Autor Zpráva
chleeba
Profil
Dobrý den jeto moje druhá zakázka. Zajímalo by mně co si o tom myslíte a popřípadě co změnit.

Práce na vebu: cca30h
- založení webhostingu, převedení domény na nový hosting
- grafický návrh vzhledu webu + logo
- úprava textu
- uprava obrázků
- dopnění nových textů
- doplnění nových obrázků a jejich grafická úprava
- programování HTML + CSS
- testovaní webu a následné optimalizace pro prohlížeče
- do budoucna se počítá s aktualizací obsahu webu.

Pracovní verze webu: http://chleeba.ic.cz/

PS: Ještě čekám na pár podkladu od zákazníka tak web jeste není na 100% doplněný.
PS: Jak udělám, že když vložím odkaz třeba na FB tak ať mi k odkazu vyskočí i náhled stránky nebo třeba nějaký obrázek.
Adrifinel
Profil
No, to menu složené jenom z textu, bez grafiky na mě působí divně.
Celkově to na mě působí jaksi podivně.
chleeba
Profil
Adrifinel:
Děkuji za názor.
Menu sem měl v návrhu i s grafikou, ale chtěli to mít co nejjednodušší a tak si vybrali takovou varianu.
Ivy
Profil
To zůstane černobílé?
chleeba
Profil
Ten "motýl" bude mít ještě nejspíš modrý nádech ale uvidí se. Pročpak ?
honza33
Profil
Je to docela hezké - jednoduché, ale třeba ty obrázky v galerii bych zmenšil, divně se to roztahuje. A na té stránce kontakt bych ty informace nenechával tak dole při okraji.
baklazan_
Profil *
ja by som mozno este skusil iny font
chleeba
Profil
Tak sem zapracoval na připomínkách.
Taurus
Profil
Levé menu rozbíjí vyvážení stránky. Takto určitě ne. Zakomponoval bycho ho do prázdného prostoru s logem. "Naše články" zní podivně, zrušil bych "Naše". Že jsou jejich je předpoklad. Toplist se tam nehodí. Jako minimalismus poměrně pěkné, ale něco mi tam prostě chybí. Barvy, nějaký drobný detail. Pozadí je takové jednolité šedé, návrhářky si zaslouží trochu života (i kdyby chtěly decentní design). Oprav si typografii (hlavně pomlčky). Nikdy nezmenšuj obrázky kódem, vypadají pak i škaredě. Když člověk otevírá článek, měl by být klikací nadpis, "celý článek" a obrázek. Nadpisy zapadají, jsou malé. "© Copyright 2011 Papilio Fashion" je blbost, viz typografie. Zrychlil bych lightbox, nebaví mě na něj čekat. Chybí mi tisková verze.
Dědeček
Profil *
chleeba:
PS: Jak udělám, že když vložím odkaz třeba na FB tak ať mi k odkazu vyskočí i náhled stránky nebo třeba nějaký obrázek.
Open graph protocol .. zkontrolovat co se zobrazí na fb můžeš tady http://developers.facebook.com/tools/debug
peta
Profil
chleeba:
Tohle je amaterska prace.
* Ruznoroda grafika (abstraktni motylek do ztracena, stinovany nadpis, dole rozmazany text, ostra fotka s hranatm okrajem, ostry okraj cele stranky, nesitelna paticka)
* Nevyvazene marginy a padingy, stranka a prvky jsou nesoumerne a nerovnomerne rozmistene, hala-bala. Layout grid 960 ti asi nic nerika. Levy sloupec ma 100px, bily asi 400 a fotka asi 600. neni mezi nimi pomer
* Stranka kontakt je nedomyslena.
* Clanky maji rolovani, hm. Jednak se mi cela stranka roluje dolu a jeste clanek. Zhora mam asi 50px mista, klidne mohla byt stranka vys a nescrolovala mi stranka. Vertikalni centrovani asi neznas. Neustale se to tema opakuje v css.
* Mozna bych zvazil okraj kolem stranky.

