Autor Zpráva
mirio
Profil
Ahoj,

spustil jsem stránky pro náš amatérský hokejový klub HC Torpedo Havířov. Zajímá mě váš názor na něj, plus hodnocení, co všechno (a jak) by se dalo vylepšit.

Vaše připomínky (včetně řešení) budu shrnovat vždy do tohoto prvního postu a začnu hned sám:

1) Odkaz "Vytvoření webových stránek" vede "do prázdna. Své stránky nemám hotové, ale vím, že tam musím něco umístit, jinak tam návštěvník podruhé už nepůjde.

Děkuju všem za podnětnou kritiku.
Mihhc
Profil
Hezké.
1) V levém sloupci mi vadí ta patička článku(to s tím "Celý článek"). Uprostřed stránky není poznat co je nadpis a co "pata"(moc výrazný podle mě).
2) Statistiky: Prázdné statistiky bych neuváděl.
3) Kontakty: Napsané "zavináč" moc rád nemám :), klidně bych to dal jako odkaz (I když ted vidím že to máš dole vysvětleno) ... trochu bych ta jména a funkce doladil.
4) Soupiska: Moc se mi nelíbí ten dlouhý výpis hráčů (moc mě nenapadá jak jinak -> s těma kotvama nakonec docela dobrý)
5) Menu: Jsme moc línej se trefovat do odkazů, klidně bych to roztáhl(nalepil na sebe)". (ale to je jen taková moje nesměrodatná uchylka)
mirio
Profil
to Mihhc: Díky za názor!

Ad 1) Jo, co se týče designu, tak to je těžké. Měl jsem to předtím méně výrazné, ale to se mi zas zdálo málo, no. Takhle se to většině
líbí, tak jsem dal na ně. :-)
Ad 2) Ony se povětšinou všechny do týdne naplní, play-off můžu zneviditelnit, to máš asi pravdu.
Ad 3) Ty kontakty jsou šité horkou jehlou. Do sekce "Klub" zatím není co psát, tak jsem to řešil takto, ale asi bych s tím něco udělat měl. Nicméně nevím moc, co.
Ad 4) Zvažoval jsem něco jako rozbalování po kliknutí pomocí jQuerry, jenže pak se mně zase lidi ptali, kde jsou ty fotky schované. :-) Tak jsem dal kotvy a všichni všechno najednou chápou. :-)
Ad 5) Měl jsem to roztáhjnuté, ale zase - většině (včetně mně) se to moc nelíbilo, takže mám aktuálně takto.

to tiper0: K tématu prosím, jinak ne. Díky.
Mihhc
Profil
6) Celý ten článek na diskuzí mi přijde zbytečný. Nick s 30 písmeny si neumím představit a normální slovo na 45písmen snad ani neexistuje. Dal bych k nadpisům červenou hvězdu, nad to napsal: "Povinné". A konec.
2) Tak jsem to přesně myslel.
4) Zkus se podívat sem: http://hcekonom.vse.cz/soupiska91.php (Moc na tu stránku jinak radši nekoukej :D) (Ale na těch kotvách to určitě funguje a všem spolehlivě)
3) Pokud Ti jde jen o roboty, tak někde tady na JPW je o tom článek s nějakým kodováním místo zavináče. (Ale o funkčnosti bohužel nic nevím) A vůbec ty poznámky dost nerad čtu, respektivě nečtu dokud něco nejde :).
mirio
Profil
Ad 6) Nick asi takový nikdo nemá, napsal jsem to tam jen pro úplnost, ať se ví, že se to ořízne. Rozdělení slova je tam proto, aby to nepřetékalo mimo stránku (včetně odkazu) i když je jasné, že něco takového by v diskuzi chtěl udělat jen nějaký pitomec. Možná na to nemusí upozorňovat, aby to někdo nechtěl zkoušt (P.S. funguje to! :-) ). Popřemýšlím nad změnou.
Ad 4) Jo, podobně jsem to myslel i já, jenže se mi to do toho sloupce nevleze. :-( Nevím, jak to rozumně vylepšit.
Ad 3) Jo, jde. Já to četl, někdy jsem to už zkoušel, ale tohle funguje spolehlivě. Na druhou stranu je to na úkor uživatelské přivětivosti, to máš pravdu. Udělám "research" a asi to změním. :-)
Kcko
Profil
4) Soupiska: Moc se mi nelíbí ten dlouhý výpis hráčů (moc mě nenapadá jak jinak -> s těma kotvama nakonec docela dobrý)

Seznam hráčů a samostatná karta hráče? Tohle řešení s kotvama je příšerné.
mirio
Profil
Kcko: Jasně, jenže tam zas vznikne to, že nemůžeš mezi hráčema scrollovat a je tam klikání navíc...
Kcko
Profil
mirio:
Výpis hráčů http://www.spanelskyfotbal.cz/hraci
Karta hráče http://www.spanelskyfotbal.cz/hraci/aaron , v pravém sloupci filtry na podobné hráče a další filtrování. V tvém případě tam bude zbytek soupisky pro pohodlné přepínání.

