mě, co si myslíte o designu, zdrojáku a hlavně, jestli se to v různých prohlížečích a rozlišeních nerozsype. Obsah tam není, protože je to jenom šablona. Odkazy taky nejsou funkční. Obrázek u nadpisu vím že tam není, protože tam zatím ani žádný být nemůže.

Děkuji za kritiku.
PerToon
Profil
Já vím, že je tohle drzý postup, ale nenajde se aspoň jeden člověk, který by mi to zkontroloval?
Díky.
Timy
Profil
PerToon
nemám rád dvě menu, ve kterých jsou stejné položky. Jinak to vypadá dobře.

OT: když kliknu na ikonku validity, tak mě to odkáže na validator, ale pokaždé mi to vyhodí chybu -- No Referer header found! -- neví někdo co s tím? Stává se mi to tedy u všech ikonek, nejenom u této, aby nedošlo k mýlce.
PerToon
Profil
Timy - ono možná levý menu se bude částečnš přizpůsobovat tomu, kde budeš, čili pokud budeš například v 'databance', tak tam budeš mít položky databanky. Ale dík za názor.

OT - jo, to by mě taky zajímalo, co to znamená.
JCh
Profil
v Opeře 8.50 OK
moc se mi to líbí, takové pěkně strohé, technicistní, nevýrazné, ale elegantní
logo W3C to trochu ruší, změnil bych na textový odkaz
PerToon
Profil
JCh - možná to tam nedám vůbec, jen sem chtěl trochu zamachrovat, že je to validní... textový odkaz nevím jestli by dával smysl... Možná že ho tam nakonec dím... Díky za tip...
Timy
Profil
eh, chyba, díval jsem se na starou verzi
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0