Autor Zpráva
edyg
Profil *
Dobrý den,prosím vás o názor na nově vzniklý web na adrese www.autoskolakunst.euweb.cz
Dekuji za kritiku.Jsem samouk.
Kcko
Profil
Je to příšerné. Jak grafika tak kód. Učte a rozvíjejte se dál (a ne myslím to nijak zle).
PS. Pokud bych zvažoval o zkoušce ŘP u vás a viděl bych tuto prezentaci, velmi bych přemýšlel jestli je kvalita výuky a poskytovaných služeb stejně "kvalitní" jako její webová prezentace - bez urážky.

PS. Ceník se píše s jedním n.
Itachi
Profil *
Podle mého názoru je to hrozný design i kód, ale pokud teprve začínáš, tak je to v pořádku. Poradil bych ti aby jsi určitě psal css do externího souboru, je to o mnohem více přehlednější. Co se týče grafiky, tak to taky žádný bingo není je tam plno opravdu špatně dělaných věcí například text horního menu se čte opravdu velmi špatně. Doporučil bych ti zajít na google a zadat: základy webdesignu nebo něco v tom smyslu. Je plno tutorialů, kde popisují jakým chybám se v designu stránky vyvarovat. A pokud nejsi grafik tak na internetu je plno free templat, které svůj účel také splní :) Jestli je to tvůj začátek tak bych ti jenom doporučil, aby si to nevzdával. Každý někdy začínal :)
Taurus
Profil
Jen doplním, že ano, každý jednou začínal, ale neměl by na firemních stránkách. V jednom ohledu lze říct všechna čest, v tom druhém – viditelném – to bohužel dost podlamuje jméno firmy.
edyg
Profil *
edyg:
diky za nazory,ale stranky funguji a kazdymu kdo je videl se libili.Mne se na netu nelibi 90% stranek.hlavne vsechny ktere pouzivaji animace flash.zbytecne to ty stranky brzdi.stranky splnuji sve poslani a tak diky za nazory ostatnych.
margin
Profil *
Použít takové pozadí, to je úplná ztráta soudnosti: http://www.autoskolakunst.euweb.cz/obrazky/textura.jpg
rozměry: 5 000 x 5 000 pixelů @ 24 bitů na pixel
velikost: 10,9 MB (11 386 029 bajtů)

Dokument je pak potrebné vytisknout,vyplnit a potvrdit u lekára.
Tahle věta vypadá, jako bys ji ukradnul na nějakém slovenském webu a překlad jsi odbyl.

Kcko:
PS. Ceník se píše s jedním n.
Na Slovensku sa píše cenník. Což ve mě jen povzbudilo podezření, že texty mají slovenský původ.
Jak koukám, tak v menu je "krásné" slovensko-české slovo Fotogalérie (slovensky Fotogaléria, česky Fotogalerie).

Je to hrůza a děs, jako 99 % všech začátečnických webů.
edyg
Profil *
margin:
Jo to mate pravdu.jsem puvodem slovak tzn.ze texty muzou byt ze slovenskeho jazyka.Budou zmeneny.Zatim to nebylo kontrolovano podrobne.
co se tyce pozadi je trocha objemny ale to je z duvodu aby to na velkym monitoru se neukoncovalo.
Itachi
Profil *
aby se to na velkém rozlišení zobrazovalo, tak to nemusí bát takhle velké pozadí... stačí z toho vyříznout část a nastavit jí repeat
margin
Profil *
edyg:
jsem puvodem slovak
Díky za vysvětlení, případě doporučuji nechat texty někomu zkontrolovat.
Omlouvám se za podezření z toho, že texty pochází ze slovenského webu.

Itachi:
vyříznout část a nastavit jí repeat
Repeat není nutné deklarovat, protože je to výchozí hodnota (initial value), takže pozadí se bude opakovat.
edyg
Profil *
Itachi:
jojo uz jsem na to prisel.a nevim co se tyce designu tak jedine co my byla vytknuto tak je splinuti menu.to jeste predelam ale jinak se obycejnym lidem libi.vim ze nejaky profi designer v tom najde chybu.nepouzil jsem frlash animace ale gif proto ze vecsinou to pak haze chyby kdyz nekdo nema instalovany flash a nevim jak to detekovat v php kdy ma pouzit gif kdyz neni flash.a opacne
Moderátor Chamurappi: Převedeno na malá písmena. Nepiš ani tučně, ani velkými písmeny, příští podobně zmršený příspěvek rovnou smažu (viz pravidla).
Kcko
Profil
edyg:
jinak se obycejnym lidem