To jak to máš řešeno, jsem nikde neviděl a rozhodně je to humus (bez urážky).
mirio
Profil
Kcko: Já vím jak to (společně s Mihhc) myslíte a jak to udělat, jen nevím, jestli to tak chci. :-) Proberu to dneska před zápasem v šatně se spoluhráčema. Všem se ta možnost scollovat mezi nima líbí, ale je fakt, že nikde jsem tohle řešení na sportovním webu neviděl.
Kcko
Profil
mirio:
Pokud dáš na spolhráče šatně, kteří web tvorbě rozumí asi jako já pletení, tak si to udělej jak chceš ;)


Když už takhle tak bych udělal nějaký slider alespoň.
mirio
Profil
Mihhc: Dal jsem na tvůj bod 6, upravil "Tip" a přidal počítadlo.

Jak bude chvilka, kouknu na tu soupisku a asi ji opravím, jak radíte.
mirio
Profil
Ahoj,

tak jsem se po delší době dostal k úpravám, které jste tady navrhovali, takže opětovně prosím o konstruktivní kritiku a nápady, co ještě vylepšit a jak.

http://www.hctorpedohavirov.cz

Dík moc!
Mihhc
Profil
6) Ty máš ty vysvětlivky asi hodně rád, já je právě vůbec nemám rád. -> Podle mě plně stačí, že když něco nevyplní ve formulář, tak jim vyjede hláška, což vyjela. Co znamená kurzíva, atp., snad vědí proboha. Monitorování já bych taky smazal, ale rozumím.
4) Soupiska hezká. (I vysvětlivky beru) -> jen bych strčil ty facebookový nesmysly co nejvíc dolu pod vše ostatní.(Ale jak chceš, já je nikdy je nepoužívám, někdo možná ano.) Trochu zkrátil vysvětlivky bodování(z -západy, b-body, +/- možná někdo nezná, OK) Ještě bych ty tabulky u těch hráčů víc nalepil na sebe(subjektivní).
2) Statistiky: Prázdné statistiky bych neuváděl. "Rozpis zápasů play-off bude stanoven až po ukončení a vyhodnocení základní části." - Naprosto zbytečné. A ještě více to roztahuje stránku.
3) Kontakty: Napsané "zavináč" moc rád nemám :), ale opět mi spíš vadí vysvětlivka samotná :).
7) Možná označit aktivní položku menu - kliknul jsem na index.php v pravém sloupci na Zápasy/Statistiky - pár vteřin jsem nevěděl co se stalo, a spíš by tam chtělo něco konkrétnímu k zápasu(kliknul jsem na konkrétní zápas): www.nhl.cz/CZ/zapis/9993/zapis.html


Jinak mě se rozvržení stránky líbí, vše funguje. A to je asi nejdůležitější. Moje náverhy už jsou trochu takové piplání v ničem.
mirio
Profil
Ad 6) Máš recht, promazal jsem to.

Ad 4) Dík, možná to trošičku upravím, ale FB tam nechám. Máme i FB stránky a chci to mít propojené. Myslím si, že to moc neruší a poměrně to propojení s FB funguje (co se týče návštěvnosti).

Ad 2) Jo, opět beru. Budu to muset celé předělat, protože nechci, aby se ten odkaz na např. play-off vůbec zobrazoval, pokud ještě není zaplněná tabulka. To by bylo matoucí.

Ad 3) Je to prostě kvůli spam botům, otázka je, jestli to neodrazuje i lidi. :-)

Ad 7) Rozhodně předělám. Napíšu tam podmínku, že v případě, že report ze zápasu prozatím nebude, tak se odkaz nezobrazí. Stejné propojení udělám i ve statistikách, po kliknutí na výlsedek a asi i "po třetinách" tady.
mirio
Profil
Tak bod 7 jsem už udělal, viz. stránky.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0