Autor Zpráva
ziminix
Profil *
Zkritizujte mi prosím www.digiservis.cz. Díky.
Timy
Profil
ten hover je sice zajímavý, leč se mi zdá nevýrazný
tenlhe zápis trochu nechápu:

<span class="bmezera">&nbsp;</span>
Zhotovování fotografií z digitálních fotoaparátů<br />
<span class="mezera">&nbsp;</span>
Počítače Triline sestavené přesně podle Vašeho přání<br />
<span class="mezera">&nbsp;</span>


jinak tam nic moc není. Nebo máme hodnotit i ten eKatalog? http://digiservis.ekatalog.biz/katalog.aspx
mazlo
Profil
Validní, XHTML, souhlasím s Timmym :))

Jinak jenom takový pznámky ... u odkazu služby (uvodní stránka) bych tu nabídku udělal formou seznamu (ul --> li), bude to hezčí než odřádkování (<br />).
Chamurappi
Profil
Reaguji na ziminixe:
Nemáš definovanou barvu pozadí pro <body>. Čitelnost to sice neohrožuje, ale vidím dobře obrysy jednotlivých částí, což zřejmě není žádoucí.

Pro zajímavost: Převodem do HTML 4 bys ušetřil 7 % kódu.
Radek Hrabůvka
Profil
Menu nemá preload. Rozhozený design v IE (to se nevidí často).
Timy .bmezera {display: block; height: 5px;} To používají ti, co neznají line--height! Místo, aby nastyloval seznam, tak to zprasí!
Chamurappi Ty procenta se mi nezdají (v tomto konkrétním případě), já napočítal úspory asi 6,5% při odstranění odsazení, asi 1.5% převod do HTML, asi 3% při odstranění doctype, asi 2% při změně konců řádek z CR+LF na LF. Když jsem zkusil všechno, úspora něco málo přes 12% a 200bajtů, z 3516bajtů na 3137bajtů.

To je lepší se zaměřit na grafiku, obrázek http://www.digiservis.cz/grafika/zahlavi.png jsem stlačil z 15739bajtů na 13825bajtů, což je asi 12% a skoro 2kila.
Timy
Profil
Chamurappi
html kód má 3.5kb, 7% z toho je 0.245kB. Modem při rychlosti stahování 2.5kB/s to tedy stáhne přibližně za jednu desetinu vteřiny. A jestli by na něčem ušetřil místa tak spíš odstraněním nesmyslů jako <span class="mezera">&nbsp;</span> nebo přímým stylem <img(...) style="border: solid 1px #000000;" /> a vynecháním zbytečných meta tagů či bílým místem.

Nemluvě o tom, že daleko úspornější by bylo zmenšit/vynechat(menu) všechny obrázky, jak už tady psal Radek Hrabůvka. tím by se ušetřilo úplně nejvíce místa. Jo a s vypnutými obrázky se nezobrazí logo a není poznat, o jakou stránku se jedná. Chtělo by to pod logo vrazit nějaký nadpis, který se zobrazí jen když jsou vypnuté obrázky.
ziminix
Profil *
Toho rozhození v IE už jsem si taky všimnul. Hned zítra na to skočím a spravím to. Ano, ty služby předělám do seznamu. Kopíroval jsem to z půvopdní verze, takže se ještě bude dolaďovat. Mohl by mi někdo pořádně vysvětlit co je to ten preload u menu?
Timy
Profil
ziminix
když používáš obrázkové odkazy a máš tam hover, tak se ty "hoverovací" obrázky načítají až když poprvé přejedeš myší přes odkaz a pak to blbne a různě problikává apod. Můžeš to dělat buď nějak přes JS nebo je necháš normálně načíst přes <img> ve zdrojáku a vypozicuješ někam pryč, ať nejsou vidět.
ziminix
Profil *
Já teda nevim, ale ten nadpis pro vypnuté obrázky tam je.
ziminix
Profil *
A bez JS je to pozicování jediný způsob?
ziminix
Profil *
A nebo to taky místo pozicování udělat přes display: none;, že?
Timy
Profil
není nadpis

A nebo to taky místo pozicování udělat přes display: none;, že? -- mám takový pocit, že opera ty obrázky nenatáhne. Zkus to
Radek Hrabůvka
Profil
Pak to jde udělat jedním obrázkem, ze kterého jde vidět jen část. Prý to vymyslel Pixy a stal se tím slavným.
"Můj" zjednodušený kód, většinou stačí: CSS rolečky jedním obrázkem
Ukázka menu - je to kombinace s textem, ale ten jde vyhodit.