Já jsem obyčejný člověk a velice se mi to nelíbí. Zde jsi obdržel oprávněnou kritiku od fundovaných lidí, vesměs odborníků, jež se živí tím, čím se ty zabýváš ve volném čase.
Tak se z toho zkus poučit a nesnaž se sám sobě vsugerovat, že ten web je v pořádku a reprezentativní, není.
BlackflamesIczI
Profil
Jako běžný uživatel bych měl ze stránky akorát epiptický záchvat, to pozadí je šílené (opravdu) a mám problém přečíst horní lištu ale to si myslím že je pozadím nemůžu na strance pořádně zaostřit na text a to nejsem starý ani s brýlemi
Flay
Profil
Stránky jsou hrozné a pokud ti většina říká, že se jim líbí, tak ti ošklivě, ale opravdu ošklivě lžou. Hledat autoškolu a narazit na vaše stránky, hned si vás škrtám. Jak píše Kcko, prezentuješ tím svou firmu, tady není čas na hraní. Skoro se mi chce říct, že je snad lepší stránky nemít vůbec, než se prezentovat tímto zvěrstvem.

A ne, my ti nevyčítáme nepoužití flashe (ještě to tak), dobré prezentace se dělají i jen pomocí html/css případně js, ale musí se to umět.
edyg
Profil *
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z POZOR NA PROFI HAJZ...

Dávejte pozor na to co tady prezentujete.Ja jsem tu dal taky jednu webovku na kritiku a páni mistri (profi hajz..) my kontaktovali zákaznika s nabídkou tvorby webu.Když jsou tak sikovny,nedokažou si naíit kšefty sami???Když tady neco dávate vymažte všechny kontakty na zadavatele.Jinak jim zbytečne dávate typy na kefty.
Joker
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z POZOR NA PROFI HAJZ...

Přesouvám k ledu z Názor na stránku.

Přemýšlím jestli ten podnět není zčásti oprávněný, ale po zvážení mi to nepřipadá jako zásadní problém.
U webu který někdo dělá sám pro sebe nebo jen tak pro zábavu na tomhle celkem nezáleží.
U placené tvorby webu bude zadavatel mít motivaci přejít k někomu jinému jen v případě, že ten web je opravdu špatný. A kdo chce dělat weby profesionálně, rozhodně by je měl tvořit na takové úrovni, aby tu neutrpěly zdrcující kritiku.
Jinak viz také doporučení 6 z pravidel Názoru na stránku.
Taurus
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z POZOR NA PROFI HAJZ...

Ano přesně tak to je. Aspoň budou zákazníci platit za kvalitu a ne šlendrián.
Chamurappi
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z POZOR NA PROFI HAJZ...

Některým stránkám prospěje výměna grafiky, některým výměna kódu, některým výměna člověka, který je spravuje…
Petr ZZZ
Profil
margin: „hrůza a děs“, Flay: „zvěrstvem
Přátelé, uvědomte si prosím, že autor do webu vložil veškerou snahu a v dobré víře zde žádá o názory na svou práci. Ty se dají vyjádřit i bez použití zraňujících expresiv.

Flay:
pokud ti většina říká, že se jim líbí, tak ti ošklivě, ale opravdu ošklivě lžou
Vůbec nemusí lhát a "ošklivě" tuplem ne. Stačí, aby se nevyznali v grafice a v principech kompozice. O těchto věcech ostatně nemá páru drtivá většina populace.

edyg:
1. Písmo v obrázku se špatně čte, výjimkou jsou jen obrázky s jednolitými plochami nebo s plynulými přechody bez ostrých čar, na kterých se písmo neztratí (příklad z mého webu: Capnodis).
2. Pohyb na stránce je třeba velmi dobře zvážit, poutá na sebe pozornost a často ji odvádí od toho, co čtenáře skutečně zajímá. Hýbající se hlavičku i patičku považuji za chybu.
3. Velikost obrázkového pozadí lze zmenšit ze současných 11 MB velmi podstatně, odhaduji tak na jednu dvěstapadesátinu (viz [#9] margin), aniž by se pozadí opticky jakkoli změnilo. Jediná změna bude spočívat v tom, že se okamžitě načte – teď se načítá mnoho vteřin, někomu možná i několik minut. Kromě toho 11 MB je objem dat, který už může lézt do peněz.
4. Tmavomodré písmo na černém pozadí (odkazy v menu nahoře) vnímám subjektivně jako téměř nečitelné.
5. Reklama Google ani hostingu se na firemní web příliš nehodí.
6. Uvádět copyright kodéra – (c) 2011 Edyg pro AUTOŠKOLA Zdeněk Kunst – nepůsobí profesionálně, navíc bez odkazu na web kodéra. Když už, tak © 2011 AUTOŠKOLA Zdeněk Kunst, nakódoval Edyg. Předložka pro vyžaduje čtvrtý pád (pro autoškolu, případně pro firmu AUTOŠKOLA Zdeněk Kunst).
7. Bývá zvykem, že logo je klikací a kliká na úvodní stránku webu.

