Autor Zpráva
Tygr36
Profil
Zdravím,
píšu zde ačkoliv mi nejde o zhodnocení ale spíše o dobrý nebo hlavně nějaký nápad na oživení těchto obecních stránek.
Obec je malá a stránky dělám já, bohužel bez sebevětší znalosti kodování proto se nedivte že stránky jsou dělané ve službě websnadno a do toho je jen hromada vylepšení kódy o různé doplňky které ta služba neposkytuje.
Jak jsem zmínil obec je malá a za ten rok se tam toho nestane proto Vás prosím o nějaký nápad jak stránky oživit.
příjmám jakékoliv nápady různých rázů.
Samozdřejmě příjmu kritiku i samotné nápady na úpravu stránek chyby, nevhodné obrázky či grafika.

předem děkuji.

adresa stránek: www.novyteleckov.cz
Mistr
Profil
Tygr36:
(1) Na webu se nedoporučuje psát podtrženě nic jiného, než odkazy.
(2) Proč máš text, který lze poměrně snadno napsat přímo v HTML, uveden v obrázku?

(3) Postrádám klikací odkaz.
(4) Nedoporučuje se psaní názvů souborů stránek s různě velkými písmeny. Pokud ale jsi schopen zvolenou konvenci dodržovat, není to nic proti ničemu.
(5) Virtuální prohlídku obce Nový Telečkov by bylo vhodné (graficky) zakomponovat do předložených stránek.
(6) Praktický lékař MUDr. Kvapil nemá křestní jméno? Já měl zato, že se jmenuje Daniel.
(7) Jsi schopen otevírací dobu uváděnou ve Službách udržovat aktuální?
(8) Na úvodní stránce píšeš Až do odvolání posunuje MUDr. Bušek začátek ordinační doby na 8 hod. Jedná se o přechodné opatření na 2 - 3 týdny. Proč hned například z MUDr. Bušek či ordinační doby neudělat hypertextový profil na jeho "profil" ve Službách?
(9) U některých stránek Ti chybí nadpisy (například Úřední deska, Stalo se a řada dalších). Dělá to na mne dojem, že jsou stránky tvořeny trochu bez nějaké prvotní koncepce, bez prvotního rozkreslení na papír a jejich prvotního rozvržení.
(10) Proč se odkazy z Tipů na výlet otevírají do nového okna?
(11) Nevhodně užíváš různé zkratky názvů obce - N. T., jindy zas N. Telečkov. Proč nepsat vždy celý název obce (i kvůli lepší dohledatelnosti na internetu)?
(12) Ve stránce Povinné informace uvádíš telefonní číslo jednou v celku a jindy zas rozdělené po trojcifří. Ujednoť si způsob jeho zápisu.
(13) Nemáte v obci nějaké obchody či řemeslníky apod.? Ti všichni by mohli být na webu obce zmíněni. Můžeš například též vyfotografovat všechny domy a psát k nim historii majitelů (pokud Ti dovolí jejich současní majitelé). Doplnit lze též informace o Sokolech, hasičích, máte-li je v obci. Stejně tak o církvích (například uvést nejbližší kostely spolu s časy jejich pravidelných bohoslužeb apod.). A co takhle jízdní řády vlaků a autobusů, nenašly by se?
okolojdouci
Profil *
Dodal bych:
1. Nelíbí se mi písmo. Je nemoderní a velikost použitá v menu je moc malá.
2. Rozklikávání obrázků na novou stránku už je dávno překonáno. Použij http://clearbox.hu nebo jiný lightbox.
3. Gramatická úroveň většiny textu je velmi dobrá, ale objevují se tam chyby, které vypadají, jako by vznikly při OCR: zdvojené mezery mezi slovy, chybějící mezery, slova rozpůlená pomlčkou.
4. Skoro prázdná úvodní stránka. Pojmi ji jako výcuc z posledních událostí - poslední dva příspěvky v diskusi, posledních x přidaných fotek, atd.

Naznačuješ, že jde skoro o amatérskou práci. Výsledek je lepší, než jsem čekal. Ale prostoru ke zlepšení je ještě dost.
Tygr36
Profil
Děkuji za názory a tak bych to rád vzal popořadě

něco jsem poupravil a budu i nadále vylepšovat protože nápadů zde padlo více než dost
zde některé na které se dá odpověd

Mistr:
2, jako většina je to pozůstatek přetváření webu a už jsem si ani neuvědomil že je to obrázek
3, moc dobře nechápu co máš namysli
5, opět pozůstatek a učitě se to nějak zvládne dát dokupy
6, Ano opravdu má takové jméno toto je dáno tím že tyto informace mi přeposílá obec nebo sám doktor kde jsou již texty napsané a tudíž nevěnuji moc času jejich upravě ale asi tento přístup budu muset změnit
7, myslím a mám zato že ano, služeb je tu poměrně málo dokrtoři na vše obce upozornují emailem a zbylích pár de ohlídat.
8, nápad který jsem okamžitě použil a budu využívat i nadále (opravdu mě to nenapadlo)
9, ano bohužel jak byly stránky dodělávány hodně postupně a pořád po delší době přidávány další rubriky neustálily se žádne normy npř. nadpisy. samozdřejmě sem doplnil a tak kde už byly upravil aby byly stejné
10, nedopatření které sem měl jako tvůrce zachytit.
11, opět to doplnování, nikdy se nic neustálilo a tak vznikaly různe zkratky avšak když máme npř. historii obce tak je zde název zminován několikrát a není třeba jej vypisovat pořád celý ale možná se tedy mílím.
12, obsah byl opět kopírován z poslaných informací od obce ja upravil pouze aby bylo zprávne rozložení ve stránce na pravopis a podobné sem ovšem opět zanevřel a takto to dopadlo.
13, no a teť si přesně narazil na problém obce nic tu není nic se tu neděje a když už tak o tom nikdo neví a nebo jako npř. jeden řemeslník své služby uvádět. S těmy domy by se to ale možná zkusit dalo idkyž mám veliké pochybnosti. Jízdní řády autobusů, výborný nápad

