Autor Zpráva
Conty
Ahoj všem,
chtěl bych požádat o názor na stránku pohybovaterapie.cz.
Sice jsem byl striktně svázán požadavky na její podobu, ale vždy se dá něco polepšit.

Chtěl bych v souvislosti s tím poprosit, jak případně odstranit chybu zobrazování textů v IE 8, kdy mi jej tak o 1-2px vpravo ořezává, vypadá to, že má problémy s písmem TAHOMA.

Děkuji za konstruktivní názory,

Pavel
pcmanik
Conty:
Nadherne skomprimovany zdrojak, takze to sa moc hodnotit neda, jedine ma zase irituje, ze je tam cast pre robots, ktora je absolutne zbytocna... A co sa tyka designu, nijak ma neohromil, ale asi by som na tej stranke ostal dlhsie.
Conty
pcmanik:
Omlouvám se za komprimaci, ale nějak ji používám v PSPadu standardně....
peta
* obrazky jsou zubate
* v okenku 500x500 je na prave strane spoustu zluteho mista
* ve strance nadpis Novinky, texty u odrazek nejsou stejne zarovnane zleva
* ve strance dole mi to prijde prilis prenadpisovane, pretucnene
* rozdilne chovani menu. U Masaze a terapie jsou zlute podtrzene nadpisy i v menu, ale u jinych polozek menu uz nejsou zlute nadpisy v menu.
* Velka pismena na zacatku. Pridal bych je do menu a take pro nadpisy, napr Kurzy - bližší popis kurzů
* Nahledy fotek v galerii nemaji stejnou velikost
* Uvodni stranka nema nadpis a obecne nemas pro nadpisy stanoveny spolecny vzhled a funkcnost. Nekde zlutepodtrzeny nadpis je jako hlavni a jinde je jich ve strance spoustu.
* Cenik - ma odrazky typu: > * -, "Skupinové cvičební lekce" text pod tim "* skupina 3- 5 cvičících" je nalepeny.
* Kontakt - podtrzeni tech nadpisu vypada divne. A ty data mi prijdou takova neusporadana. "Jak se k nám dostanete" Tam bych dal na konec otaznik. Mozna i jinde na strankach, treba ted jsem nasel Jak posilit nohy

Ty nadpisy...
h1: cerny zlute podtrzeny
h2: oranzovy (stranka kurzy)
h3: cerny tucny
Pripadne si pro H1 stanov jeste neco jineho, ale na strance masaze a terapie to vypada divne, kdyz tam neni stejny nadpis jako v menu. Proti tomu Kurz pohybove terapie ten nadpis ma.
o_O
Conty:
- V kontaktu mi chybí kontaktní formulář
- Odkaz "Zvětšit mapu" mě vyhodí se stránek
- #container a #header mají nastavené pozadí na neexistující URL
- Logo mi připadá jako velice nekvalitní JPG/GIF obrázek

Jinak se mi web dost líbí, zcela určitě bych tam zůstal déle. A díky poutavým textům bych se tam docela rád začetl.

peta:
Proč všude řešíte rozlišení 500×500?
Conty
Díky moc za připomínky.
Podívám se na to...
jenikkozak
o_O:
Aby to bylo delší a ostatním se to nechtělo číst.

Conty:
- Nepodtrhávejte text, který není odkazem. (Vyskytuje se to v kontaktu.) Tam také sjednoťte barvy odkazů.
- Světlé odkazy v menu by mohly být kontrastnější vůči pozadí. Ale jako lepší řešení mi přijde jejich odstranění. Nebývá zvykem dávat do menu záložky stránky, tato snaha orientaci na webu usnadnit spíše přispívá k nepřehlednosti. (Přirovnal bych to k situaci, kdy řidič ve šňůře jedoucích aut přibrzdí, aby pustil začátečníka. Pokud takto uvolní místo vozidlu autoškoly, musí počítat s tím, že ten řidič udělá nějakou chybu.)
- Odkazy „Podrobnější informace...“ dělají na stránce Kurzy pohybové terapie dost velký zmatek. Chtělo by to něčím odlišit, který text se zobrazil, například jeho ohraničením. (Stačil by jen pravý, nebo levý rámeček.)
- Místo opakovaných zalamování řádků pomocí <br><br> by se kodérům více líbilo použití odstavců. Podobně jako snížení počtu použitých nezalomitelných mezer. Obyčejným smrtelníkům je to ale jedno.
- Odstraňte si duplicitní adresy - verze s www a bez něj; „/index.html“ a „/“.
__construct
Conty:
Okrem toho čo nebolo povedané:
• Google mapa v kontaktoch by mohla byť väčšia – takáto malá je takmer nepoužiteľná
• vo fotogalérii by mohli byť odkazy na väčšie fotografie

o_O:
peta trpí predstavami, že toto rozlíšenie používajú mobily.
peta
o_O: Protoze na nem lze odhalit velke mnozstvi nedostatku. Obrazovku mam ted v rozliseni 1600x1000, ku prikladu. Jinak je to bod 2.
http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=2&topic=3670

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0