Co se tyce vzhledu, az na to menu a nektere nedostatky se to da. asi bych ho dal nekde nad motylek nebo pod nej, tu stranku rozdelil na pulku?
Ivy
Profil
* Barevné je to daleko lepší.
*Kontakt: je to moc nalepené k pravé straně, navrhuju trochu odsadit.
* O nás: Proč navštěvovat náš web? Za tím by mělo být něco o práci (protože naše návrhy jsou blabla), to ostatní je skvělé a patří to tam, ale až za to. Nebo snad holky nechtějí prodávat? Doporučovala bych sjednotit fotky na stejné stránce - jedna je černobílá, jedna je jenom tvář - takhle to působí poněkud nesourodě.
* Ceník - nějak se ztrácím, je to konfekce nebo to jsou originální návrhy? Zdůraznila bych (někde nahoře) že je to bez materiálu.
* Naše články - souhlasím s tím že "Naše" je nadbytečné a zašla bych ještě dál. Doporučuji články rozdělit na dvě části 1. Současné trendy a přehlídky 2. Minulost módy. U článků mě také vadí text s rolovací lištou, takové věci osobně nemám ráda.
* Článek o plavkách je super. Mám dotaz: dřív bylo koupání nezákonné? To by mě zajímaly další podrobnosti. Vloudila se tam taky chybka "&bdquo" a textík bych doporučovala ještě kapku stylisticky vybrousit. Taky by mě potěšily další historické fotky.
chleeba
Profil
Děkuji za názory pokusím se to přepracovat.
peta
Profil
Mno, kdyz se prodava obleceni, tak modelky maji zakazano se usmivat, protoze jeji usmev pritahne pozornost a na obleceni se nehledi. Prodavaji se pak jeji fotky :)
chleeba
Profil
Dle vašich připomínek jsem udělal pár změn:
Upravil velikost stránek na 960px
Zmenšil odsazení od vrchu z 80px na 30px
!!Upravil proporce stránek!! - I když jeto v HTML+CSS tak to dalo zabrat a jak počítám tak počítám asi mám někde chybu neboť v IE6 to je zas rozházené :(
Zvýraznil patičku
Udělal nové navigační menu
Ceník udělal pomocí tabulek
Snažil sem se sjednotit barvy
Udělal rámeček 2px kolem stránky

Co se týče textu tak jsem sni my mluvil a poopraví se a dodají se fotografie i k článků, tak ještě nejsou doplněné. A co se týče rolování v článcích zatím to nechám tak do budoucna to možná upravím.
chleeba
Profil
Tak jsem ještě změnil pozadí a kapku si pohrál s barvami a menu. Tak snad už to teď vypadá k světu.
Ivy
Profil
K novému vzhledu:
* S tím modrým motýlem se mi to líbilo víc. I když chtějí decentní design, nějaká barva tam chybí, teď je to opravdu fádní.
* Menu sice předtím nebylo ideální, ale teď se mi líbí míň, je takové příliš vystrčené.
* Pořád nevím jestli je to konfekce nebo originály - návrhářky by v tom snad měly mít jasno.
* Na stránce ceník bych oba odstavce prohodila. Nejprve povídání o cenách a poté doplňkové služby.
* Ceník: formulace "V ceně oděvu je zahrnutý střih a návrh. Cena zvoleného materiálu je placená zvlášť. " mi připadá poněkud neobratná. Doporučuji nějak takto: V tomto ceníku je zahrnutý střih a návrh, materiál si zákaznice vybere a jeho cena je připočítána. V tom odstavci co je nyní první je dvakrát také, doporučuji nahradit jednou slovem též nebo jiným, nebo přeformulovat celé.
Taurus
Profil
Zásadní chyby viz můj příspěvek přetrvaly. Nevidím v podstatě rozdíl.
chleeba
Profil
Tak jsem to kompletně překopal.
Doufám že teď už je to vončo :)
Pracovní verze webu: http://chleeba.ic.cz/