okolojdouci:
1, Nevím písmo se mi zdá dobrá ačkoliv je patkové zdá se mi dobře čitelné a pěkné. Jaký font by si navrhoval ty ?
2, No snad se mi podaří něco takového sprovoznit
3, bohužel i někdy mistr tesař se utne budu muset jak bude čas v klidu vše přečíst a nalezené chyby opravit
4, Jo sem si toho vědom a to je to co mě na stránkách asi nejvíc mrzí ale bohužel v navštěvní knize se oběví příspěvek jednou za rok stejně tak se přidá nějaká fotka obec se mnou nehcce moc spolupracovat a tak dopátrat se nějakých informací na úvod je velmi těžké.

Rád bych Vám moc poděkoval za rady, opravdu je ještě hodně co dolaďovat a zlepšovat budu se snažit a doufám že se zde oběví ještě další dobré rady které dopomohou k zlepšení.
Mistr
Profil
Tygr36:
3, moc dobře nechápu co máš namysli
Měl jsem na mysli klikací logo v hlavičce. Totožnou funkci, jakou má na této stránce obrázek

Tedy odkaz na úvodní stránku celého webu.

7, myslím a mám zato že ano, služeb je tu poměrně málo dokrtoři na vše obce upozornují emailem a zbylích pár de ohlídat.
Pak je to v pořádku. Já jenom, že důvěra lidí v takové údaje je velmi ošemetná. Stačí, aby jednou, maximálně dvakrát nebyla uvedena platná otevírací doba a ztrácíš důvěru lidí. Ještě pak jde také udělat to, co jsem kdysi pomocí JavaScriptu na jedněch stránkách před dávnými lety zpracoval; psal jsem otevírací dobu menz na ČVUT v Praze a u výpisu menz jsem vždy uváděl, co se v menze děje (zda má zavřeno, nebo vydává obědy či večeře apod.).

8, nápad který jsem okamžitě použil
Trošku bych Tvůj postup ještě poupravil. Jednak je odkaz poměrně špatně čitelný vlivem nevhodně zvolené barvy písma. A druhak je, myslím, vhodnější (například pomocí kotev) odkazovat na konkrétního doktora, protože proč by se měla v případě změny ordinační doby například u doktora Zelinky návštěvníkovi otevřít stránka, kde na první pozici vidí ordinační dobu doktora Buška, a Zelinkova je až kdesi dole. Odkaž přímo na Zelinku.

název zminován několikrát a není třeba jej vypisovat pořád celý
Já osobně bych název obce pořád vypisoval. Ale záleží na Tobě.

jeden řemeslník své služby uvádět.
Tomu nerozumím. Řemeslník nemá zájem o reklamu?

Jízdní řády autobusů, výborný nápad
Děkuji, hned tady jeden máš. Opět ale důrazně upozorňuji, že je důležité dbát na aktuálnost uváděných informací! Tohle si prostě musíš ohlídat. Jinak ztrácíš důvěru.

Mimochodem, co doplnit třeba ještě spojení na plynaře, vodaře, elektrikáře, odpadáře (odvoz popelnic), policisty, hasiče, správce komunikací. Občas se může hodit i takové to Potřebujete něco zařídit? K tomu je nutné vyplnit to a to a to a na úřad s sebou přinést tohle a ještě tohle. Prostě cokoliv, co doma řešíte, šup s tím na obecní stránky.

A závěrem ještě poznámku, že by sis měl své texty, myslím, nechat prohlédnout nějakým zkušeným češtinářem, protože Ti v nich občas zazlobí stylistika či se objeví překlepy apod. A to je opravdu škoda. Přeci jen to jsou stránky obce a ty musejí vypadat, jak se říká, k světu.


asi nejvíc mrzí ale bohužel v navštěvní knize se oběví příspěvek jednou za rok
Tím se netrap, to je normální. Co založit obecní profil na Facebooku?
Tygr36
Profil
Mistr:

takže popořadě,
už chápu klikací logo, zde ale je problém ohledně toho že je to z části webgenerátor ale uvidím co s s tím půde udělat.

popravdě řemeslníkovi reakci také nechápu, ovšem na mou otázku jasně odpověděl "jména hloupejch na všech sloupech" zajímnaví člověk ktereho sem nadále neřešil.

náhodou si můžu dovolit říct že mám známého autobusáka takže vše domluvím s ním a poprosím aby se zmínil kdyby se měnily nebo byla jen dočasná změna.

No uvidíme zda někoho najdu.

a na závěr, tímto se opravdu netrápím protože sám moc komentářů nepíši a obecní profil na FB ? To není špatný nápad ale samozdřejmě vše s ohledem na čas takže uvidíme.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0