Autor Zpráva
Joan
Profil
Pěkný večer,
nejen kvůli své neklesající skleróze :-) jsem si na svém placeném hostingu vyhradila místečko na subdoménu www.psikusy.zlatberry.cz postupně zaplňovanou vlastními úspěšnými výtvory, abych kdykoliv oživila paměť. Nic naplat, z hlavy bych všechno nenapsala a třeba se můj spis může hodit i dalším tápajícím duším jako v příslušném čase mně, protože na stránkách uvádím postup, jak jsem se ke kýženému cíli dopracovala já. A o ten zdrojový kód stránek mi jde.
Nejde mi tolik o stránku vzhledově zajímavou (i když o to se samozřejmě snažím taky), jako o to, abych nevědomky nevěšela někomu HTM-CSS-PHP-JS bulíky na nos.

Mám však již teď menší seznam chyb, kterých si určitě všimnete také a já vás chci předejít :-)

1) např. při otevírání zvětšenin ve fotogalerii nebo po spuštění animace napřed problikne předchozí obrázek nebo malý čtvereček, pokud otevíraný obrázek není v cache. Doporučujete VŠECHNY obrázky, které se kliknutím nějak otevírají, nahrát pomocí JS do cache? A co kdyby se jednalo o fotogalerii s třeba stovkou obrázků?

2) u návodu k vytvoření animace mám tři obrázky, které chci, aby se otevíraly vždy ve stejné pozici vůči DIVu, kde se zobrazují, protože tak by mi stačilo pro všechny takto otevírané obrázky na stránce použít jednotné absolutní pozicování. Panther mi kdysi napsal, že podle Firebugu si všiml, že se všechny otevírají až v tom posledním umístění, přestože jsem se skriptem snažila, aby každá zvětšenina měla svůj vlastní "chlívek". Kaju se, ale neumím přijít na správné řešení. Javascript je pro mě obdobné tajemno jako pro jiného ušít si zimní bundu.

3) na lokále se mi formuláře odesílají (za běhu Test Mail Server Tool) jedna báseň, ovšem v ostrém provozu se mi po odeslání - úspěšném! - ukáže jen vršek stránky s menu a podmenu. Hosting funkci mail podporuje, to mám i jinak v praxi ověřeno. Kde prosím může být renonc?

4) je dost otrava vypínat záznamy o vyvíjené sub/doméně v souboru HOSTS jeho zakomentováním, uložením, restartem prohlížeče a naopak, abych odlišila web na Apache ve vlastním počítači od stránek na hostingu.
Něco jsem o tom našla tady, ale já bych to chtěla na víc subdomén. Jde takto ve Widlích 7 udělat více dávkových souborů? Nebo jak efektivně odlišit ostrý server od lokálního?
Zatím mám doménu (www)?zlatberry.cz , www.psikusy.zlatberry.cz (ta druhá asi musí být kvůli tvaru adresáře na hostingu u Onebitu jen s www) a třetí subdoména zatím ve statické podobě.

Budu vděčná za Váš čas a přeji všem pohodový víkend
YOYO
Profil
Design je zajímavý, takové jednoduché, vkusně infantilní old-school něco,.. :D
ad 1) jako uživateli mi spíš než, že si po kliknutí musím pár milisekund počkat na načtení obrázku, vadí to, že není jasné, že se ten obrázek zas zavře kliknutím na něj (dal bych mu aspoň hover efekt ručičky, když už nic)
preloadovat celou galerii dopředu je nesmysl, to spíš zobrazit nake točící kolečko před nahráním obrázku, (nebo něco, co upozorní, že se něco děje), ale u takto prťavých obrázků to snad ani není potřeba,... a pokud mají všechny obrázky stejnou velikost, jednoduše nastyluj pevné rozměry, at tam neproblikává malý čtvereček