Celkový dojem není nejlepší a chtělo by to opravdu ještě zapracovat, ale na takovém webu je nejdůležitější kontakt a že daná firma vůbec nějaký web má, takže bych to zas tak zle neviděl. Nicméně chceš-li nabízet weby za peníze, měl by ses jako kodér ještě zdokonalit (např. ta velikost obrázkového pozadí je opravdu hodně zásadní chyba).
shaggy
Profil
Petr ZZZ:
Přátelé, uvědomte si prosím, že autor do webu vložil veškerou snahu a v dobré víře zde žádá o názory na svou práci. Ty se dají vyjádřit i bez použití zraňujících expresiv.
Podľa autorovej druhej témy (kde nás obviňuje z toho, že mu diskutéri z tejto diskusie prebrali klienta) som dospel k názoru, že ide o profíka - robil ten web pre klienta a za peniaze. Preto si myslím, že expresívne výrazy sú v tomto prípade na mieste.
Alebo máme klamať a pochváliť ten web? Človek, ktorý niečo také dodá klientovi si nezaslúži zľutovanie a tento výtvor sa nedá hodnotiť ani inak ako "hrůza a děs".
Petr ZZZ
Profil
shaggy:
Autorovo druhé téma se bude mazat, proč je taháš sem? – Máš pocit, že ho chválím?

Shaggy, vážím si tě jako kodéra, máš pěkný web, ale u pěti až osmi z deseti tvých příspěvků tady v diskuzi si říkám, že by ti trocha snahy vcítit se do protějšku mohla prospět.
shaggy
Profil
Petr ZZZ:
Autorovu druhú tému sem ťahám preto, lebo tam hovorí o tom, že sme mu prebrali zákazníka.
Ak je to jeho zákazník, robil mu ten web za peniaze.
Ak je to jeho zákazník/robil web za peniaze, beriem ho za profesionála.
Ak je profesionál, tak sú tie expresívne slová (ktoré použil margin a Flay) na mieste - iba z toho dôvodu som spomínal tú druhú tému.

Ja nemám potrebu vcítiť sa do druhých ľudí. Sám som začínal a viem, že som sa nevypytoval na každú blbosť, ani som nebol lenivý si niečo prečítať a/alebo vyskúšať.
A hlavne kým som nebol presvedčený o svojich schopnostiach, tak som si nedovolil klientom ponúkať svoje služby.

Viem, že si ho nepochválil, iba si nemyslím, že margin a Flay napísali niečo nevhodné. Ich príspevky boli vecné a pravdivé.
Petr ZZZ
Profil
shaggy:
Nesouhlasím. Expresívní výrazivo zraňuje a dá se bez něj obejít.
jenikkozak
Profil
Moderátor Chamurappi: Přesunuto z POZOR NA PROFI HAJZ...

edyg:
Tak trochu chápu, že to dokáže naštvat.
Dělal jsem jednou na jakémsi webu a sháněl jsem pro něj grafika. Abych případnému zájemci ukázal, o co půjde, dal jsem odkaz na stávající verzi webu. Toho se chytla jedna nejmenovaná osoba a kontaktovala zájemce o předělání webu s tím, že mu vytvoří web za polovinu ceny co já. A tam je pak situace trochu jiná. Zákazník neviděl mou, ani její práci, pouze dvě cenové nabídky. Je jen na tobě, jestli dokážeš svou práci obhájit. Mezi námi, asi bys musel být dobrý řečník, abys tamtu svou práci obhájil...
Ale nezáleží jen na tom, na co si stěžuješ, ale mimo jiné i jak tlustě to děláš. Čeho jsi chtěl dosáhnout? Vybít si vztek? Stačilo to napsat do Poznámkového bloku a nikdo by tu teď nemusel přemýšlet, jestli to má hned smazat, nebo tu nechat, aby sis z toho vzal ponaučení.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0