Autor Zpráva
whoami
Profil
Dobrý den,

chtěl bych vás požádat o kritiku stránek http://pantour.cz/.
Za jakýkoliv podnět budu rád.
okolojdouci
Profil *
Web vypadá dobře. Ale 2 MB / stránku jsou moc, je to znát na rychlosti. Klikání mě dost rychle přestane bavit, když na každou stránku čekám 2 sekundy.

Na stránce s rozkliknutým zájezdem je dost zvláštní chování tabulky Další termíny. po rozkliknutí se zobrazí úplně stejná stránka, rozdíl je snad ve třech číslech. Tabulka termínů přitom odskočí pod obrazovku a její stránkování se "vynuluje". Je to matoucí a nepříjemné.
Adrifinel
Profil
Mě by zajímalo to naše hodnocení. Nejsem si totiž jistá, jestli hodnotíte hotel nebo zájez. A pokud ten zájez tak nějaké vysvětlení, recenzy proč tomu tak je.
Chamurappi
Profil
Reaguji na whoamiho:
Ve starším Exploreru je stránka při vypnutém JavaScriptu naprosto zbytečně rozsypaná, protože se pokoušíš stylovat nepodporované HTML elementy. Vypnout si JavaScript při prohlížení té stránky je dobrý nápad, výrazně to urychlí načítání.
whoami
Profil
@okolojdouci: Velikost je dána tím že je načítáno velké pozadí, což by měla řešit cache. Ta tabulka s dalšími termíny je nepříjemnost kterou v další verzi budu řešit tím že si cronem projdu ne moc šikovné api a veškeré odpovědi a seznamy vložím do db kde už si budu moci pracovat na lepší úrovni než api ve kterém mám omezené možnosti.

@Adrifinel: Hodnocení je vždy hotelu. Dvě různá jsou tam z důvodu že hotel může mít 4 hvězdy ale ve skutečnosti tak nevypadá. Nechceme nikoho zklamat tak uvádíme horší ohodnocení od nás. V nové verzi zpřehledním.

Velica vám děkuji za podněty.:-)
whoami
Profil
@Chamurappi: Dekuji, z konceptu ktery ty stranky meli mit vypliva ze jinak nez javascriptem jsem dělat nemohl. Při resize akci prohlížeče je měněno pozadí hlavní stránky z důvodu zadání. Osoby mají být plně vyditelné při každém rozlišení a nemají zasahovat do boxů. V další verzi kterou teď připravuji tyto prvky zmizí a tudíž nebude stránka zdržována obrovskám backgroundem a js scripty které ho v závislosti na velikosti okna mení.
Chamurappi
Profil
Reaguji na whoamiho:
jinak nez javascriptem jsem dělat nemohl
Ten JS nemusel mít v součtu 300 kB. Všechno, co používáš, by se mělo v pohodě vejít do 50 kB.

Při resize akci prohlížeče je měněno pozadí hlavní stránky z důvodu zadání.
To je jeden řádek skriptu + sedm řádků v CSS. Osoby na pozadí nejsou hlavní brzda, ale i ty by šly bez ztráty kvality výrazně datově zmenšit (lépe zkomprimovat, vyhodit EXIF).
okolojdouci
Profil *
Chamurappi:
i ty by šly bez ztráty kvality výrazně datově zmenšit (lépe zkomprimovat, vyhodit EXIF).

Prospělo by hlavně rozdělení do dvou obrázků - pozadí záhlaví a pozadí hlavního obsahu, které pak může být z velké části bílé.
Adrifinel
Profil
whoami:
Chrělo by to jaksi rozdělit, aby bylo jasné co je co a v tom hodnocení pro vás by neuškodilo napsat, proč vy třeba dáváte 4 **** hotelu jenom třeba ** atd.
whoami
Profil
@Adrifinel: Jediné co jo možné je upřesnit popisek "Naše hodnocení" na něco trefnějšího.. bohužel description náš rezervační systém (API) neumožňuje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0