Autor Zpráva
han5vk
Profil *
Dobrý deň! Chcel by som od vás počuť nejakú kritiku na môj nový web. Web slúži v podstate len na Informatiku do školy, no chcel by som počuť váš názor naň, hlavne na design. Prelinkované to zatiaľ nemám, viem že je to podstatné ale nejako som sa k tomu ešte nedostal ;) Kritiku ocením. http://www.gk2-po.sk/~dujava08a/
Darker
Profil
Mám rád zelenou, to je plus :)
Pozadí - šedivé proužky - je trochu fádní, ale ošklivě to nevypadá.
A ikonku se změň.
Víc ti o vzhledu neřeknu, zato jsem si prohlídl kód.
Nevím, jestli se něco nezměnilo, ale já mám <!DOCTYPE HTML > zafixované jako HTML5 úvod.
V META tagu na 14. řádku jsi nevychytal uvozovky, zkus je escapovat (tak tohle podle zvýrazňovače nefunguje), nebo použít apostrofy:
<meta name="description" content="Osobné stránky Jozefa \"Hana\" Dujavu">
<meta name="description" content="Osobné stránky Jozefa 'Hana' Dujavu">

Pokud menu generuješ přes JS, aby bylo na všech webech stejné, nedělej to. Použij PHP příkaz include, nebo echo. Vytvoř menu jako samostatný HTML soubor, a pak ho do dokumentu dostaneš takhle:
<div id="hlavicka">
<a href="index.html" title="Prejsť na úvodnú stránku"></a>
</div>
<?php echo file_get_contents("menu.html");?>
<div id="obsah">

A pak si nějak ochraň mail před spambotama. Používat obrázek je prasárna, ale třeba použití entit místo písmenek pomůže proti většině.
shaggy
Profil
Darker:
Nevím, jestli se něco nezměnilo, ale já mám <!DOCTYPE HTML > zafixované jako HTML5 úvod.
Nejak som nepochopil, čo si chcel touto vetou povedať.
Darker
Profil
shaggy:
To je príma, žes to všem řekl.
jenikkozak
Profil
Darker:
Já teda taky nechápu, proč ses o tom zmiňoval.

han5vk:
Pokud má někdo vypnutý JS, má výhodu v tom, že se mu v menu zobrazí méně nefunkčních odkazů. (V <noscript> jsou jen tři.)

„Rozhodol som sa obmedziť túto stránku keďže nemám čas ani chuť tu stále dávať niečo nové.“ No jo, jenomže tys tam pořádně ještě nic nedal. Jen tři novinky na úvodní stránku. Toho moc není.
Str4wberry
Profil
Nevím, jestli se něco nezměnilo, ale já mám <!DOCTYPE HTML > zafixované jako HTML5 úvod.

Uvedená konstrukce už X let slouží k přepnutí prohlížeče do standardního režimu, nic víc nad tím netřeba hledat.
shaggy
Profil
Darker:
To je príma, žes to všem řekl.
Ale ty si bohužiaľ ostatným nepovedal, čo si tou vetou chcel naznačiť? Myslel si, že je to zlé? Že je to chyba? Ak som to nepochopil ja (a nielen ja), je dosť pravdepodobné, že to nepochopí ani autor témy.
Darker
Profil
Měl jsem za to, že pokud dokument začíná <!DOCTYPE HTML > místo <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN"> jedná se o HTML5. Viz odkaz. Ale možná jsem to jen špatně pochopil.
han5vk
Profil *
Str4wberry:
Viem, xcel som to spraviť, nejak nevyšiel čas :/ Inak dík... to php nechápem no strčím ho tam ;) A to Doctype HTML nwm no, tak to bolo na JPW prišlo mi to najjednoduchšie a funguje to nie? :) Dík za kritiku
han5vk
Profil *
Nejako to PHPko nejde :D Netreba niečo nastaviť na serveri alebo niečo?
shaggy
Profil
han5vk:
A to Doctype HTML nwm no, tak to bolo na JPW prišlo mi to najjednoduchšie a funguje to nie?
Áno, funguje to. Môže ti byť jedno, či je to HTML 1 alebo 5 (preto som sa aj pýtal Darkera, čo tou jeho poznámkou chcel naznačiť).
han5vk
Profil *
A ako by som rozchodil to PHPko od Darkera?
Petr ZZZ
Profil
Reaguji na Darkera a další:
Asi jde o nedorozumění. Je pravda, že podpora HTML 5 má v mnoha prohlížečích mezery, ty se ale týkají jen toho, čím se HTML 5 od starších verzí HTML liší. Mnoho tagů HTML 5 bylo ale už i ve starších verzích. Proto není chybou deklarovat HTML 5 v hlavičce, nebo lépe řečeno, jak píše Str4wberry, danou deklarací prostě určit standardní režim. Chybou je jen používat ty konstrukce HTML 5, které mají slabou podporu koncových zařízení.
Darker
Profil
han5vk:
První věc je, že PHP se ti spustí pouze v souborech .php, druhá pak, že soubor menu.html musí existovat, a musíš na něj odkazovat správnou cestou.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0