Autor Zpráva
JaOsobne
Profil *
Zdravim.

Co říkáté na můj výtvor na bram.cz/novy ? Zatím 100% funguje jen kategorie "Dřevěná okna". U ostatních čekám na informace. proto neběží přímo na bram.cz.

Zajímá mě ale váš názor na ajax. Pokud někdo z vás používá IE, pravděpodobně mu to ani nepřijde, ale ostatní zaznamenají efekt prolínání obsahu stránek. Funguje i po kliknutí na "zpět".

Aby to ale takhle fungovalo, musel jsem veškeré odkazy nahradit javascriptem. Což znamená, že vyhledávací robot moc odkazů nezaindexuje. Proto je také nahoře Mapa webu, kde jsou odkazy na všechny stránky v dokumentu.

Podle mého robotovy stačí, že se na stránku dostane. On nepotřebuje mít na jednom webu ten samý odkaz několikrát. Důležité je, že ho zpracuje alespoň jednou.

Co myslíte?
Chamurappi
Profil
Reaguji na JaOsobne:
Pokud někdo z vás používá IE, pravděpodobně mu to ani nepřijde, ale ostatní zaznamenají efekt prolínání obsahu stránek
Proč není udělán tak, aby fungoval všude?

Funguje i po kliknutí na "zpět".
V Exploreru 7 ne. Krom toho je v něm celá stránka nepěkně rozsypaná. Bezdůvodně.

Aby to ale takhle fungovalo, musel jsem veškeré odkazy nahradit javascriptem.
Nemusel. Teď si nemůžu rozkliknout položky menu do nového tabu či okna, nebo si je přidat k oblíbeným, nebo překopírovat jejich cílovou adresu do ICQ.
Stránka je rozbitá, vypnu-li si JavaScript.

Podle mého robotovy stačí, že se na stránku dostane.
Dostat se na ni nemusí, pokud se rozhodne, že projde jen první úroveň odkazů. Nepoužíváním normálních odkazů si pravděpodobně uškodíš.
JaOsobne
Profil *
Díky moc.

1. Explorer špatně překresluje png obrázky s postupnou průhledností. Proto jsem musel tento efekt vypnout v IE.

2. Vyzkoušim a spravim.

3. Zkoušel jsem použít fintu, kdy má odkaz atribut href i onclick. Při onclicku se odvolalo kliknutí a spustil se js. To mi ale nefungovalo všude. Jinak odkazy fungují. Jen je nelze otevřít v novém okně, to zkusím ještě nějak vyřešit. Pokud se ale proklikám na jinou stránku, změní se hodnota za hashem a při reloadu se opět zobrazí daná stránka. Do oblíbených tedy uložit lze, stejně jako poslat přes ICQ.

4. Počítám s <meta name="robots" content="all,follow" >. Podle toho co jsem četl to pro google i seznam znamená, že projde všechny odkazy.

Vím, že není nejlepší počítat s tím, že všichni uživatelé budou mít aktivovaný javascript. Ale nenašel jsem řešení, kdy by i při vypnutém js fungovaly stránky korektně. Standartní je mít js zapnutý.

Každopádně díky moc. Ještě na pár věcech zapracuji :)
Chamurappi
Profil
Reaguji na JaOsobne:
Ad 1.) V obsahové části žádné poloprůhledné PNG nemáš, ne?
Ad 3.) „To mi ale nefungovalo všude.“ — Tak jsi dělal někde chybu. Měl jsi return false na konci onclicku?
Ad 4.) To jsi četl nějaký blábol, uvedená značka je zcela zbytečná.

nenašel jsem řešení, kdy by i při vypnutém js fungovaly stránky korektně
Základ je udělat je nejprve tak, aby fungovaly úplně bez JS — to je snadné. Skriptem pak můžeš dodělávat podobné třešinky na dort.

Standartní je mít js zapnutý.
Jak kde.
JaOsobne
Profil *
1. Teď když na to kouknu, tak ne. Ale v prvních verzích jich tam několik bylo. ještě to tedy přehodnotím :)

3. Měl. Ale prohlížeč i přes to šel dál. Zkusím to ještě jednou, možná jsem se někdě překlikl nebo přepsal.

Teď momentálně řešim to nesmyslný rozsypání v IE7. Asi na to budu muset někde založit nové vlákno, protože mi to přijde, že to špatně vyhodnocuje jen něco a já nevím co.

Díky za čas.
Chamurappi
Profil
Reaguji na JaOsobne:
Měl. Ale prohlížeč i přes to šel dál.
To se stává, pokud v té funkci před returnem dojde k chybě.

protože mi to přijde, že to špatně vyhodnocuje jen něco a já nevím co
Box model. Explorer podporuje box-sizing až od verze 8. Buď se přepni do quirku, nebo zmenši všechny šířky a výšky o velikost paddingů a borderů.
JaOsobne
Profil *
Něco takového jsem tušil. Zrada v box-sizingu. No zítra mám co dělat. Jsem blbej, že jsem na to koukal jen v IE8 a 9. Sedmičku jsem nevyzkoušel ..

Ten return nechám jako další věc, až se mi to podaří doladit pro to IE7.

Vážně díky moc ;)
JaOsobne
Profil *
Mimochodem. Kdybych se přepnul do quirku, tak by nastala ještě spousta dalších chyb ne? Právěže mi přijde, že IE7 je jako jediný přepnutý v quirkmodu.

Pokud bych se ale přesto přepnul do quirku, musel bych upravit paddingy a bordery, aby to chodilo i všude jinde.
peta
Profil
* Text nahore v cervenem pruhu prilis sviti, zabarvil bych ho mirne na cerveno
* Text vedle obrazku v logu neni citelny, citelny je pouze na bilem mraku
* Domu v menu je odskocene vpravo
* Text v menu bych dal mozna sedivou
* Text nahlasit a slozkova navigace jsou nalepene na obsahu
* Text v paticce se malo citelny, tam bych pridal mozna vic bile a text trosku cervene
* Text obsahu ma divne odsazeni od obrazku, mozna bych zvazil text-align:justify. Dale delas odstavec jednak odsazeny zleva a soucasne pulradkove. Nas v cestine ucili, ze mame pouzivat odsazeni zleva, protoze v linkovanem sesite pul radku vypada spatne. Odsazeni oboji dohromady se nepouziva.
* Kazda stranka vypada jinak. Mas vypracovany graficky manual, jak udelas obraze, obrazek v odstavci, tabulku, obrazky a pod?
* Na kazde strance mi schazi nadpis.
* Slepe a nedodelane odkazy se na web nedavaji. Google si uklada historii stranek a nevypada to dobre, kdez odkaz nefunguje nebo se zobrazi na strance se pracuje.
* Na strance Drevena okna je nadpis u vyrobku odskoceny
* Domů >> Dřevěná okna >>IV88 softline , nadpis je odskoceny doprava. Nahlasit nahore neni na stejne urovni jako navigace. Nadpis Nekolik tech. param. je tez odskoceny doprava, pod tabulkou mi schazi radek mezi cerv. teckami
* Oblohu v logu bych udelal svetlou, prekrytou necim bilym s opacitou tak 30% nebo 70%.
* Uplne bych zrusil bile podsvetleni cervenych prvku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0