Autor Zpráva
Jan Knížek
Profil
Dobrý den,
před měsícem jsem vydal první verzi webu o knihách, která se nikomu nelíbila;), proto jsem vydal novou. Prosil bych o kritiku. knihy.hra-rfu.cz.
Děkuji,
Jan Knížek
Adrifinel
Profil *
No, já bych sehnala nějakého korektora. Pač jsem četla recenzi k jedné knize, co je hned na úvodní stránce a řeknu ti, zlatej Google Translater. Nehledě na faktické chyby. Draci patří spíše do fantasy než do scifi.
Zpomalila bych rovněž načítaní knih, pač se je člověk ani nestačí předčíst.
Odstranila bych zadej... proč tam prostě jednoduše nenapsat Jméno a heslo, že.
pavuk
Profil
Nejen že je to nečitelný, ale navíc je to i absolutně "nečtitelný", ty texty jsou skutečně katastrofický. Znechucen odcházím, přestože jsem přečetl s chutí už několik knihoven a knihy mám rád a rád bych se dozvěděl víc... Ovšem ne tady
peta
Profil
Jan Knížek: Desive.
* nahore mas grafiku ala deti a paprsky
* vlevo mas grafiku plne ostre cary a barvy s jakymisi modrymi balicky jako odrazkami
* vpravo mas grafiku, no, to bych ani grafikou nenazval, to je smichane vsechno mozne; navic je vsechno na sobe tak nalepene
* hledat, kniha a pod, bily text na svetle modrem pozadi, temer neni videt; mnechapu, proc ta policka zasahuji do textu a nejsou v hlavicce (na strance legenda to fakt vypada desne)
* tlacitko ma jednou bily text, podruhe cerny, jednou je cele kulate, podruhe jen z pulky
* v okne 500x500 reklama vybuoh preteka stranku, cili nezadal jsi minimalni rozmery
* nepodtrzene odkazy
* obsah stranek urcite neprosel aspon pres word, je tam chyb, jak maku:
je:"A (mezera)
tam e veřejný (je)
píšeš, pro (tecku?)
klávesy Shift (male pismeno)
před tím musíě být registrovaní (š, registrovan?)
náš e-mail: knihy@hra-rfu.cz (bez dvojtecky a tecka na konci)
Text bych navrhoval ale uplne prepsat, zjednodusit, zlogicctit (casto michas ovladani prohlizece s ovladanim webu), odstranit neurcite vyrazy jako tam, tamto, nekam, nekdy, neco, pravdepodobne

Kdyby to bylo na me, z celeho webu bych nechal grafiku loga a ostatni zrusil a udelal jinak.
margin
Profil *
Ze struktury nadpisů je zjevné, že netušíte, k čemu slouží nadpisy:
H1: Vítej
H2: Domluvili
H2: Napiš
H2: Tento web
H2: Seznam
H2: Líbí

Ta to, že používáte list-style-image, jsem se ani nemusel dívat do kódu, obrázkové odrážka jsou v místě, kde to nelahodí oku, ale je jisté, že v jiných prohlížečích budou jinde, ale většinou taky v místě, kde to nebude lahodit oku.
http://teststranek.kvalitne.cz/odrazky1/

Menu má hover po celé šířce, ale klikatelný je jen text, což je velmi matoucí, obzvlášť, když je u většiny položek text odkazu krátký, oproti šířce menu.
http://teststranek.kvalitne.cz/menu5/

Proč používáte <style> a když už, proč je až za prvním odstavcem, a né v hlavičce?
Jan Knížek
Profil
[#2] Adrifinel
předčíst.
Co tím myslíte? Mění se po 15 sekundách, to mi přijde dost na přečtení nadpisu a části popisu. Chyby a žánry ještě nemáme vychytané;).
[#4] peta
* vpravo mas grafiku, no, to bych ani grafikou nenazval, to je smichane vsechno mozne; navic je vsechno na sobe tak nalepene
o tom vím, mám tam málo místa.
* hledat, kniha a pod, bily text na svetle modrem pozadi, temer neni videt; mnechapu, proc ta policka zasahuji do textu a nejsou v hlavicce (na strance legenda to fakt vypada desne)
Jak zasahují do textu? Nemáte příliš malé rozlišení? Mě se zobrazují v tom modrém pruhu.
Text upravím.
Jan Knížek
Profil
[#5] margin
Díky za odkazy. Koukal jsem na nějaké weby a všude to měly dělané přes odrážky, tak jsem myslel, že je to tak lepší. Co je tak špatného na <style>. To, že je až za hlavičkou je moje chyba, špatně jsem to vložil PHPkem.
Jak by měly být udělány ty nadpisy? Myslel jsem ten hlavní a pak menší.
Díky všem za reakce.
Adrifinel
Profil
Jan Knížek:
15s dost? No jak pro koho. Když vezmete v úvahu, že tam půjde mladej člověk nebo někdo s kurzem rychločtení tak ano, ale myslete taky na starší a pc negramotné lidi, kteří k vám zavítají. Třeba lidi se kterýma jsem na kurzu, by měli problém si ten popis za těch 15s předčíst.

Navíc jsou psané tak krkolomnou češtinou, což přidává na době čtení než člověk přeluští o čem to je.
Jan Knížek
Profil
Adrifinel:
Dobře, interval zvětším.
jenikkozak
Profil
Jan Knížek:
- „databáze knih - 2011 &copy;Jan Knížek, webmasterem Jan Knížek. Databázi spravují Jan Knížek a David Kuneš.“ Tak dobře, Jane Knížku, nestačí to napsat jednou?
- „Na webu děláme pouze z nadšení, web obsluhuje přes 4000 řádků dlouhý zdrojový kód, rozdělený do 77 souborů. Na webu je 78 obrázků vyjma obrázků obálek knih.“ Jistě bude každého zajímat, kolikrát jsi ve zdrojovém kódu, který ani nemůže vidět, použil Enter. Tuto informaci určitě nedávej na úvodní stránku.
- „Můj počítačový blog zde:http://www.hra-rfu.cz.“ Já ti nevím. Propaguješ knížky, jak tvrdíš, nebo jen sám sebe a kámoše, co ti pomáhal dělat web?
- Rámečky kolem položek u knížek se mi nelíbí, stejně jako políčka v záhlaví.
- „Pokud jsi zapomněl svou přezdívku, nech si ji poslat na e-mail. Pokud jsi zapomněl heslo, můžeš si e-mailem vygenerovat nové. E-mail má platnost 30 minut.“ Tedy e-mailová schránka je vlastně e-mail, má však trvanlivost půl hodiny. :-)
Knížky mě zajímají, ale tvůj web mě nezaujal.
Jan Knížek
Profil
[#10] jenikkozak
- Rámečky kolem položek u knížek se mi nelíbí, stejně jako políčka v záhlaví.
Jaké rámečky a jaká políčka?
jenikkozak
Profil
Jan Knížek:
Jaké rámečky a jaká políčka?
Formulářová políčka, např. jmeno_prihlaseni. Při pohledu není jasné, že se jedná o políčko, do kterého se má psát.
Rámečky jsem myslel ty, které v popisu knihy ohraničují jednotlivé části. (Např. počet stran, rok vydání...) Nezapadají do zbytku designu, jednotlivé části od sebe odtrhávají, místo toho, aby je spojovaly.
Jan Knížek
Profil
[#12] jenikkozak
Aha, to je asi pravda. Mohu se zeptat jak to zlepšit (myslím popis knihy)?
Bylo by lepší dát to do jednoho rámečku, nebo rámečky úplně smazat?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0