Autor Zpráva
Enngage
Profil
Ahoj,
pustil jsem se do práce na novém e-shopu. Vzal jsem si nějaké ponaučení z kritiky minulého webu. Snad je to tentokrát o něco lepší. Prosím o novou kritiku:

Rád bych měl kritiku i na základní funkčnost - uzavírání obchodu

login: test@test.cz
heslo: test
Sir Tom
Profil
Enngage:
Ať se snažím sebevíc, tak na uvedenou stránku v nadpisu se nemůžu dostat...
Enngage
Profil
Pardon... chybička, opraveno... www.ennshop.cekuj.net
jenikkozak
Profil
Enngage:
Upřímně řečeno web na mne působí naprosto nedůvěryhodně.
Nevím, co za to může. Možná chybějící informace, nedbalé provedení designu, či textů („zákaznik“)? Ah, jasně, možná za to může subdoména a ta spodní reklama.
- Je nějaká chyba v kódování, na stránce s produktem se místo diakritiky zobrazují otazníky.
- Když kliknu na značku z Mobilních telefonů, menu se mi sbalí.
- V Registraci by to chtělo pořádně označit povinné položky. (Nebo e-mail a poštovní adresa povinné nejsou?) Popisky položek by mohly být pomocí <label>ů, což je detail. Ale aspoň mně ukazuje, že si kodér dal záležet.
- Nechápu informaci, kterou má nést patička.
- Úvodní stránka má duplicitu na adrese index.php?section content, první stránka seznamu produktů má duplicitu na page=1.
- Adresa typu „index.php?section=see&product=3“ je nepřátelská. :-)
- Pravý, střední a levý sloupec by mohly mít stejnou výšku.
Až tam toho bude trochu víc, rád se podívám, jestli se to zlepšilo.
Sir Tom
Profil
Enngage:
Zajímavé - dívám se pouze na vzhled.
* Nelíbí se mi ty bílé okraje na okraji prohlížeče (možná nastavit u html a body margin a padding na 0px).
* Logo je velice nevýrazné a malé - možná by to chtělo nějakou drsnější barvu...
* Pozor! Zelené písmo na zeleném podkladu se velmi špatně čte.
* Serifové (patkové) písmo se mi nelíbí - asi bych dal písmo sans-serif na místa, která mají být zdůrazněná, tj. menu, košík, postranní panely, apod.
* Nelíbí se mi horní menu - ocenil bych, kdyby bylo roztažené do celé šířky.
* input na vyhledávání produktů bych dal do celé šířky.
* Kontakt na člověka, který odpovídá, bych spíše necentroval, ale asi zarovnal do bloku.
* Předpokládám, že odpověď na otázku Proč kupovat u nás bude jiná. :D
* Tlačítka ve formulářích (zelený čtvereček s bílou šipkou) by měli mít cursor: pointer;
* Pozor na obrázky produktů - vypadá to, že obrázek je čtverec, takže jasně dochází ke zkreslení skutečné velikosti mobilu.
* Nelíbí se mi dole zaoblená patička - rozhodni se jestli chceš mít kulaté rohy nebo ostré rohy - ale měly by všude být stejné...

* Na kód a funkčnost jsem se nedíval... Je vidět, že web ještě není hotový...
* Suma sumárum - zkus ještě zapracovat na tom vzhledu - tento mě moc nepřesvědčil...

Ah, jasně, možná za to může subdoména a ta spodní reklama.
Ano, v tomto má jenikkozak pravdu, ale myslím si, že doména a hosting nakonec budou jiné...

P.S. (Osobní poznámka) Nebylo by lepší nejdříve dokončit E-knihovnu, než se pouštět do nového projektu?
Enngage
Profil
Děkuji, projdu to a zapracuju na úpravách. Tohle měl být právě takový nástin, abych zbytečně nerozšiřoval něco, co bude špatně, ale měl čas a klid to udělat správně.

Mohl bych se jen zeptat proč je adresa „index.php?section=see&product=3“ nepřátelská?:)

Sir Tom:
Eknihovna je v podstatě hotová - funguje až na drobnosti vše co jsem chtěl. Ten web jsem si dělal pro sebe, abych nacvičil programování. Nevím zda má smysl něco takového spouštět.
jenikkozak
Profil
Enngage:
Mohl bych se jen zeptat proč je adresa ‚index.php?section=see&product=3‘ nepřátelská?:)
Protože třeba „mobil-3“ nebo „samsung-S5570“ vypadá lépe.
peta
Profil
* chybna cestina (Ostatní příslušenství)
* neprijemne barvy, ruznoroda matouci grafika (nekolik grafickych stylu)
* slaby kontrast pozadi pismo z v zahlavi menu bloku
* zadny obsah
* rozpadajici se registracni formular (ruzna sirka sloupcu tabulek)
* pro nakupni kosik, nakup, je nutne se prihlasit? Jdu jinam.
* pri full screen se ta stranka tak nejak ztraci
* html kod obsahuje more chyb a spoustu vlozenych JS. Nemuzes proste JS kesovat v jednom souboru? Ve strance bys mel mit 1x tag script, max 1-3 styly (screen, print, pda) a zadne takove srandicky jako 8x script, script ve strance, style="display:inline". Tady ti napr schazi uvozovky content=text/html; charset=windows-1250">

Az to budes mit hotove, kompletni, tak dej vedet do fora. Do te doby bych takovou praci moc nevystavoval.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0