Autor Zpráva
Jurasek
Profil
Vážení přátelé,

předevčírem jsem konečně dal moje nové stránky na web. Kdybyste si našli trochu času a koukli se, budu moc rád za vaše názory. Není to ještě na 100% hotové, nicméně česká verze je téměř úpně hotová.

http://vanishingworldphotography.com

Jste skvělí, v minulých měsících jsem často četl vaše kritiky na jiné stránky, a myslím, že jsem se toho od vás hodně naučil........

Taky - mimo jiné - by mě velmi zajímalo jak se vám líbí fotky v galeriich - nemyslím tím fotky jako takové, ale hlavně světlost, kontrast a barvy; jsem na webu nováček, a teprve se učím skenovat a upravovat pro web.

Moc díky

Moderátor Petr ZZZ: V titulku „Prosim o názory/kritiky mých nových stránek“ chybí název či adresa webu.
pcmanik
Profil
Jurasek:
Neviem ci je to zamer, alebo mas nieco s hostingom, ale zobrazi sa mi len text a styri obrazky, ziadny design.

Po 5 refreshnuti webu uz vydim vsetko...
Plaváček
Profil
Jurasek:

Já vidím jenom tuto suchou hlášku: "Oops! Internet Explorer could not connect to vanishingworldphotography.com"
jenikkozak
Profil
Jurasek:
Reakce serveru skutečně nejsou nejrychlejší. Kdyby mě ty stránky nezaujaly poté, co jsem si pracně zobrazil úvodní stránku, asi bych prchl.
- Tu poslední položku českého menu bych rychle přejmenoval, aby si lidé nevšimli, že tam chybí enko. :-)
- Ty horní obrázky by mohly vést na úvodní stránku.
- Ve formuláři by popisky polí mohly být pomocí <label>ů, což je takový detail.
- Než jsem si zobrazil zdrojový kód, čekal něco hrozného. Byl jsem ale docela mile překvapen. Někde je víc <br> za sebou, jinde jsou u nepárových tagů na konci lomítka, maličkosti.
- U některých expedic nejsou dopsané texty. Ale díky tomu, že tam není nějaká suchá hláška, že se stránka buduje, jsem ochoten odpustit, že jsem musel zbytečně klikat do menu a pak dobu čekat (a obnovovat stránku.)
- V textech bych možná někde udělal jinde čárku mezi větami. Texty jsou jinak dobře čtivé. Takže jsem rád, že vidím víc než jen to „Oops!“ citované výše.
Až se bude chtít server se mnou bavit, podíval bych se ještě do fotogalerie.
Ivy
Profil
* Mě se to taky načítá velmi velmi dlouho, normálně bych nečekala a šla pryč. Napřed se zobrazí jakýsi seznam a naskočilo mi to teprve po jednom refreshi. Některé další obrázky se nenačtou vůbec.
* Plánované expedice bych doporučila vyhodit z hlavního menu a schovat je někam jinam, například pod titulek Plánované expedice. Například toto:.........I am sorry but this page is not written yet, because I only plan the expedition to Congo..... na mě nepůsobí moc dobře.
* Předpokládám že ve finální verzi to přestane být česko-anglickým hybridem.
* Při pokusu kontaktovat server vanishingworldphotography.com vypršel časový limit. Můj časový limit na tuto stránku tímto také vypršel, doporučuju odstranit příčiny těchto potíží, pak se ráda vrátím.
Jurasek
Profil
Ahoj přátelé,

moc vám všem děkuju za reakce. Moc si jich cením.

Máte všichni pravdu, že to teď jede strašně pomalu, nevím, čím to je. Když jsem stránky předevčírem testoval v IE9 a Mozzile, všechno jelo krásně a rychle. Ale včera jsem na to kouknul znovu a taky mi to jelo pomalu a musel jsem refreshovat. Zkontaktuju hosting. Dneska to je trochu lepší, ale pořád nic moc.

Speciální dík jenikkozak za to enko, to jsem si v zápalu boje s kódem opravdu vůbec nevšimnul :-)
Ivy
Profil
Dneska to jede svižně, máš úžasné fotky. Překlep "psychyatrické".
Jurasek
Profil
Vážení přátelé,

ještě jednou díky za komentáře/rady a trpělivost. Problém byl opravdu s hostingem. Omluvili se mi a je to (doufám) spravené. Dávám ještě jednou novou hlášku jako nové téma, to pokud by se ti, kteří se na toto vlákno už znovu nevrací, chtěli kouknout ještě jednou, když to teď jede normálně :-)))
joe
Profil
Prohlížím, za chvíli sem napíšu.


Prvně bych napsal, že se jedná o obsahově zajímavý web, jehož text je napsán celkem poutavě. Fotky jsou také moc pěkné, ale jsme na fóru o webdesignu, že :-)

Jako hlavní nedostatky vidim:

- celkem špatné čtení textu díky malému odřádkování (zvětšit line-height)
- menu se mi nelíbí, využil bych obrázků nad ním a to tak, že menu bych roztáhl po celý šířce, umístil ho s průhledností "nad" obrázky tak, že např. poslední obrázek vpravo bys změnil za svou fotku, text "About me" by měl černé průsvitné pozadí a bylo by to umístěno na té fotce ve spodu přes celou šířku. Tak by to vypadalo lépe, takhle je menu dost nepřehledné.
- není vidět v menu aktivní položka
- nadpisy a všechen ten text zarovnat vlevo
- dát pryč "~" od těch odkazů
- zrušit zakulacení rohů těch šedých bloků
- v podmenu co se objeví při najetí nedělat mezery (není to pak příliš k přečtení)


... takhle bych udělal to menu: http://webdream.cz/web.png
ta druhá položka - po najetí, mohlo by se to plynule vysunout nahoru
Jurasek
Profil
Vážení přátelé,

nezlobte se, že píšu nové téma*, ale pro ty, které odradily pomalé reakce serveru předevčírem .... je to spravené, tak se můžete podívat znovu, pokud máte zájem.

Těším se na další názory.

vanishingworldphotography.com

P.S. Myslím, že většinu chyb, na které jste mě upozornili, jsem opravil. Ale jen bych poznamenal, že logo jsem se rozhodl neudělat jako odkaz, protože všude je "zpět na hlavní stránku".

Moderátor Petr ZZZ: Přesunuto do původního (=sem).
Jurasek
Profil
joe:
Diky moc za dobré rady, a ten návrh menu je úplně suprovní, moc mě těší, že to někomu stálo za námahu :-))). Bohužel to asi nepoužiju, protože: a) je to na mě dost složité, asi bych to neuměl, b) ač souhlasím, že tvůj návrh je o dost hezčí a lepší, nechci tam svou fotku, myslím, že představit co nejširši škálu kmenů mi přijde potřebnější, a tím pádem by se tam to menu pak moc nehodilo.

......a kulaté rohy i vlnovky se mi líbí......sorry :-)))

Ale opravdu moc si tvých i ostatnich rad moc vážím, ten návrh menu mám (s dovolením) uložený, budu nad tím ještě přemýšlet...

Všem díky

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0