Autor Zpráva
kubakoumak
Profil
Ahoj,

rád bych postavil na pranýř webovou stránku o našem školním muzikálu Faust. Já tam hraju v orchestru na příčnou flétnu :-), ale když se Honza (dirigent) dozvěděl, že nějakou tu stránku už jsem udělal, tak mě poprosil, jestli bych něco takového neudělal o Faustovi. A tak vznikla tahle hrůza.

-Stránka má šířku do 1024 px, aby se zobrazovala i na takovym křápu jako mám doma :-)
-Favicon je standartní pterodactylus, protože to mám na zkoušku nahrané na oddílový serveru a nemám - ho ještě nakreslenej a ani netušim, jak by měl vypadat - nemam žádnej nápad, tak vás prosím o námět. Potom to bude umístěno na doméně 3. řádu faust.ceskolipska.cz
-Měl jsem strach, že se to bude načítat dlouho, k vůli pozadí, ale nepředpokládám, že někdo bude mít ještě pomalejší připojení než mám já (1 Mb/s). Celý web, ale i s fotkama ve fotogalerii, kde se načítá každá postupně, má 6MB.


Kdyby měl někdo poznámky k obsazení, tak je to přeložený dokument z facebooku do html a css :-/ - je to hrůza, já vim a musim s tim něco udělat. Ještě vůbec netušim, jak to budu měnit...

Chtěl bych ještě upozornit, že nejsem žádný super-kóder (ani za to nemám proboha nic zaplaceno :-D), ale totální amatér a samouk - Je mi totiž 14 let, ale to asi není moc dobrej argument, co?

Tak díky za odpovědi,
Kuba

P.S.: Možná si budete myslet, proč to sem dávám, když už o tom několik věcí vím, ale chtěl jsem jen zhodnotit vzhled a nějaké (doufám) drobnosti, které mi určitě unikly.
jenikkozak
Profil
kubakoumak:
Měl jsem strach, že se to bude načítat dlouho, k vůli pozadí, ale nepředpokládám, že někdo bude mít ještě pomalejší připojení než mám já (1 Mb/s).
Kupříkladu já mám rychlost ani ne pětinovou. :-)
- Ten obrázek na pozadí je v pohodě. Podivnější je ale obrázek mg.jpg, který z rozměru 800 × 1200 px v HTML zmenšuješ na 100 × 150 px. Vždyť ten je větší ještě než ten obrázek na pozadí.
- Příliš nerozumím tomu, proč existuje obrázek img02.png, když je to jen jedna barva. Nebylo by lepší použít vlastnost background-color?

- Tlačítko Poslat dotaz se příliš ke zbytku webu nehodí.
- Chybí klikací hlavička. Proč je ale klikací nadpis na úvodní stránce, když vede na tutéž stranu, opravdu nevím.
- Určitě by šlo mezeru nad nadpisem řešit jiným způsobem než tímto (navíc třikrát po sobě):
<p style="margin: 0px; font-size: 11px; line-height: 16px; padding: 0px;"> &nbsp;</p>

- Vlastně vůbec všechny nezalomitelné mezery, které používáš, jsou na místě, kde nemají žádný význam.
- Odkazy na fotoalba ve Fotogalerii vedou na obrázky, ne na alba.
kubakoumak
Profil
- Původně tam byl takový list papíru, potom jsem usoudil, že je to maximalistické, tak jsem změnil na žlutou a vůbec mě nenapadlo, že změnou obrázku je to je blbost :-) - změněno

- Opravdu? Je fakt, že mi dalo dost práce. Má stejnou barvu jako všechny odkazy. Proč si myslíš, že tak vyčuhuje?

- Tedy... Klikací hlavička webu byla do té doby, než jsem zjistil, že takto hezký stín dělá jen chrome a opera a tak sem logo vrazil rovnou do pozadí. Myslím, že většině lidí (hlavně rodičům) to bude jedno. Už to nechci měnit. Pokud by to dělalo ovšem takový problém předělám to. Jenom se mě zdá, že na web s pěti stránkami, který poběží 4 měsíce se mi to teď (co jsem to takhle zmršil) zdá zbytečné.

- Ty nadpisy měly odkazovat na sebe, aby ta stránka poskočila nahoru, jestli mi rozumíš? Teď jsem zjistil, že jsem na to zapomněl - opravím.

- Teď nevím, o čem mluvíš ty. Čekal jsem, že většina hodnotících lidí se podívá na hlavní stránka a řekne, že je to hnus a de od toho. Teď nevím, kde to vidíš?

- Tak jo... tuhle stránku jsi viděl nebo procházel jen kód? Je tam asi 30 odkazů, které jsou skryty a 3 odkazy, které jsou vidět. Pokud klikneš na jeden z odkazů, začne se přehrávat celé fotoalbum (10 odkazů, 10 fotek). Nepřesvědčíš mě - jsou to fotoalba. To že je u každého odkazu text Fotoalbum RRRR nikoho nezajímá.

Dík za názor

//EDIT: Ten velký obrázek zmenším
//EDIT: Zmenšeny všechny zbytečně velké obrázky :-/

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0