Autor Zpráva
Mihhc
Profil
Zdravím,

rád bych slyšel nějaké posouzení o: http://www.volny.cz/fotodesign (statická stránka)

1) Zobrazuje se všechno správně? Zkoušel jsem v IE, FF, Chromu. Nižší verze jen online náhledama.(Fungovalo většinou až do IE6)
2) Chápate galerii? (Samozřejmě obrázky budou jiné, text též)
3) Dostali jste se do prezentace? Funguje všem? Je vhodnější než Lightbox?
4) COKOLIV !!!

Jedná se o moji první stránku naostro, brzy ji chci převést na placený hosting, takže bych chtěl mít nějaké prověření.

Moc děkuju za budoucí rady, Mihh
peta
Profil
* logo bych posunul az na okraj
* horni menu bych zarovnal zleva jako prvni text
* barevne cary v nadpisech bych odbarvil, pokud, zabarvil spis text nadpisu
* barvu odkazu bych prizpusobil barevnym odstinum na strance
* pismo bych dal tmave sedivou, #333?
* hover menu nezapada do vzhledu a nelibi se mi
* bily text v logu je kostrbaty (mozna mam vypnuty aliasing nebo neco) a v podstate necitelny vuci svetlejsimu pozadi (spatny kontrast)
* levy a pravy okraj jsou prilis male vuci sirce stredniho oddelovace
* predlozky na konci textu, B I tagy uprostred textu
* na strance Temata je text zarovnany na stred
* stranka Galerie neni doresena, je to slepene, spatne marginy, padingy, ...
* cerne pozadi za strankou na monitoru se sirkou nevypada dobre
Zkousel jsi rozlozeni pro grid 960? Mozna by ti to vyresilo ty okraje a dalsi veci.
24 sloupcu: http://960.gs/demo_24_col.html
12 sloupcu: http://960.gs/demo.html
Tori
Profil
Mihhc:
K té prezentaci fotografií:
1. Jak se z ní dostanu zpátky na přehled galerií, aniž bych klikala na Zpět? Mohl by tam případně být i odkaz na následující/předchozí galerii.
2. Samotná ta flashová prezentace mi nějak nesedí - mám pocit, že u jiných (JS) galerií je nějak vyřešené, aby se následující obrázky načítaly na pozadí, zatímco si jeden prohlížím. Tady se pokaždé načítají až po kliknutí na "další obrázek". (Ale to je subjektivní dojem, jinému to vadit nemusí, podobně jako kontrast zběsile se otáčejícího kolečka (indikátor načítání obrázku) oproti statickému klidu fotografií).
intoušek
Profil *
Udělej nějakou náhradu galerie, když ten dotycnej nemá flash
Mihhc
Profil
Kdyby chtěl ještě někdo přispět, tak běžte rovnou na tento odkaz: www.hron-fotodesign.cz

peta:
Co se týče okrajů a písem, atp. - zdá se nám to ideální takto.
Levý sloupec je někde na střed, aby bylo jasnější že to jsou odkazy.
"* bily text v logu je kostrbaty" - opravdu? Nebyl by možný sreec prosím? Nikdo nic podobného nezaregistroval.
Stránka "galerie" opravdu ještě není úplná. Snad už brzo bude.
Co se týče 960px - možná až budu stránky inovovat, což bude doufám brzo - my jsme potřebovali stránky velmi rychle.
Tori:
1) Máte pravdu, musí se zpět. Máte pravdu i vtom, že by se to hodilo nějak provázat, podívám se na to, děkuju.
2) Nejsem si tím jistý, ale tato prezentace mi přišla do mých stránek nejvhodnější.
intoušek:
Teoreticky souhlasím - ale existuje vůbec někdo kdo ho nemá? Bez toho si nepřehraje ani video na Youtube.
Ivy
Profil
* Realizace bych doporučila seřadit od nejnovějších ke starším.
* U knih bych doporučila plnou citaci - kdybych si o nich chtěla něco vyhledat tak na "Česká republika, Olympia" nebo "Parlament ČR" tu knihu nedohledám.
* Autoři vytvořili veliký archiv. (Vytvořily autorky)
* Ještě by to chtělo pohrát si s texty - v textíku Fotodesign je pět vět, tři z nich začínají slovem autoři.
* Bílý text v hlavičce kostrbatý není.
Mihhc
Profil
Ivy:
Se vším souhlasím.
Díky za pravopis a stylistiku :) Většina knih jsou citace, zkontroval jsem jich pár a trochu poopravil.
Ivy
Profil
* OTK(kalendáře) chybí mezera, stejně (Chicago,USA)
* UNESCO atd. působí divně (atd. vyhodit)
* Spolupráce s firmami: doporučila bych trochu rozvést o co šlo, možná udělat seznam klikací a ke každé firmě spolupráci popsat. Reference jsou pěkné, je to škoda. Pro inspiraci doporučuji třeba takto zpracovanou referenci.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0