ad 4) sám tohle řeším taky podobným baťákem (ještě tam mám příkaz ipconfig /flushdns a ipconfig /registerdns), co mi přepíná 2 různé hosts soubory (není potřeba dělat pro každou subdomenu zvlášt, můžeš to v jednom (a pak budeš mít bud všechno na localu nebo všechno na hostingu),.. pro někoho je to možná i tak otravné to přepínat, restartovat atd (chrome se restartovat nemusí, stačí párkrát ctrl+f5 a aktualizuje si i dns), ale to já většinou tak často nedělám, na ftp aktualizuju až když skončím větší množství práce,.. samozřejmě je i možnost to mít každé na jiné subdoméně a moct pak kontrolovat obě vrze souběžně, pak ale člověk nesmí zapomenou uvádět všechny odkazy relativně a nikde nepsat domenu ručně (používat php proměnnou $_SERVER["HTTP_HOST"]) atd.
peta
Profil
Co se tyce vzhledu stranky, tak je v ni moc ramecku a barev. Obarvena tlacitka a zdrojovy kod by bohate stacilo. Pro zabarvovani kodu se da pouzit javascript.

Na formulare v php muzes pouzit quickform
// /usr/share/pear/HTML/ | http://devzone.zend.com/article/2996 | http://pear.php.net/package/HTML_QuickForm/redirected, http://pear.php.net/manual/en/package.html.html-quickform.intro-elements.php, http://www.devarticles.com/c/a/Web-Graphic-Design/Using-HTML-Quickform-for-Form-Processing/1/

Takovy formular pak vypada takto:
<?php
  require_once('HTML/QuickForm.php');
  require_once('HTML/QuickForm/Rule/Required.php');

  $form = new HTML_QuickForm('zadanka','POST','form-zadanka.php');
  $form->setRequiredNote("<span style=\"font-size: 80%; color: rgb(255, 0, 0);\">*</span><span style=\"font-size: 80%;\"> označuje povinné pole</span>");

	  $form->setDefaults(array(
	    'uzivatel_status'  => 1
	  ));
	// uzivatel
	  $form->addElement('header',null,'Informace o žadateli:');
	  $form->addElement('text','uzivatel_name','Jméno a příjmení:',array('size'=>'50'));
	    $form->applyFilter('uzivatel_name', 'trim');
	    $form->addRule('uzivatel_name','Chyba: Musíte vyplnit Jméno a příjmení!','required');
	  $form->addElement('text','uzivatel_mail','E-mail:',array('size'=>'50'));
	    $form->applyFilter('uzivatel_mail', 'trim');
	    $form->addRule('uzivatel_mail', 'Chyba: Musíte vyplnit E-mail!', 'required');
	    $form->addRule('uzivatel_mail', 'Chyba: Není platný tvar e-mailu!', 'email');
	  $form->addElement('radio','uzivatel_status','Status','Student'    ,1,array('onclick'=>'exclusiveOption(this,this.form)'));
	  $form->addElement('radio','uzivatel_status','<br>'  ,'Zaměstnanec',2,array('onclick'=>'exclusiveOption(this,this.form)'));
	  $status = getRequest('uzivatel_status');
	  if($status && $status == 2){
	    $form->addElement('text','uzivatel_ustav','Účtovat na ústav:',array('size'=>'50'));
	      $form->addRule('uzivatel_ustav', 'Chyba: Musite vyplnit aspon minus (-)!', 'required');
	      $form->applyFilter('uzivatel_ustav', 'trim');
	  }
	  $form->addElement('reset','form_reset','Smazat');
	  $form->addElement('submit','form_submit','Odeslat');

  if (array_key_exists('form_submit',$_REQUEST) && $form->validate())
	{
	$form->process('send_mail');
	}
  else {
	}

$form->display();
?>
Joan
Profil
peta:
Co se tyce vzhledu stranky, tak je v ni moc ramecku a barev. Obarvena tlacitka a zdrojovy kod by bohate stacilo. Pro zabarvovani kodu se da pouzit javascript.
Díky. Může být, to je věc názoru.

Jinak já nestojím o hotová a odněkud zkopírovaná řešení. Jde mi především o to, zda můj kód není zavádějící nebo nějakým způsobem nevhodný (přestože funguje).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0