Autor Zpráva
puzzle
Profil
Chtěl bych znát názor na tuto stránku, díky. A ještě by mě zajímalo, jak prodloužit ten černý pruh, když se obrazovka roluje. Díky
Someone
Profil
Mě osobně se to nelíbí.
Vytknul bych tomu: Použití obrázku místo textu, barvy (jen se na to dívám, tak mě bolí oči), neúplnost, a mnohé další věci...
puzzle:
A ještě by mě zajímalo, jak prodloužit ten černý pruh, když se obrazovka roluje
Tak se nejdříve zeptejte zde na fóru jak se to dělá a až potom si ji nechte hodnotit.
Mistr
Profil
puzzle:
(1) Jedná se pravděpodobně o prezentaci fotografa. Na první pohled bych to rozhodně nepoznal.
(2) Osobně postrádám nějaké logo. V úvodu je jen jakási básnička či co. Spíš mám dojem, že se tam objevil nějaký text. Až tak trochu nepatřičně.
(3) Již kolega Someone upozorňuje na přemíru textů uváděnou formou obrázků. Proč?
(4) Pan fotograf fotí svatby. Má nějaký ceník? V jakém regionu fotí (Praha × Brno, Česká republika, Evropa, svět)?
(5) V kontaktech se mi zřejmě daří odesílat prázdný formulář. Nevím, nemám z webu žádnou zpětnou vazbu, zda se odeslání zdařilo či nikoliv.
(6) Pod formulářem v kontaktech uvádíš výzvu Zkontrolujte zda-li jste zadali všechny údaje! A Ty to nějak (například JavaScriptem) kontroluješ?
(7) Myslím, že v oboru fotografů je dnes poměrně velká konkurence. Vždyť každý si mže blikat "digitálem" jak se mu zlíbí. Proto musí webové stránky fotografa vypadat profesionálně. Těm stávajícím zatím, myslím, něco chybí.
puzzle
Profil
Díky za názory, podívám se, co všechno by se stím dalo dělat, co se týče ceníku, tak tam neni na přání pana fotografa, ale doporučím mu ho tam uveřejnit

Odeslat prázdný formulář nelze, pokud to zkusíš oběví se tam právě ta hláška. ;)

Obrázky místo nadpisu, jsou tam z důvodu toho, že takto nastylovat písmo v CSS udělat nejde a nebo snad jo?
ludekbrno
Profil *
1) Je fajn, že myslíš na zrakově postižené (obrovská lišta s menu) a obrovské písmo horního říkání :-) ale vypadá to docela hrozně.
2) Pod obrovským menu je v porovnání s ním miniaturní písmo a to jen chabé dva řádky, které končí nepěkným dotekem s šedým rámečkem bez mezery. Zbytek prázdná stránka, k čemu?
3) k čemu složí prázdný černý svislý pruh vlevo?
4) prakticky žádné texty a těch pár co tam je, tak je vytvořeno jako obrázek. Je sice celkem pochopitelný důvod, že takové písmo se jen těžko k návštěvníkovi přenese, ale podle čeho má být stránka vyhledatelná návštěvníky, když to z obrázku nepřečtou? Minimálně bys měl k obrázkovým nápisům přidat parametr "alt" a do něj zkopírovat text obrázku. Sice to plně nenahradí normální text, ale aspoň ho učiní vyhledávačům čitelný.
5) chybí nějaký nadpis stránky nebo logo, podle kterého návštěvník pozná, o čem stránka je a stejně tak v title je jen nic neříkající jméno fotografa (pochybuji, že by onen fotograf byl tak všeobecně známý, že by jej lidé vyhledávali cíleně podle jména). Tedy ani vyhledávače vůbec nepoznají, že se jedná o web nabízející fotografii.
6) žádné tlačítko "home" pro návrat na domovskou stránku. Ona je to sice asi ta stránka "o mně", ale to nikdo nepozná a neví, jestli je na domovské nebo jiné stránce.
7) zmíněné základní informace o oblasti působnosti a cenách, jejichž absenci si opět může dovolit jen fotograf hodně známého jména
8) nežádoucí duplicita, stránka funguje při zadání adres: http://polisensky.wu.cz/, http://polisensky.wu.cz/index.php, http://www.polisensky.wu.cz/, http://polisensky.wu.cz/index.php
9) provedení fotogalerie moc jednoduché a amaterské

Podle mě je taková stránka pro profesionálního fotografa úplně mimo a i člověk, který se o něm doslechne, nejspíš po návštěvě takového webu ztratí chuť od něj cokoliv chtít. Silně pochybuju, že přes takový web přijde vůbec nějaká zakázka. Mimochodem, proč je vůbec použito PHP? Vždyť je to normální statická stránka, která se dala udělat jednoduchým HTML a CSS a to lépe. Nemyslím, že je rozumný nápad učit se základy tvorby webu na komerční stránce, která takto nejen, že nepřitáhne zakázky, ale spíš může poškodit pověst fotografa.
jenikkozak
Profil
puzzle:
Obrázky místo nadpisu, jsou tam z důvodu toho, že takto nastylovat písmo v CSS udělat nejde a nebo snad jo?
Tohle ale nevypadá moc hezky. A když to navíc ještě špatně funguje, asi bych raději zůstal u obyčejného textu.
Obrázky mají docela velkou nevýhodu. Teď tam je napsáno třeba: „Adam s Evou a jejich první odění, ole i to dnešní tu čistotu převáží jen stěží!“ Co když si ten fotograf řekne, že tam místo „ole“ chce mít „ale“? Budeš nucen kdesi hledat originál toho obrázku, abys v něm text přepsal a uložil zpět do ztrátového formátu.

1) Mrkni do Galerie na obsahy <title>. Nemáš je na obou stránkách galerie přehozené?
Ještě si s tím pohraj.
panther
Profil
puzzle:
Odeslat prázdný formulář nelze, pokud to zkusíš oběví se tam právě ta hláška. ;)
stránka sice poskočí dolů, takže se rozbije, ale hlášku nikde nevidím. Ani přímo ve zdrojovém kódu.

Nevím, jestli to už někdo psal, ale tenhle obrázek je příšerný, má hnusně okousané rohy.

A ještě by mě zajímalo, jak prodloužit ten černý pruh, když se obrazovka roluje.
Uzavřít do něj celou stránku, jeho šířku získáš levým paddingem. Bude to pár úprav, ne jen tenhle jeden přesun, snad ti to bude stačit. Pokud je černý, nepotřebuješ obrázek, ale pouze background-color.
Mistr
Profil
puzzle:
Odeslat prázdný formulář nelze, pokud to zkusíš oběví se tam právě ta hláška. ;)
Skutečně? Při pohledu do zdrojového kódu bych se skoro i hádal:
<form method="post" action="#">
    <p class='odstavec'>   
    <strong>Vaše jméno:</strong> <br />   
    <input type="text" name="meno" /> <br />   
    <strong>Váš E-mail:</strong> <br />   
    <input type="text" name="mail" />  <br />

    <strong>Předmět:</strong> <br />
    <input type="text" name="subject" /> <br />   
    <strong>Text zprávy:</strong> <br />
    <textarea name="zprava" rows="10" cols="30"></textarea>  <br />   
    
    <input style='visibility:hidden;' type="checkbox" name="zap" checked='checked'  />
    <input style='visibility:hidden;' type="checkbox" name="vyp" /> <br /> 
       
    <input type="submit" name="odeslani" value="Odeslat" />

    </p>   
    </form>

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0