Pixyho řešení: http://wellstyled.com/css-nopreload-rollovers.html
Radek Hrabůvka
Profil
Timy Já jsem jen programem IrfanView, je zdarma a má výborný plugin na ukládání PNG :-))) ,otevřel a znova uložil ten největší obrázek, žádná změna grafiky.
Timy
Profil
Radek Hrabůvka
to neznám, používám photoshop a mám takový pocit, že s png nějak nekamarádí, když se pokouším něco uložit do png, vždycky je to strašně velké nebo strašně nekvalitní. Ale zkusím ten tvůj, uvidíme:-)
ZIMINIX
Profil
Omlouvám se, za nesprávné tvrzení, protože nadpis se zobrazí jen při vypnutých stylech. Nadpis který se zobrazí při vypnutých obrázcích už jsem tam dodělal pomocí z-index. Teď pracuji na menu.

Jak jsem se tak koukal po internetu, tak jsem zjistil, že takový nadpis pro zobrazení bez obrázků nemá třeba ani DobrýWeb.cz a to už je co říct. Testováno v Opeře 8.
ZIMINIX
Profil
Takže prosím o novou kritiku. Menu už je předělané podle Pixyho návodu all in one. Nadpis při vypnutých obrázcích už tam také je. Seznam služeb a položky v Kontaktech už jsou také předělané do seznamů.

Ještě bych se chtěl zeptat Timyho, jak by jsi zvýraznil ten hover?
Fred
Profil
Stáhni si PNG optiomizer ještě nějaký kb ušetříš.
ZIMINIX
Profil
Díky Frede. Jinak ty nemáš žádnou připomínku k viditelnosti hoveru?
Fred
Profil
To ne, ale když se ptáš, vadíí mi tam ty 4 obrázky dole, začnou se načítat dřív než grafika z css, asi by bylo lepší udělat z nich jeden obrázek a dát je na pozadí nějakého divu, nebo z nich udělat display block odkazy s pozadím toho obrázku přímo do e-shopu na ten který výrobek.
Timy
Profil
ZIMINIX
jak by jsi zvýraznil ten hover? -- osobně mám nejradši změnu pozadí. Takže třeba by všechny položky mohly být na začátku světlě (jako je teď Kontakt a digiSběrna) a při hoveru by ztmavly (jako je služby a Eshop). Ale co se týče designu tak moc neporadím, jsem grafická lama...

Prostě IMHO by měl být odkaz při hoveru nějak viditelně odlišen od ostatních odkazů, což tady moc není. Ale jestli se ti tak líbí, klidně to nech, žádná strašlivá chyba to není:-)
ZIMINIX
Profil
Taky mě to napadlo. Ale myslíš, že by to pak bylo při tom hoveru hezký? Ono aby to bylo vidět tak by se to muselo trošku více ztmavit. Časem k tomu snad dojdu, protože tyhle malý úpravy dají strašnou práci :-). Ty obrázky dám do pozadí. Ten kód se mi taky bude potom více líbit :-) . Jinak díky všem za kritiku.
ZIMINIX
Profil
Ještě k Fredovi, ty obrázky jsou jen ilustrační.
ZIMINIX
Profil
Existuje nějaký způsob jak nahradit target při xHTML 1.0 Strict, tak aby to bylo validní?
mazlo
Profil
ZIMINIX

Jo, zkus JS :)
mazlo
Profil
ZIMINIX

Jo, zkus JS :)
ZIMINIX
Profil
A nějaký, když si uživatel vypne JS? Asi ne, co? Takže buď tam budou dvě chybky a nebude to valid a nebo to dám na Transitional a bude to valid. Co myslíte, že je lepší? Někteří to tam prostě nechají na strict a kašlou na ty chybky, protože je tam nutně potřebují.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0