Autor Zpráva
Inpocasi
Profil
Dnes jsme spustili nové stránky naší meteorologické společnosti InMeteo. Nacházejí se na adrese www.inmeteo.cz.

Součástí designu je i nové logo společnosti: První písmeno tvoří stožár větrného rukávu, který nad ním ladně vlaje. Větrný rukáv často slouží k měření směru a částečně i určování rychlosti větru (používá se hlavně na letištích a dálnicích). Samotný název „meteo“ znamená v mnoha jazycích právě „počasí“.

Jak se vám stránky a logo líbí? Děkuji za názory.
Kry5
Profil
Logo je skvělé, ale se stránkama už to zase tak slavné není. Samozřejmě jsou to dobré moderní webové stránky, ale přecejenom bych k nim pár výtek měl:
1) Moc se mi nezdá menu. Ty tlačítka jsou hrozně vysoká a to i na to, že je to součást designu. Po zvýraznění už to sice působí lépe, ale stejně...
2) Příliš se mi tam nelíbí ta žába. Je až trochu kýčovitá

A to je asi tak vše. Jedná se jen o detaily. Každopádně hezké webové stránky :-).
jenikkozak
Profil
Kry5:
2) Příliš se mi tam nelíbí ta žába. Je až trochu kýčovitá
Což o žábu. Zvláštní je hlavně ta fontána za ní. Má-li vycházet ze žáby, tak z biologického hlediska by tomu mělo být asi v jiném místě. :-)

Inpocasi:
1) Nechápu žábu, listy, mraky, vodu a panďuláky. Takto namíchané mi to moc nedává smysl.
2) Při zmenšení šířky obrazovky se žábě uříznou nohy.
3) Anglická verze je zvláštní - rozcestník na stránky česky, slovensky a německy.
Texty jsou v pohodě, kód, no, no, dejme tomu, grafika se mi nelíbí.
Kry5
Profil
Ještě bych doplnil, že mi přijde zvláštní odkazovat ve zdrojáku na neexistující favicon ikonu :-)

Jinak souhlasím s jenikkozak.
peta
Profil
* Je to preplacane obrazky, viz jenikkozak. Z obrazku mi prijde nejzajimavejsi panacek s destnikem, mraky
* Tlacitka jsou tez po strance rozhazene nahodne.
* stranku kontakt mas resenou celkem prijatelne, ostatni za moc nestoji. Nejhur asi anglicka.

Co me na te strance ma zajimat? Osobne me stranky meteorologickych spolecnosti vesmes nezajimaji.

Jedine, co potrebuji, je zjistit aktualni pocasi a predpoved pro urcite misto. Napr prave to, ze ktereho si stranky prohlizim. Tohle jsem na strance nikde nenasel.

Druha vec, co me zajima je, vlozit si takove pocasi k sobe na stranku. Opet jsem nic takove nenasel. Takze zustavam u google.
http://webapp.fpf.slu.cz/gmapa/
http://www.google.com/ig/api?weather=opava,cz

Jestli k tomu pouzivaji jaky model nebo jake stranky provozuji je mi uplne fuk. Kdybys tam mel fotky ukazu, bylo by aspon na co koukat. Kapky cakajici o asfalt (viz ta fontana vody), auto pokryte ledem, tornado... Mozna mas neco v clancich, ale ty jsou kdesi zasite stranou. :)
Inpocasi
Profil
Kry5:
1) to mi psalo také pár lidí. Když ale byly drobnější, tak to nic neřešilo (nevypadalo to hezky). Zkusím to nějak promyslet...
2) ona takhle vypadá - oko není nijak dokreslené, je to přímo rosnička

Díky.

jenikkozak:
2) opravím
3) to není ještě hotové (dříve bude opravdu německá)

Díky.

peta:
Stránky, které hledáš, jsou na adrese: http://www.in-pocasi.cz - tam je vše, co zmiňuješ :)
Kry5
Profil
Inpocasi:
Ono ani tak nejde o to, že ta žába tak ve skutečnosti vypadá, ale spíš, že to na těch stránkách vypadá blbě (i když možná skutečně) :-)
peta
Profil
Inpocasi: Cili, jaky smysl ma ta stranka? Vse, co hledam poskytuji jini. Jestli 3 stranky spadaji pod jednu spolecnost nikoho v celku nezajima. Prijde mi to jako utraceni penez :)
jenikkozak
Profil
peta:
Cili, jaky smysl ma ta stranka?
Já to vidím tak, že tahle stránka je prezentací firmy, zatímco tamty tři jsou jejich produkty. Cílem tedy logicky je nabídka služeb.
Ivy
Profil
* Rosnička, která žije u nás takto nevypadá. Jedná se o jiný druh, který grafikovi vyjel z Googlu na dotaz "rosnička" a který u nás nežije.
* U nás se tradičně rosnička (ale ten náš druh) dávala do sklenice a předpovídala počasí tím že lezla nahoru a dolů. Podle mého názoru by se tam líp hodil například takovýto obrázek. Je to v našich krajích tradiční zobrazení rosničky která předpovídá počasí. Hádám že ten cizokrajný druh si mnoho lidí s počasím nespojí.
* Ta fontána za rosničkou působí opravdu hrozně. (Franto to je ta stránka s tou žábou co na nás s**e)
* Logo má dobrý nápad, ale ještě jsem neviděla modrý meteorologický pytel, jsem zvyklá na červené. Takže v konečném součtu působí divně.
* Obrázky jako takové působí nesourodě - každý pes jiná ves.
* Na stránce která "Patří k jedněm z nejnavštěvovanějších meteorologických serverů v České republice. " jsem předpověď počasí nenašla. Když si rozkliknu ty služby, tak jak již bylo výše zmíněno je tam internet a televize. Pochybuji tedy, že je citované tvrzení pravdivé.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0