Ještě budou dodané obrázky ke článkům, galerii, klikací logo atd. Spíš mně zajímá jestli už jdu správnou cestou.
Pořád mně zlobí IE6
A taky kolik má cca hodnota taková stránka ??
Mistr
Profil
chleeba:
(1) Doplníš klikací logo?
(2) Ze stránky Články bych na vlastní články odkazoval i klepnutím na obrázek tohoto článku. Funguje to tak i třeba na portále IDnes.cz.
(3) Titulek stránky (tag TITLE v části HEAD v HTML kódu) je neustále totožný.
(4) K článkům bych doplnil nějaké údaje o datu vydání (sepsání článku), jménu jeho autora apod.
(5) U článků (například Na ples jedině s Rudou!) je dle mého text vpravo příliš natlačen na neaktivní, byť přiznaný svislý posuvník (v Mozille Firefox 6).
(6) Z textu článku se obtížně dostávám zpět na seznam článků. Musím si v menu vyhledat položku Články a klepnout na ni. Co třeba na úvod článků přidat odkaz na rubriku články apod. Protože zatím je článků poměrně málo, avšak až jich budou spousty, budu muset vždycky složitě přes menu odstránkovávat (?) na starší články?
(7) Ve stránce Ceník si oprav překlep Pánska konfekce.
(8) V téže stránce - zmíněné již v předchozím bodě - uvádíš V ceníku je zahrnutý střih a návrh, materiál si zákaznice vybere a jeho cena je připočítána. Při tvorbě oděvů na míru činí výše nevratné zálohy 200 Kč. A já se táži: Zákazníkům je materiál přidělován nebo si jej také může vybrat?
(9) A ještě jednou k Ceníku: Oprav si překlep Nabízíme také možnost poradenství v oblasti módy a designu, Vytváříme také bytové doplňky, u nichž je cena individuální. Buď větu ukonči tečkou nebo použij malé písmeno.
(10) Proč ve stránce O nás nejsou některé odstavce odděleny vertikální mezerou a jiné ano? Navíc píšeš ve stránce například o kontaktech. Proč je tedy hned hypertextově neodkázat?
chleeba
Profil
Děkuji za rady zapracuji na připomínkách.
Petr ZZZ
Profil
Stránka O nás (platí možná/částečně i pro jiné stránky):
Na motýlovi je poznat, že je mrtvý/vypreparovaný (pravděpodobnost, že u živého motýla bude zadní hrana předního křídla svírat s podélnou osou těla pravý úhel, je mizivá, toto je standardní způsob preparace). Taky stín pod motýlem bych zlikvidoval, nemá funkci a nevypadá dobře.

Ta tři děvčata bych dal nafotit profíkovi a všechna naráz, aby se sjednotilo alespoň pozadí a perspektiva, když už musí signalizovat individualitu; ta slečna v modré bundě by si zasloužila trochu barvy, je opravdu hodně bledá. Návrh: Ať si nasadí každá jiný klobouček, ale vyfotit ať se nechají všechny stejně. Současný stav vnímám jako velmi nezdařený pokus o individualizaci – jako celek dělají ty tři fotky trojici módních návrhářek dle mého názoru jen ostudu.

Galerie:
Zůmováním textu mizí menu a rozpadá se souvislost fotky s textem.

Lightbox se pomalu načítá (vidím to jako problém mnoha webů; sám Lightbox nepoužívám a netuším, zda je to zásadní problém Lightboxu nebo jen kodérů, kteří ho neumí vhodně implementovat).

Články:
V článku o plavkách jsou pravopisné chyby (jiné články jsem nečetl) a chybný zapis &bdquo, na který upozornila Ivy bezmála před týdnem, tam stále je (podobně &lbquo). (Vypadá to na nějaké entity, zkus doplnit středník, zda to pomůže).
Ivy
Profil
Nový vzhled:
Ten současný motýl mi nijak nepřekáží, kdyby to byla stránka o biologii, tak se dokonce hodí daleko víc. Původní podoba motýla se ale daleko lépe vztahuje k těmto stránkám, vyjadřuje nejen motýla, který symbolizuje název firmy, ale vyvolává i představy "motýlích látek a motýlích šatů". Řekla bych že by to mohlo být pro zadavatelky stránek žádoucí. Mimochodem čtou tuto diskusi? Myslím že by to pro ně mohlo být inspirující.
[#20] Mistr
Za bod 8 můžu já, formulaci jsem jen tak nahodila, chtělo by to dopilovat. Třeba "materiál si zákazníci vybírají...." nebo vymyslet ještě něco jiného. Což je obecně velmi těžké a formulace typu zákazník/zákaznice nebo zákaznice/ík většinou působí více či méně neobratně. Možná "materiál ponecháváme na individuálním výběru"
Jsem ovšem toho názoru, že texty by bylo velmi vhodné stylisticky dobrousit všechny.
chleeba
Profil
Zajímavé názory jim přeposílám jak k textům tak k článků nebo třeba k profilovým fotkám což byl skvělý nápad.
Taurus
Profil
Asi bych opakoval nejen druhou půlku mého příspěvku z #9. Ale změna k lepšímu tam je.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0